خوابگاههای دانشجویی فرانسه

خوابگاههای دانشجویی فرانسه

خوابگاههای دانشجویی فرانسه

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی :

همانطور که می دانید یکی از مهم ترین مسائلی که موجب ایجاد دغدغه در ذهن دانشجو و والدین آنان می شود؛ مسئله محل اقامت می باشد چرا که بسیاری از شما حساسیت بسیاری بر روی محل سکونت دارید. ما در این مقاله قصد بر این داریم که موضوع خوابگاه های دانشجویی دانشگاه های فرانسه را برای شما به تصویر بکشیم. در صورتی که پس از مطالعه مطالب مربوط به محل اقامت دانشجویان خارجی در فرانسه با سوالات دیگری مواجه شدید با کارشناسان ارشد و حقوقی ما در موسسه مهاجرتی رهپویان راه تازه واقع در شیراز تماس حاصل نمایید. 

از مهم ترین مسائلی که به هنگام انتخاب خوابگاه دانشجویی در فرانسه به ذهن شما می رسد هزینه ماهانه اقامت در خوابگاه؛ کیفیت خوابگاه های دانشجویی فرانسه؛ مسئله امنیت در خوابگاه ها و… خواهد بود. اکثر دانشگاه های فرانسه خوابگاه های مختلفی را در نزدیکی دانشگاه در خود جای داده اند. معمولا خوابگاه های دانشجویی کشور فرانسه به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شود؛ خوابگاه هایی که خدمات دانشجویی را به دانشجویان ارائه می دهند.


مطالب مرتبط:

هزینه ادامه تحصیل پزشکی در فرانسه

ادامه تحصیل در دانشگاه های دولتی فرانسه


در رابطه با هزینه خوابگاه های دانشجویی دانشگاه های فرانسه باید بدانید که قیمت خوابگاه های دولتی در فرانسه معمولا کمتر از دانشگاه های خصوصی می باشد البته خوابگاه های در نظر گرفته شده از نظر نوع امکانات و خدماتی که ارائه می دهند بسیار متفاوت می باشند.

قوانین خوابگاه های دانشجویی فرانسه

قوانین خوابگاه های دانشجویی فرانسه برای دانشجویان خارجی بسیار سخت گیرانه می باشد و در صورت عدم رعایت این قوانین جریمه هایی برای دانشجویان در نظر گرفته می شود. این در حالیست که در برخی از موارد حتی زمان رفت و آمد دانشجویان مورد بررسی قرار می گیرد. علاوه بر تمامی موارد ذکر شده در فوق؛ باید بدانید که امکان اجاره آپارتمان دانشجویی در فرانسه به وفور نیز وجود خواهد داشت که هزینه این قبیل آپارتمان ها از 300 یورو به بالا و برای یکماه خواهد بود.

مسئله مهم دیگری که دانشجویان به صورت دائم با آن مواجه می شوند؛ هزینه ماهانه خوابگاه دانشجویی در فرانسه برای دانشجویان خارجی است که این هزینه ها معمولا شامل: هزینه آب؛ برق؛ تلفن؛ اینترنت و… نیز می شود که در واقع متوسط هزینه خوابگاه های دانشجویی در فرانسه معادل با 150 تا 200 یورو در ماه خواهد بود. این نکته را مد نظر داشته باشید که هزینه خوابگاه های دانشجویی فرانسه برای دانشجویان خارجی تا حد بسیاری به شهری که در آن تحصیل می کنید و همچنین مکان خوابگاه خواهد داشت.


حتما بخوانید: مقایسه هزینه های زندگی فرانسه و ایران


خوابگاه های متاهلی در فرانسه

در طول سال های گذشته تاسیس خوابگاه ها آن هم از نوع متاهلی یکی از پیشنهادهایی بود که می شد برای این گروه از دانشجویان در نظر گرفت اما قبل از هر چیز باید ارزیابی کرد که به راستی این سرپناه تا چه حد می تواند تامین کننده نیازهای عادی برای این قشر از دانشجویان ایرانی در فرانسه باشد. در نظر داشته باشید که هزینه خوابگاه های افراد متاهل در فرانسه از 200 تا 400 یورو در ماه متغیر می باشد.

با این حال به دانشجویان متاهل پیشنهاد می شود که نگرانی های خود در رابطه با خوابگاه های متاهلی در فرانسه را به دور بریزند چرا که موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز با همیاری خود شما دانشجویان عزیز سعی بر این دارد که قبل از گرفتن اقامت تحصیلی در فرانسه؛ مسئله خوابگاه متاهلی در فرانسه را به انجام برساند.

در صورتی که پس از مطالعه تمامی موارد ذکر شده در فوق؛ سوالاتی ماورای مهاجرت تحصیلی به فرانسه؛ هزینه تحصیل در فرانسه؛ بردن همراه در فرانسه؛ سیستم آموزشی فرانسه و… به ذهنتان آمد با کادر مجرب و تخصصی ما در موسسه اعزام به خارج رهپویان راه تازه واقع در شیراز تماس حاصل نمایید و یا از مشاوره حضوری با آنان بهره مند شوید.


در ادامه بخوانید:چگونگی شرایط زندگی در فرانسه


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575