اسامی دانشگاههای اوکراین

اسامی دانشگاههای اوکراین

اسامی دانشگاههای اوکراین

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی :

آیا شما نیز از ادامه تحصیل رشته های مهندسی، خلبانی، هوافضا، پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در ایران باز مانده اید؟ آیا شما نیز بدنبال تحصیل رشته های مهندسی، خلبانی، هوافضا و علوم پزشکی هستید؟ آیا از قبولی در کنکور سراسری ایران ناامید شده اید؟ آیا بدنبال ادامه تحصیل رشته های مهندسی، خلبانی، هوافضا، پزشکی و دندانپزشکی در خارج از کشور هستید؟ آیا تحصیل مهندسی، خلبانی، هوافضا، پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین را مدنظر دارید؟ یا این سوال را دارید که چرا تحصیل مهندسی، خلبانی، هوافضا، پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین؟ آیا برای تحصیل در دانشگاههای اوکراین هنوز مطمئن نیستید؟ آیا اسامی دانشگاه های اوکراین و میزان اعتبار جهانی آنها را نمی دانید؟ اگر هر کدام از این سوال ها دغدغه شماست توصیه می کنیم این مقاله که توسط کارشناسان مهاجرتی موسسه رهپویان راه تازه واقع در شیراز است را تا انتها بخوانید.

مزایای تحصیل در دانشگاههای اوکراین

تحصیل اوکراین همواره مورد علاقه بسیاری از هموطنان بوده است. یکی از دلایل آن تحصیل ارزان رشته های مهندسی، خلبانی، هوافضا، پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در دانشگاههای اوکراین است. همچنین اعتبار مدارک رشته های مهندسی، خلبانی، هوافضا، پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی دانشگاههای اوکراین بسیار بالاست. تحصیل  رشته های مهندسی، خلبانی، هوافضا، پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در دانشگاههای اوکراین بدون مدرک زبان امکانپذیر است. هزینه زندگی دانشجویی در اوکراین بسیار پایین است. امکان تحصیل رشته های مهندسی، خلبانی، هوافضا، پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در دانشگاههای اوکراین به سه زبان انگلیسی، روسی و اوکراینی امکانپذیر است. لذا تحصیل در اوکراین در رشته های رشته های مهندسی، خلبانی، هوافضا، پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی یک گزینه هوشمندانه است.

سوالات رایج درباره تحصیل در دانشگاههای اوکراین

اما در عین حال، شرایط اعزام دانشجو و تحصیل رشته های مهندسی، خلبانی، هوافضا، پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در کشور اوکراین می تواند یک گزینه نسبتا پیچیده باشد. اوکراین دانشگاههای زیادی برای تحصیل رشته های مهندسی، خلبانی، هوافضا، پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی دارد که شرایط متفاوتی دارند. برای همین مسائل است که به شما توصیه می شود که اگر قصد تحصیل در اوکراین در  رشته های مهندسی، خلبانی، هوافضا، پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی را دارید؛ اگر درباره تحصیل در دانشگاههای رشته های مهندسی، خلبانی، هوافضا، پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی اوکراین اطلاعات کمی دارید؛ اگر درباره اعتبار علمی دانشگاههای اوکراین می خواهید بیشتر بدانید؛ اگر درباره هزینه و شهریه دانشگاههای اوکراین اطلاعات دقیقتری می خواهید؛ اگر درباره مدارک مورد نیاز ویزای دانشجویی اوکراین اطلاعی ندارید؛ به شما پیشنهاد می کنیم با موسسه حقوقی رهپویان راه تازه در شیراز تماس بگیرید.

زبان تحصیل در دانشگاه های اکراین

تحصیل رشته های مهندسی، خلبانی، هوافضا، پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در اوکراین به سه زبان انگلیسی، روسی و اوکراینی مقدور می باشد. تحصیل به زبان انگلیسی اصولا مورد استقبال بیشتر دانشجویان خارجی نظیر ایرانی، پاکستانی، هندی، عرب زبان، نیجریه ای و بنگلادشی می باشد. هرچند که تحصیل به زبان روسی و اوکراینی نیز طرفداران خاص خود را دارد. در ادامه درباره مزایای تحصیل به زبان های مختلف در اوکراین توضیح داده شده است.

تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های اکراین

تحصیل در اوکراین رشته های مهندسی، خلبانی، هوافضا، پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به زبان انگلیسی چندین دهه است که دانشجویان خارجی بسیاری را جذب کرده است. کیفیت تحصیل به زبان انگلیسی رشته های مهندسی، خلبانی، هوافضا، پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در اوکراین سطح بسیار مناسبی دارد. علت این امر هم تجربه چندین دهه ای است که اوکراین در جذب و پرورش دانشجویان خارجی برای تحصیل رشته های مهندسی، خلبانی، هوافضا، پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به زبان انگلیسی داشته است. بعلاوه اینکه هزینه تحصیل به زبان انگلیسی از کشورهای دیگر منطقه با توجه به راحتی امکان اخذ پذیرش از دانشگاههای اوکراین بسیار مناسب است. لذا، اگر بدنبال تحصیل مهندسی، خلبانی، هوافضا، پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به زبان انگلیسی با امکان اخذ راحت پذیرش از دانشگاههای پزشکی اوکراین هستید همین امروز با کارشناسان موسسه مهاجرتی رهپویان راه تازه در شیراز تماس حاصل نمایید.

تحصیل به زبان انگلیسی یا روسی یا اوکراینی؟

تحصیل در دانشگاههای اکراین در رشته های مهندسی، خلبانی، هوافضا، پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به زبان اوکراینی یا روسی نسبت به تحصیل مهندسی، خلبانی، هوافضا، پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به زبان انگلیسی در دانشگاههای اوکراین دارای دو وجه متمایز است. یکی اینکه شهریه دانشگاههای اوکراین برای تحصیل رشته های مهندسی، خلبانی، هوافضا، پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی کمتر است. همچنین کیفیت آموزش به زبان های اوکراینی و روسی در دانشگاههای اوکراین بالاتر از تحصیل این رشته ها بزبان انگلیسی می باشد. هرچند که برای تحصیل به زبان روسی یا اوکراینی در دانشگاههای اوکراین شما میبایستی یک سال بصورت اجباری دوره های پادفک که شامل یادگیری زبان اوکراینی یا روسی می باشد را پشت سر بگذارید.

شهریه دانشگاههای اوکراین

گران ترین رشته ها برای تحصیل در دانشگاه های اکراین رشته های پزشکی و دندانپزشکی هستند. شهریه تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های پزشکی اوکراین بسیار مناسب است. تحصیل به زبان انگلیسی این رشته های در دانشگاههای پزشکی مختلف شهریه ای بین 3800 تا 4500 دلار در سال دارد. در صورتیکه تحصیل به زبان روسی یا اوکراینی رشته پزشکی می تواند شهریه ای بین 2000 تا 2800 دلار در سال داشته باشد.

همچنین شهریه دانشگاههای اوکراین برای تحصیل رشته های مهندسی، خلبانی و هوافضا به زبان انگلیسی حدود 2500 تا 3500 دلار در سال است در صورتیکه شهریه تحصیل همین رشته های به زبان روسی یا اوکراینی می تواند 800 تا 1000 دلار در سال ارزانتر باشد. ضمن اینکه بخاطر داشته باشید برای تحصیل به زبان روسی یا اوکراینی گذراندن یک سال دوره پادفک اجباری است.

هزینه زندگی دانشجویی در اکراین

هزینه زندگی در اکراین بسیار مناسبتر از تفلیس گرجستان و مسکو و سنت پترزبورگ در روسیه است بطوریکه هزینه اجاره خوابگاه برای کل یک سال در کیف اوکراین حدود 1000 دلار است. هزینه خورد و خوراک نیز بین 100 تا 200 دلار در ماه متغیر است. لذا هزینه های یک سال زندگی در کیف اوکراین بین 2000 تا 3000 دلار است. همانگونه که اشاره شد هزینه زندگی در اوکراین 60% ارزانتر از روسیه و 30% ارزانتر از گرجستان است. در صورتیکه حداقل در مقایسه با گرجستان دانشگاههای پزشکی اوکراین کیفیتی به مراتب بالاتر را دارند.

اسامی دانشگاههای اوکراین

برای تحصیل در دانشگاه های اوکراین شما بیش از 30 انتخاب بسیار معتبر دارید. خیلی از این دانشگاهها در خارج از کیف واقع شده اند. در زیر اسامی مهم ترین دانشگاه های اکراین آورده شده است:

Karazin Kharkiv National University

Kharkiv National University of Radio Electronics

Kharkiv State Technical University of Construction and Architecture

Kyiv National University of Construction and Architecture

National Academy of Sciences of Ukraine

National Aerospace University

Kharkiv Aviation Institute

National Aviation University

National Technical University

Kharkiv Polytechnical Institute

National Technical University of Ukraine

National University of Life Science & Environmental Studies

Taras Schevchenko University of Kiev

Beketov National University of Urban Economy in Kharkiv

Donetsk National Technical University

Kharkiv State Automobile and Highway Technical University

Kyiv National Linguistics University

Kyiv National University of Design and Technology

Mycola Lysenko Lviv National Music Academy

National Metallurgical Academy of Ukrain

National P.I Caikovsky Musical Academy

National University of Shipbuilding ‘Admiral Makarov’

Odesa National Maritime Academy

Odessa State Academy of Civil Engineering and Architecture

Sumy State University

Uman National University of Horticulture

Zhytomyr State ‘Ivan Franko’ University

لیست دانشگاههای پزشکی اوکراین بشرح ذیل است:

 • Bukovinian State Medical University
 • Bogomolets National Medical University
 • Danylo Halytsky Lviv National Medical University
 • Dnipropetrovsk State Medical Academy
 • Donetsk National Medical University
 • Ivano-Frankivsk National Medical University
 • Kharkiv National Medical University
 • Odessa National Medical University
 • Ternopil State Medical University
 • Poltava State Medical and Dental University
 • Ukrainian Medical And Dental Academy
 • Zaporizhia State Medical University
 • Taras Shevchenko National University

ویزای دانشجویی اکراین

برای اخذ ویزای دانشجویی اوکراین یا ویزای تحصیلی اوکراین بایستی شرایط سنی، زبان تحصیل، مدارک مورد نیاز و همچنین آزمایشات پزشکی کاملی داشته باشید. بایستی شروع ترم تحصیلی را مدنظر قرار دهید و به اندازه کافی زود برای ویزای تحصیلی اوکراین اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر جهت اخذ پذیرش دانشگاههای پزشکی اوکراین؛ اسامی دانشگاه های اکراین؛ قوانین مهاجرت تحصیلی به اوکراین؛ همچنین ویزای دانشجویی اکراین با کارشناسان موسسه رهپویان راه تازه در شیراز تماس بگیرید.


در ادامه بخوانید:


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575