لیست دانشگاه های معتبر و دارای تایید وزارت بهداشت ایران

لیست دانشگاه های معتبر و دارای تایید وزارت بهداشت ایران

لیست دانشگاه های معتبر و دارای تایید وزارت بهداشت ایران

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی :

در این مقاله که به دست همکاران و کارشناسان ارشد ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز گردآوری شده است؛ سعی بر این شده که تا حد امکان در خصوص فهرست دانشگاههای تایید وزارت بهداشت ایران نیز گفته شود لذا پیشنهاد می شود که تمامی مطالب را تا انتهای مقاله مطالعه نمایید و با ما همراه شوید.

لیست دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت

لیست دانشگاههای معتبر و دارای تایید وزارت بهداشت ایران بصورت سالیانه اعلام می شود و دانشجویان بایستی لیست را قبل از اقدام به شروع تحصیل بررسی کنند و نسبت به تایید بودن دانشگاه مدنظرشان اطمینان حاصل نمایند. بعبارتی دیگر دانشگاههای خارجی مورد تایید وزارت بهداشت ایران بصورت سالیانه می باشد و برای سال های قبل یا بعد اعتبار ندارد.

اگر در سال شروع تحصیل دانشگاه مدنظرتان مورد تایید باشد و شما شروع به تحصیل کرده باشید و سال بعد دانشگاه از تایید خارج شود هیچ مشکلی برای ارزشیابی مدرک شما وجود ندارد. به عبارتی دیگر سال ورود شما فقط بعنوان ملاک مورد تایید بودن دانشگاه های علوم پزشکی قرار میگیرد و نه سال های بعد و نه سال های قبل. فهرست دانشگاه های خارجی مورد تایید منتشر شده دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت عطف به ما سبق نمی شود.


حتما بخوانید:تحصیل پزشکی در دانشگاه های خارج از کشور


تحصیل در دانشگاههای عدم تایید وزارت بهداشت

نکته دیگری که باز باید به خاطر داشته باشید اینست که حتی اگر دانشگاهی عدم تایید را برای تحصیل پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و پیراپزشکی انتخاب کنید و این دانشگاه سال بعد در لیست دانشگاه های معتبر و مورد تایید وزارت بهداشت قرار گیرد باز بر روی مدرک شما تاثیر مثبتی ندارد و فقط و فقط سال ورود شما ملاک قرار میگیرد.

بیاد داشته باشید لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران متاسفانه به مانند لیست دانشگاه مورد تایید وزارت علوم نیست که لیستی پایدار باشد و تغییراتی جزیی در آن اعمال شود. براساس تجربه لیست دانشگاه های معتبر و دارای اعتبار وزارت بهداشت سالیانه تغییرات بسیار زیادی می کند و به اتکای اینکه دانشگاهی چند سال در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت بوده نمی توان در مورد وضعیت دانشگاه در سال آینده حکم قطعی داد.

لذا، اکیدا توصیه می کنیم که اگر میخواهید در خارج از کشور و در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و پیراپزشکی تحصیل کنید فهرست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت برای همان سال را به دقت مطالعه کرده و نسبت به انتخاب خود اطمینان حاصل نمایید.


مطالب مرتبط:شرایط کلی انتقال دانشجویان خارج از کشور به ایران


تحصیل در دوره کالج

در بسیاری از دانشگاه های کشورهای خارجی مانند روسیه دوره کالج اجباری مانند پادفک یا pre-med وجود دارد که متقاضیان بایستی قبل از شروع به تحصیل آن را با موفقیت بگذرانند. اگر دانشجویی وارد دوره کالج pre-med یا پادفک خود دانشگاه شود این دوره هرچند که جزو تحصیلات رسمی دانشگاهی محسوب نمی شود اما بنابه آیین نامه وزارت بهداشت اگر سال بعد دانشگاه فوق از لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت خارج شود باز شما می توانید تحصیلات خود را در این دانشگاه بدون نگرانی از ارزشیابی مدرکتان به اتمام برسانید. بعبارتی دیگر دوره های کالج اجباری دانشگاه های خارجی مورد تایید وزارت بهداشت از نظر این وزارتخانه جزو دوره دانشگاه محسوب می شود.

در صورتی که پس از مطالعه تمامی مباحث ذکر شده در فوق که در باب دانشگاه های علوم پزشکی مورد تایید وزارت ایران بود سوالاتی داشتید با تیم حرفه ای ما در زمینه اعزام به خارج از کشور در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز نیز در ارتباط باشید.


در ادامه بخوانید:مقایسه شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشورهای گوناگون


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575