دانشگاههای مورد تایید فرانسه

دانشگاههای مورد تایید فرانسه

دانشگاههای مورد تایید فرانسه

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,

در این مقاله که به دست همکاران و کارشناسان ارشد ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز گردآوری شده است؛ سعی بر این شده که تا حد امکان در خصوص ادامه تحصیل در دانشگاه های مورد تایید فرانسه نیز گفته شود لذا پیشنهاد می شود که تمامی مطالب را تا انتهای مقاله مطالعه نمایید و با ما همراه شوید.

کشور فرانسه یکی از محبوب ترین کشورها برای تحصیل در خارج از کشور است که قطعا این امر جای تعجب ندارد. مزیت های بسیاری برای تحصیل در فرانسه وجود دارد که پیشنهاد می گردد مقاله مزیت های تحصیل در فرانسه را مطالعه نمایید. تاریخچه شهرهای فرانسه؛ وجود جنگل های سرسبز؛ وجود مناظر دیدنی و جذاب؛ دریاهای آبی بی کران و رودخانه ها و… موجب شده است که کشور فرانسه به عنوان جهان گردشگران شناخته شود. علاوه بر این کشور فرانسه متفکرانی نظیر: رنه دکارت و ژان پل سارتر، نویسندگانی مانند مارسل پروست و آلبر کامو، فیلمسازانی چون ژان لوک گدار و ژان رنوار و هنرمندانی به مانند: کلود مونه و پل سزان را در خود جای داده است.

اگر شما قصد ورود به فرانسه به عنوان یک دانشجو را دارید پیشنهاد می شود که اطلاعات جامعی در خصوص دانشگاه های فرانسه؛ ادامه تحصیل در دانشگاه های مورد تایید فرانسه؛ شهرهای دانشجویی فرانسه؛ هزینه های تحصیل و زندگی در فرانسه و… کسب نمایید و تا انتهای این مقاله با موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز همراه شوید.


مطالب مرتبط:هزینه ادامه تحصیل پزشکی در فرانسه


ادامه تحصیل در دانشگاه های فرانسه

به طور کلی 39 دانشگاه فرانسوی در رتبه بندی دانشگاه جهانی QS در سال 2018 قرار گرفته است که تعداد 11 تا از آنان به عنوان برترین دانشگاه های جهان تلقی شده اند. دو دانشگاه به نام های Ecole Normale Supérieure ؛Ecole Polytechnique ParisTech  در سطح اروپا و جهان شناخته شده می باشند. علاوه بر اینکه کشور فرانسه 39 دانشگاه در رتبه بندی دانشگاه های جهان دارد به عنوان قسمتی از مدارس تخصصی تجاری شناخته می شود. مبحث هزینه تحصیل در دانشگاه های برجسته فرانسه در پایین ترین سطح قرار دارد چرا که هزینه های سالانه به طور متوسط برای دانشجویان داخلی و بین المللی حدود 1000 دلار در سال خواهد بود.

اسامی معروف ترین دانشگاه های فرانسه

Université Paris Diderot

 Université Grenoble

Université Paris-Sud

École Normale Supérieure de Lyon

CentraleSupélec

Sorbonne University

Université Paris 1 Panthéon-Sorbonne

Ecole Normale Supérieure de Cachan

Université de Strasbourg

Université de Montpellier

Université Aix-Marseille

Institut National des Sciences Appliquées de Lyon

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت فرانسه 2018

Pierre and Marie Curie University

Université Claude Bernard Lyon 1

Paris Descartes University

University of Strasbourg

Aix-Marseille University

University of Montpellier

Paris Diderot University

University of Paris-Sud

University of Nantes

University of Rennes

university Lille 2

Nice Sophia Antipolis University

Paris-Est Créteil Val-de-Marne University

Paul Sabatier University

École supérieure d’électricité

University of Bordeaux

نکاتی در خصوص ادامه تحصیل در دانشگاه های مورد تایید فرانسه

اگر در سال شروع تحصیل دانشگاه مدنظرتان مورد تایید باشد و شما شروع به تحصیل کرده باشید و سال بعد دانشگاه از تایید خارج شود هیچ مشکلی برای ارزشیابی مدرک شما وجود ندارد. به عبارتی دیگر سال ورود شما فقط بعنوان ملاک مورد تایید بودن دانشگاه های علوم پزشکی قرار میگیرد و نه سال های بعد و نه سال های قبل. فهرست دانشگاه های خارجی مورد تایید منتشر شده دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت عطف به ما سبق نمی شود. نکته دیگری که باز باید به خاطر داشته باشید اینست که حتی اگر دانشگاهی عدم تایید را برای تحصیل پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و پیراپزشکی انتخاب کنید و این دانشگاه سال بعد در لیست دانشگاه های معتبر و مورد تایید وزارت بهداشت قرار گیرد باز بر روی مدرک شما تاثیر مثبتی ندارد و فقط و فقط سال ورود شما ملاک قرار میگیرد.


حتما بخوانید:

نحوه ارزشیابی مدارک دانشگاه های خارج از کشور توسط  وزارت بهداشت

تحصیل در دانشگاه های عدم تایید


در صورتی که پس از مطالعه تمامی مباحث ذکر شده در فوق که در باب ادامه تحصیل در دانشگاه های مورد تایید فرانسه بود سوالاتی داشتید و خواهان کسب اطلاعات بیشتری در خصوص هزینه تحصیل در دانشگاه های فرانسه؛ مدارک لازم برای تحصیل در دانشگاه های فرانسه؛ بورسیه تحصیلی در دانشگاه های فرانسه؛ چگونگی ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر فرانسه؛ شرایط تحصیل در دانشگاه های پزشکی فرانسه و… می باشید با تیم حرفه ای ما در زمینه اعزام به فرانسه در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز نیز در ارتباط باشید.


در ادامه بخوانید:معرفی دانشگاه های فرانسه


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575