شرایط تحصیل در کالج های پری مدیکال مجارستان

شرایط تحصیل در کالج های پری مدیکال مجارستان

شرایط تحصیل در کالج های پری مدیکال مجارستان

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,,

تحصیل در مجارستان به معنی تحصیل در اروپاست. مجارستان بیش از یک دهه است که به اتحادیه اروپا پیوسته و همینطور یکی از کشور های عضو شینگن نیز هست. در مقوله ی آموزش عالی، دستاورد مهم و با ارزش اروپائیان این بود که بتوانند سیستم آموزشی هماهنگ و منسجمی را در سرتاسر اروپا تضمین کنند. در نتیجه این ابتکار و مجموعه نشست هایی تحت عنوان Bologna Process، تصمیم به ایجاد منطقه تحصیلات عالی گرفته شدکه مجارستان هم یکی از اعضای آن است. در این مقاله درباره تحصیل کالجهای پری مدیکال مجارستان توضیح داده شده است.

کسانی که تصمیم به ادامه تحصیل در مجارستان را دارند می توانند از این سطح از کیفیت آموزش بهره مند شوند و جزئی از شبکه جهانی اروپائی شوند. در کشور مجارستان نظام تحصیلی به گونه ای طراحی شده است که افرادی که خواهان ادامه تحصیل در کشور مجارستان می باشند باید هزینه تحصیل بپردازند . حال این هزینه تحصیل بسته به نوع دانشگاه انتخابی و رشته انتخابی متفاوت خواهد بود.

زبان تحصیل در مجارستان

امکان تحصیل در مجارستان به سه زبان مجاری، آلمانی و انگلیسی امکانپذیر است. این در حالیست که تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان به زبان انگلیسی بیشترین هزینه را خواهد شد. اما در عین حال تحصیل پزشکی و دندانپزشکی مجارستان پرطرفدارترین گزینه تحصیل است. شما می توانید برای تحصیل به زبان انگلیسی در مجارستان بدون مدرک زبان اقدام کنید و پیش از شروع تحصیل به زبان انگلیسی دوره های زبان را در کالج های معتبر زبان در مجارستان پشت سر بگذارید.


حتما بخوانید:شرایط ادامه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی مجارستان


دوره کالجهای پری مدیکال مجارستان

دوره عادی پیش دانشگاهی علوم پزشکی یا پری مدیکال مجارستان در مهر ماه و دوره ی فشرده ی آن در بهمن ماه شروع می شود . دروس زبان انگلیسی، زیست شناسی، شیمی و زبان تخصصی پزشکی در این دوره تدریس می شود و دانشجو را برای ورود به دانشگاه پزشکی آماده می کند. شروع این دوره تقریبا ۲۰-۱۵ مهر می باشد. دانشجویانی که زبانشان ضعیف می باشد می توانند کلاس های زبان انگلیسی را در دو ترم بگذرانند که هزینه آن با دوره ی پیش دانشگاهی برابر است.

متقاضیان شرکت در کالجهای پری مدیکال مجارستان می بایست دیپلم خود را به ویژه در دروس زیست شناسی و شیمی؛ فیزیک با نمرات خوب گذرانده باشند. شهریه ی پیش دانشگاهی 6500 دلار می باشد. امکانات خوابگاهی در اختیار متقاضیان قرار می گیرد که هزینه ی آن ۳۰۰ یورو در ماه است. قبل از ورود به دانشگاه علوم پزشکی مجارستان یک دوره ی ۴ هفته ای به منظور یاد آوری دروس در ماه سپتامبر برگزار می کند که بسیار مفید می باشد. طی این دوره ۹ ماهه پیش دانشگاهی؛ دروس مورد نیاز برای ورود به دوره پزشکی توسط اساتید دانشگاه علوم پزشکی به دانشجویان آموزش داده می شود.


مطالب مرتبط:هزینه ادامه تحصیل در دانشگاه های پزشکی مجارستان


دروس دوره کالجهای پری مدیکال مجارستان  

  • بیوگرافی
  • فیزیولوژی
  • علم شیمی
  • بیوفیزیک
  • اصطلاحات پزشکی و پزشکی انگلیسی
  • گرامر انگلیسی

هزینه اقامت تحصیلی در مجارستان

در مقایسه با دیگر کشورهای اروپای غربی، کشور مجارستان محل تحصیلی بسیار با ارزشی برای هزینه های تحصیل و زندگی می باشد. هزینه های تحصیل در مجارستان بسته به مدرسه و برنامه متفاوت است. همانطور که گفته شد تحصیلات پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان در میان گزینه های گران تر هستند و تا ۲۰،۰۰۰ یورو هزینه میبرند و در بعضی موارد به قیمت ۴۵۰۰ یورو برای سایر برنامه ها خواهد بود.

علاوه بر هزینه تحصیل، شما همچنین باید مبلغ درخواست، هزینه شرکت در آزمون ورودی و هزینه ثبت نام را بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ یورو پرداخت کنید. هزینه های زندگی در مجارستان نسبتا پایین است. به طورکلی هزینه زندگی در شهرهای بزرگ مجارستان مانند بوداپست با قیمت اجاره ای که از ۳۰۰ یورو در هر ماه شروع می شود، کمی بالاتر است. شما باید بتوانید تقریبا ۷۵۰ یورو را در هر ماه دریافت کنید تا بتوانید هزینه های اجاره، حمل و نقل عمومی، بیمه درمانی، آموزش در مجارستان و … را بدهید.

دانشجویان علاقه مند به ادامه تحصیل در کالج های معتبر مجارستان می توانند با مراجعه به موسسه مهاجرتی رهپویان راه تازه در شهر شیراز؛ تمامی اطلاعات مربوط به ویزای تحصیلی مجارستان و شرایط ادامه تحصیل در مجارستان را در یابند چرا که این موسسه با داشتن سال ها تجربه در زمینه اعزام دانشجو به کشور مجارستان شما را در جهت گرفتن پذیرش از کالج و دانشگاه های مجارستان یاری خواهد کرد. لذا پیشنهاد می شود که جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط تحصیل در مجارستان با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.


در ادامه بخوانید:چگونگی اخذ بورسیه تحصیلی مجارستان


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575