ادامه تحصیل در دانشگاههای مورد تایید مجارستان

ادامه تحصیل در دانشگاههای مورد تایید مجارستان

ادامه تحصیل در دانشگاههای مورد تایید مجارستان

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,

سوالات متداول تحصیل در مجارستان

آیا شما هم قصد ادامه تحصیل در کشوری پیشرفته و مدرن همچون مجارستان را دارید؟ آیا هزینه های تحصیل و زندگی در مجارستان برای شما حائز اهمیت است؟ آیا شما هم قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های مورد تایید مجارستان را دارید؟ آیا معتبر بودن دانشگاه های مجارستان برایتان اهمیت دارد؟ آیا قصد گرفتن کار دانشجویی پاره وقت در مجارستان را دارید؟ اگر پاسخ شما به تمامی این سوالات مثبت است با تیم تخصصی ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز همراه شوید. در این مقاله درباره ادامه تحصیل در دانشگاههای مورد تایید مجارستان توضیح داده شده است.

تحصیل در مجارستان – آموزش عالی مجارستان

دانشگاه های مجارستان در سال های اخیر موفق به کسب رتبه های مناسبی در رتبه بندی ها و رنکینگ های جهانی شده اند. همچنین این کشور از سال 2003 عضو سیستم هماهنگ آموزشی اتحادیه اروپا یا پروسه بولونیا (Bologna Process) شده است. پس بهمین علت مدارک تحصیلی اخذ شده از دانشگاه های مجارستان در تمامی رشته ها از جمله رشته های پزشکی و پیراپزشکی مورد تایید تمامی کشورهای اروپایی بعلاوه انگلستان می باشد.

همچنین دانشگاه های مجارستان همکاری علمی و پژوهشی بالایی با دانشگاه های جهان دارند و از این حیث دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه های مجارستان فرصت مناسبی دارند تا در طرح های تبادل دانشجو ما بین دانشگاه های همکار با دانشگاه های مجارستان شرکت کرده و چند ترم یا سال تحصیلی خود را در این دانشگاه های سپری کنند. همچنین در سال های اخیر پروژه های مشترک تحقیقاتی و پژوهشی زیادی بین دانشگاه های مجارستان و اروپایی اجرا شده است.

لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت

لیست دانشگاه های معتبر و دارای تایید وزارت بهداشت ایران بصورت سالیانه اعلام می شود و دانشجویانی که قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان را دارند بایستی این لیست را قبل از اقدام به شروع تحصیل در مجارستان بررسی کنند و نسبت به تایید بودن دانشگاه های مجارستان اطمینان حاصل نمایند. بعبارتی دیگر دانشگاه های خارجی مورد تایید وزارت بهداشت ایران بصورت سالیانه می باشد و برای سال های قبل یا بعد اعتبار ندارد.

نکته مهم 1 لیست دانشگاههای مورد تایید مجارستان

اگر در سال شروع تحصیل دانشگاه انتخابی شما در مجارستان مورد تایید باشد و شما شروع به تحصیل در مجارستان کرده باشید و سال بعد دانشگاه از تایید خارج شود هیچ مشکلی برای ارزشیابی مدرک شما وجود ندارد. به عبارتی دیگر سال ورود شما فقط بعنوان ملاک مورد تایید بودن دانشگاه های علوم پزشکی مجارستان قرار میگیرد و نه سال های بعد و نه سال های قبل.

نکته مهم 2 لیست دانشگاههای مورد تایید مجارستان

فهرست دانشگاه های خارجی مورد تایید منتشر شده دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت عطف به ما سبق نمی شود. نکته دیگری که باز باید به خاطر داشته باشید اینست که حتی اگر دانشگاهی عدم تایید در مجارستان را برای تحصیل پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و پیراپزشکی انتخاب کنید و این دانشگاه سال بعد در لیست دانشگاه های معتبر و مورد تایید وزارت بهداشت مجارستان قرار گیرد باز بر روی مدرک شما تاثیر مثبتی ندارد و فقط و فقط سال ورود شما ملاک قرار میگیرد.

نکته مهم 3 لیست دانشگاههای مورد تایید مجارستان

بیاد داشته باشید لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران متاسفانه به مانند لیست دانشگاه مورد تایید وزارت علوم نیست که لیستی پایدار باشد و تغییراتی جزیی در آن اعمال شود. براساس تجربه لیست دانشگاه های معتبر و دارای اعتبار وزارت بهداشت سالیانه تغییرات بسیار زیادی می کند و به اتکای اینکه دانشگاهی چند سال در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت بوده نمی توان در مورد وضعیت دانشگاه در سال آینده حکم قطعی داد.

لذا، اکیدا توصیه می کنیم که اگر میخواهید برای تحصیل در دانشگاه های مورد تایید مجارستان اقدام کنید و در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و پیراپزشکی تحصیل کنید فهرست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت برای همان سال را به دقت مطالعه کرده و نسبت به انتخاب خود برای تحصیل در مجارستان اطمینان حاصل نمایید.


مطالب مرتبط:

مقایسه شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشورهای گوناگون


اسامی دانشگاههای مورد تایید مجارستان

دانشگاه سگد Szeged

این دانشگاه به عنوان یکی از دانشگاه های عالی رتبه مجارستان در نظر گرفته می شود. در حال حاضر این دانشگاه رتبه 501 تا 550 را به خود اختصاص داده است. اکثر دوره های موجود در دانشگاه سگد به زبان انگلیسی می باشد که در واقع زبان تحصیل در دانشگاه سگد مجارستان انگلیسی خواهد بود.

دانشگاه دبرسن Debrecen

دانشگاه دبرسن مجارستان دانشگاهیست که رتبه 651-700 را در سال 2016 به خود اختصاص داده است. در واقع دانشگاه دبرسن در شرق کشور مجارستان واقع شده است. دانشگاه دبرسن همانند دانشگاه سگد به زبان انگلیسی تدریس می نماید و علاوه بر گرایش پزشکی و دندانپزشکی بر رشته هایی چون جنگلداری؛ زبان های مدرن دنیا؛ کشاورزی و … نیز سرمایه گذاری می نماید.

دانشگاه پچPecs

دانشگاه پچ مجارستان به عنوان یکی از قدیمی ترین دانشگاه های مجارستان شناخته می شود که رتبه 58 را در رتبه بندی EECA را به خود اختصاص داده است. در نظر داشته باشید که دانشگاه پچ به زبان انگلیسی تدریس خواهد کرد.

دانشگاه سمل وایز Semmelwise

در نظر داشته باشید که دانشگاه سملوایز در پایتخت مجارستان شهر بوداپست واقع شده است. دانشگاه سملوایز مجارستان در سال 1635 تاسیس شد. این در حالیست که این دانشگاه رتبه 245 را در میان دانشگاه های پزشکی جهان به خود اختصاص داده است. امروزه دانشگاه سملوایز شامل دانشکده های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، تربیت بدنی و علوم ورزشی و دیگر دانشکده های علوم بهداشتی خواهد شد.


حتما بخوانید: شرایط تحصیل در کالج های پری مدیکال مجارستان


لذا پیشنهاد می گردد که جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه های تحصیل در دانشگاه های مجارستان؛ دوره های پری مدیکال مجارستان؛ زبان تحصیل و تدریس در مجارستان؛ شروع ترم تحصیلی و یا به طور کلی شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان با کارشناسان مجرب و کارآمد ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز نیز تماس حاصل نمایید.


در ادامه بخوانید:ادامه تحصیل در دانشگاه های خصوصی مجارستان


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575