خوابگاه های دانشجویی دانشگاه های مجارستان

خوابگاه های دانشجویی دانشگاه های مجارستان

خوابگاه های دانشجویی دانشگاه های مجارستان

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی :

بسیاری از دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مجارستان را دارند دغدغه های ذهنی بخصوصی در رابطه با هزینه زندگی دانشجویی در کشور مجارستان خواهند داشت و با سوالاتی نظیر: هزینه های تحصیل و زندگی در مجارستان چه میزان است؟ هزینه های تحصیل و زندگی در مجارستان چه مواردی را در بر می گیرد؟ هزینه تحصیل و زندگی در مجارستان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی چگونه است؟ و… مواجه می شوند. در این مقاله درباره خوابگاه های دانشجویی دانشگاه های مجارستان توضیح داده شده است.

ما در این مقاله سعی بر این داریم که تا حد ممکن هزینه های تحصیل و زندگی در مجارستان را برای شما عزیزان شرح دهیم. لذا پیشنهاد ما به شما این است که این مقاله را به دقت مطالعه نمایید و در صورت داشتن سوالات گسترده تر در خصوص تحصیل در مجارستان با مشاورین ارشد و کارشناسان حقوقی ما در موسسه رهپویان راه تازه واقع در شیراز تماس حاصل نمایید.

امکانات خوابگاهی در مجارستان

تمامی دانشگاه های مجارستان اعم از دولتی، خصوصی و بین المللی دارای خوابگاه های دانشجویی هستند ک هرکدام از خوابگاه ها بسته به محل قرارگیری در هرکدام از شهرهای مجارستان و نوع دانشگاه از لحاظ هزینه ای، فرم اتاق ها و نحوه دسترسی به امکانات متفاوت خواهند بود. معمولا این خوابگاه ها به دانشگاه ها و مراکز علمی نزدیک هستند تا دانشجویان مشکلی از نظر رفت و آمد و دسترسی به سایر امکانات شهری مانند مترو یا وسایل حمل و نقل عمومی نداشته باشند و چون در طول تحصیل خود در آنجا ساکن هستند از نظر هزینه ای به مشکلی بر نخورند.

برای استفاده از خوابگاه های دانشجویی در مجارستان شما باید پس از اخذ پذیرش از سوی سفارت دولت مجارستان خود را به سرپرست دانشگاه ها معرفی کنید سپس نام خود را در لیست متقاضی برای خوابگاه های دانشجویی مجارستان ثبت کنید که پس از آن چند خوابگاه به شما معرفی می شود و با توجه به انتخاب خودتان در یکی از خوابگاه های پیشنهادی می روید این در حالیست که خوابگاه های دانشجویی باید هر سال تمدید شوند.


مطالب مرتبط:ادامه تحصیل در دانشگاه های دولتی مجارستان


هزینه خوابگاه دانشجویی در مجارستان

دانشجویان می توانند برای محل سکونت خود خوابگاه های دانشجویی؛ خانه یا سوئیت های شخصی را اجاره کنند. اغلب دانشگاه های مجارستان امکانات خوابگاهی اعم از: سالن غذاخوری؛ اتاق مطالعه؛ لباس شویی؛ اینترنت و… را برای دانشجویان فراهم می نمایند. به طور کلی هزینه در نظر گرفته شده برای خوابگاه های دانشجویی مجارستان ماهانه از 85 تا 220 یورو متغیر است که باز هم تا حد بسیاری بستگی به کیفیت؛ امکانات و چند خوابه بودن اتاق ها دارد.

هزینه اجاره یک سوئیت دانشجویی در مجارستان و به صورت مبله به طور متوسط حدود 500 تا 800 یورو می باشد که البته این هزینه باز هم بستگی به فاصله دانشگاه تا شهر بوداپست خواهد داشت. این در حالیست که هزینه اجاره مسکن و در صورت همخانه شدن با دیگر دانشجویان کمتر خواهد شد. هزینه های زندگی در مجارستان تا حد بسیاری بستگی به شیوه زندگی دانشجویان دارد اما برای هر نفر و به طور میانگین 500 تا 600 یورو در ماه می باشد که حدود 300 یورو به هزینه های خورد و خوراک؛ 70 یورو به هزینه حمل و نقل و 70 یورو دیگر به سایر هزینه ها اختصاص داده شده است.


حتما بخوانید:مقایسه هزینه های زندگی مجارستان و ایران


دیگر ریز هزینه های مربوط به اجاره مسکن در مجارستان بدین شرح خواهد بود:

– اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 300 یورو

– اجاره آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر 200 یورو

– اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 500 یورو

حال اگر شما هم متقاضی تحصیل در دانشگاه های مجارستان در مقاطع مختلف هستید می توانید با کارشناسان ارشد و حقوقی ما در موسسه رهپویان راه تازه واقع در شیراز تماس حاصل نمایید و از مشاوره تلفنی یا حضوری با آنان در باب مهاجرت به مجارستان؛ تحصیل در مجارستان و اقامت در مجارستان بهره مند شوید.


در ادامه بخوانید:

چگونگی شرایط زندگی در مجارستان

راهنمای شرایط آب و هوایی مجارستان


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575