دانشگاههای خصوصی مجارستان

دانشگاههای خصوصی مجارستان

دانشگاههای خصوصی مجارستان

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی :

سوالات متداول تحصیل در مجارستان

آیا شما هم قصد تحصیل در دانشگاه های خصوصی مجارستان را دارید؟ آیا از هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی مجارستان بی اطلاع هستید؟ آیا شرایط تحصیل در دانشگاه های خصوصی مجارستان را نمی دانید؟ آیا نمی دانید که برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی مجارستان بایستی از کجا شروع کنید؟ آیا با سیستم آموزشی در دانشگاه های خصوصی مجارستان آشنایی کامل ندارید؟ اگر پاسخ شما به تمامی این موارد مثبت است تا انتهای این مقاله با ما همراه شوید. در این مقاله درباره تحصیل در دانشگاههای خصوصی مجارستان توضیح داده شده است.

تحصیل در دانشگاه های مجارستان

شاید برای شمایی که بدنبال تحصیل در خارج از کشور هستید در نگاه اول کشور مجارستان گزینه ای چندان قابل تامل نباشد اما با یک بررسی دقیق تر در می یابید که مزیت های تحصیل در دانشگاههای خصوصی مجارستان چه به لحاظ هزینه تحصیل، چه به لحاظ اعتبار علمی در جهان، چه به لحاظ شرایط ورود آسان تر و همچنین بورسیه های بسیار مناسب و همچنین امکان مهمانی در دانشگاههای معتبر اروپایی در حین تحصیل یک گزینه بسیار ارزشمند می باشد.

این مسئله را هم مدنظر داشته باشید که کشور مجارستان جزو معاهده پروسه بولونیا (Bologna Process) می باشد بدین معنی که دانشگاههای دولتی و دانشگاههای خصوصی در مجارستان از استانداردهای آموزشی اروپا بهره می برند و در نتیجه تمامی مدارک تحصیلی و سطوح علمی مجارستان همسطح مابقی دانشگاههای اروپای غربی می باشد و در همین زمینه در طرح های همکاری علمی و همچنین تبادل دانشجو با دانشگاه های اروپای غربی سهیم است.

پیشنهاد می شود که قبل از هرگونه اقدام تحقیقات لازم را نسبت به تحصیل در دانشگاههای خصوصی مجارستان به عمل آورید. مسئله تحصیلات عالی در مجارستان بیش از 600 سال سابقه دارد. اولین دانشگاه در سال 1367 در Pécs تاسیس شد، شهری که در منطقه جنوب مجارستان قرار دارد.

امروزه مجارستان حدود 65 موسسه آموزش عالی (29 دولتی و 37 خصوصی) را در خود جای داده است که از دانشگاه های کوچک علمی کاربردی و دانشگاه های برتر تحقیقاتی تشکیل شده است. این در حالیست که اغلب دانشگاه های مجارستان دوره های زبان انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و دیگر زبان ها را ارائه می دهند.


مطالب مرتبط:ادامه تحصیل در دانشگاه های دولتی مجارستان


سیستم آموزش عالی در مجارستان

به طور کلی دانشگاههای مجارستان توسط قانون مجلس و تحت قانون آموزش عالی مدیریت می شوند. در صورتی که دانشگاه های دولتی و دانشگاههای خصوصی مجارستان جدید قصد فعالیت داشته باشند بایستی در ابتدا توسط وزارت آموزش و پرورش و پس از آن توسط مجلس ملی مجارستان تایید شوند. سیستم آموزش عالی در مجارستان شامل دانشگاه ها و سایر موسسات آموزش عالی می شود که هر دو برنامه های آموزشی و درجه های مربوط به تحصیلات دکترا را ارائه می دهند و همچنین فعالیت های پژوهشی را حمایت می کنند.

در این مقاله که بدست همکاران و مشاورین ارشد ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز گردآوری شده است سعی بر این شده که فهرستی از دانشگاه های خصوصی مجارستان برای شما عزیزان آورده شود. لذا پس از مطالعه تمامی مباحث مربوط به دانشگاه های خصوصی مجارستان در صورتی که باز هم سوالاتی ماورای تحصیل در دانشگاه های مجارستان؛ شرایط ورود به دانشگاه های مجارستان؛ تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان؛ هزینه های تحصیل و زندگی در مجارستان؛ مدارک لازم برای تحصیل در مجارستان و… برای شما پیش آمد با کارشناسان ارشد ما همراه شوید.

فهرست دانشگاههای خصوصی مجارستان

نام دانشگاهنام دانشگاه به صورت اختصارتعدادسال تاسیس
دانشجویاندانشجویان آکادمیک
Andrássy University BudapestANNYE200512001
Budapest Metropolitan UniversityMETU70003002001
Central European UniversityCEU13803991991
King Sigismund UniversityZSKE2001

زبان تحصیل در مجارستان

تحصیل در دانشگاههای خصوصی مجارستان عموما به سه زبان مجاری، آلمانی و انگلیسی امکانپذیر است. هرچند که پرهزینه ترین و گرانترین انتخاب برای تحصیل در مجارستان به زبان انگلیسی است. اما در عین حال این گزینه پرطرفدارترین گزینه تحصیل در مجارستان است. شما می توانید برای تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاههای خصوصی مجارستان بدون مدرک زبان اقدام کنید و پیش شروع تحصیل به زبان انگلیسی دوره های زبان را در کالج های معتبر زبان در مجارستان پشت سر بگذارید. اما تحصیل به زبان مجاری در مجارستان رایگان است.


حتما بخوانید:

ادامه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی مجارستان

شرایط تحصیل به زبان مجاری در مجارستان


در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه های جزئی تحصیل در دانشگاه های خصوصی مجارستان؛ دوره های پری مدیکال مجارستان؛ شروع ترم تحصیلی و یا به طور کلی شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان با کارشناسان مجرب و کارآمد ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز نیز تماس حاصل نمایید.


در ادامه بخوانید:خوابگاه های دانشجویی دانشگاه های مجارستان


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575