دانشگاههای دولتی مجارستان

دانشگاههای دولتی مجارستان

دانشگاههای دولتی مجارستان

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی :

اغلب دانشجویان نگرانی و دغدغه های ذهنی بخصوصی در رابطه با هزینه تحصیل و زندگی در مجارستان را در سر دارند. کسانی که با این موارد مواجه هستند می توانند ادامه تحصیل در دانشگاه های دولتی مجارستان را انتخاب نمایند چرا که هزینه های تحصیل در دانشگاههای دولتی مجارستان بسیار مناسب تر از تحصیل در دانشگاه های خصوصی می باشد.

اگر سوال شما این است که هزینه تحصیل در دانشگاههای دولتی مجارستان چقدر است؟ برای ادامه تحصیل در دانشگاههای دولتی مجارستان به چه شرایطی نیاز است؟ اسامی دانشگاههای دولتی مجارستان کدامند؟ میزان اعتبار علمی دانشگاههای دولتی مجارستان چگونه است؟ و… تا انتهای مقاله ادامه تحصیل در دانشگاههای دولتی مجارستان با ما همراه شوید.

سیستم آموزش عالی در مجارستان

آموزش عالی در مجارستان به سیستم کالج ها و دانشگاه ها تقسیم شده است، در حالیکه کالج ها مستقیما وابسته به یک دانشگاه هستند و به عنوان دانشکده های دانشگاه فعالیت می کنند. دانشگاه ها غالبا دوره های کالج و دانشگاه را برگزار میکنند. در نظام قدیم، آموزش در سطح کالج سه تا چهار سال طول می کشید، در حالی که اخذ یک مدرک دانشگاهی حداقل چهار سال طول میکشید، به استثنای برنامه پزشکی در مجارستان که شش ساله است.

علاوه بر این، تحصیلات دانشگاهی در سه مرحله است که به دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تقسیم میشود. از سال ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶، موسسات آموزش عالی مجارستان شروع به تغییر در مقررات سیستم بولونیا کرده اند. در سیستم جدید، هم کالج ها و دانشگاه ها ممکن است برنامه های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را با توجه به شرایط لازم اجرا کنند.

این به این منظور است که تمامی مدارک دریافت شده قابل انتقال در سراسر اتحادیه اروپا و بسیاری از کشورهای دیگر است. نمونه هایی از این قبیل مدارک عبارتند از: تحصیلات پزشکی، علوم دامپزشکی، داروسازی و معماری.


مطالب مرتبط:شرایط تحصیل در کالج های پری مدیکال مجارستان


زبان تحصیل در مجارستان

تحصیل در مجارستان عموما به سه زبان مجاری، آلمانی و انگلیسی امکانپذیر است. هرچند که پرهزینه ترین و گرانترین انتخاب برای تحصیل در مجارستان به زبان انگلیسی است. اما در عین حال این گزینه پرطرفدارترین گزینه تحصیل در مجارستان است. شما می توانید برای تحصیل به زبان انگلیسی در مجارستان بدون مدرک زبان اقدام کنید و پیش شروع تحصیل به زبان انگلیسی دوره های زبان را در کالج های معتبر زبان در مجارستان پشت سر بگذارید. 

اما تحصیل به زبان مجاری در مجارستان رایگان است. اما چگونه می توان در مجارستان زبان مجاری فرا گرفت و اینکه هزینه های آن چقدر است؟ در ذیل آنها را بررسی می کنیم.


حتما بخوانید:شرایط تحصیل به زبان مجاری در مجارستان


شرایط تحصیل در دانشگاه های دولتی مجارستان

دانشگاههای مجارستان به طور کلی توسط قانون مجلس تحت نظارت وزارت آموزش عالی تأسیس شده اند. برای دانشگاههای دولتی جدید و دانشگاه های خصوصی، تصویب اساسنامه در وزارت آموزش عالی و بعد در مجلس ملی مجارستان مورد نیاز است. سیستم آموزش عالی عمومی مجارستان شامل دانشگاه ها و سایر موسسات آموزش عالی است که هر دو برنامه های آموزشی و درجه های مربوط به تحصیلات تا مقطع دکترا را ارائه می دهند و همچنین به فعالیت های پژوهشی کمک می کنند. به طور کلی، دانشگاههای دولتی مجارستان برای تحصیل به زبان مجاری رایگان هستند.

معرفی دانشگاه های دولتی مجارستان

دانشگاههای دولتی مجارستان در ذیل معرفی می شوند:

گروه اول: دانشگاههای دولتی مجارستان در شهر بوداپست

University of Veterinary Medicine
Corvinus University
Budapest Business School
Budapest University of Technology and Economics
Eötvös Loránd University
Franz Liszt Academy of Music
Hungarian University of Fine Arts
Hungarian Dance Academy
Moholy-Nagy University of Art and Design
National University of Public Service
Óbuda University
Semmelweis University
Academy of Drama and Film
University of Physical Education

گروه دوم: دانشگاههای دولتی مجارستان خارج از شهر بوداپست

University of Debrecen
University of Dunaújváros
Eszterházy Károly University
University of Kaposvár
University of Miskolc
University of Nyíregyháza
University of West Hungary
Neumann János University
University of Pannonia
University of Pécs
Széchenyi István University
Szent István University
University of Szeged

موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز با در اختیار داشتن کادری مجرب در زمینه اعزام دانشجو به کشور مجارستان سعی کرد تا تمامی مباحث مهم در خصوص شرایط ادامه تحصیل در دانشگاه های دولتی مجارستان و یا اسامی دانشگاه های معروف مجارستان را برای شما دوستان عزیز به تصویر بکشد در صورتی که شما دانشجویان عزیزی که قصد مهاجرت تحصیلی به کشور مجارستان را دارید  باز هم سوالاتی ماورای این موضوع داشتید می توانید با کارشناسان ارشد و خبره ما تماس حاصل نمایید.


در ادامه بخوانید:هزینه ادامه تحصیل در دانشگاه های پزشکی مجارستان


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575