تحصیل در دانشگاه شیان جیائوتونگ چین

تحصیل در دانشگاه شیان جیائوتونگ چین

تحصیل در دانشگاه شیان جیائوتونگ چین

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی :

بسیاری از شما دانشجویان گرامی سوالات متعددی در خصوص تحصیل در دانشگاه شیان جیائوتونگ چین؛ شرایط تحصیل در دانشگاه شیان جیائوتونگ چین؛ شرایط اعزام دانشجو به دانشگاه شیان جیائوتونگ چین و… دارید. در این مقاله که به دست همکاران و مشاورین ارشد ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز گردآوری شده است سعی بر این شده که تا حد ممکن دانشگاه شیان جیائوتونگ برای شما دانشجویان گرامی معرفی شود. لذا پس از مطالعه تمامی موارد آورده شده در ذیل در صورتی که باز هم سوالاتی در خصوص تحصیل در دانشگاه شیان جیائوتونگ برای شما پیش آمد با تیم تخصصی ما با سال ها تجربه در زمینه اعزام دانشجو به چین تماس حاصل نمایید. در این مقاله درباره تحصیل در دانشگاه شیان جیائوتونگ چین توضیح داده شده است.

معرفی کشور چین

کشور چین یکی از پرمخاطب ترین کشورها برای انواع مهاجرت ها من جمله: مهاجرت تحصیلی به چین؛ مهاجرت سرمایه گذاری به چین و… نیز می باشد. وجود سنت دیرینه و توریستی بودن کشور چین؛ داشتن فرهنگی پایدار؛ وجود مراکز تحصیلی عالی؛ اقتصادی پیشرفته و… موجب شده است که سالانه افراد بسیاری برای انواع مهاجرت به این کشور نیز درخواست دهند. تحصیل در چین به دلیل داشتن سیستم اموزش وپرورش پیشرفته در دنیا مورد تقاضای بسیاری از افراد خصوصا دانشجویان قرار گرفته است و همین امر موجب شده است که سالانه متقاضیان بسیاری برای تحصیل به چین مهاجرت کنند.

کشور چین از نظر مسافت فاصله زیادی با ایران ندارد و برای ایرانی هایی که مایل باشند در یک کشور ارزان، نزدیک و در عین حال با کیفیت و در رشته هایی مانند پزشکی و دندان پزشکی ادامه تحصیل دهند موقعیت بسیاری مناسب و عالی را ایجاد کرده است.

معرفی دانشگاه Xi’an Jiaotong

دانشگاه Xi’an Jiaotong به داشتن رشته هایی نظیر: مهندسی، فن آوری، مدیریت و سلامت عمومی معروف است. این دانشگاه دارای پنج آزمایشگاه کلیدی ملی، چهار آزمایشگاه ویژه ملی و دو مرکز تحقیقات مهندسی ملی است. هشت بیمارستان آموزشی وابسته به XJTU در رتبه 100 کشور قرار گرفته اند. دانشگاه شیان جیائوتونگ شانگهای در سال 1896 به عنوان مدرسه عمومی که حکم امپراتوری آن توسط امپراطور Guangxuصادر شد تاسیس شد. در همان زمان سه مدرسه به صورت مدرسه معمولی، مدرسه مطالعات خارجی و یک دبیرستان نیز شروع به کار کرد.

در سال 1949 بخشی از این دانشکده با چیانگ کای شیخ به تایوان رفت و در سال 1958 دانشگاه تایوان با نام اصلی ملی چیائو توینگ شناخته شد. مؤسسه ای که در شانگهای باقی مانده بود به نام دانشگاه Chiao Tung نامگذاری شد تا منعکس کننده این واقعیت باشد که همه دانشگاه های دولت جدید سوسیالیستی دولتی خواهند بود. در دهه 1950، سیستم رومی سازی پینیین در سرزمین اصلی چین توسعه یافت و دانشگاه Chiao Tung نام انگلیسی خود را به دانشگاه جیائو تونگ تغییر داد.

استراتژی ملی که در سال 1956 تصویب شد، مکتوب کرد که اکثریت دانشگاه جیائو تونگ به Xi’an، Shaanxi منتقل می شود. بنابراين دانشگاه Xi’an Jiaotong در سال 1959 تأسيس شد و بلافاصله به عنوان يك دانشگاه كليدي نام گذاري شد.

هزینه تحصیل در دانشگاه شیان جیائوتونگ

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه شیان جیائوتونگ: 30000 تا 50000 یوان در هر سال

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه شیان جیائوتونگ: 39000 تا 50000 یوان در هر سال

هزینه تحصیل در مقطع دکترا دانشگاه شیان جیائوتونگ: 34000 تا 50000 یوان در هر سال

هزینه درخواست تحصیل در دانشگاه شیان جیائوتونگ: 500 یوان

هزینه های زندگی ماهانه: 2000 تا 2500 یوان


حتما بخوانید:هزینه ادامه تحصیل در دانشگاه های پزشکی چین


شروع و پایان دوره ی تحصیل در دانشگاه شیان جیائوتونگ

۲ بار در سال از ماه سپتامبر تا ماه ژوئن مي باشد. ترم بهاره: شروع دوره: اواسط مارچ برابر ۲۵ اسفند ماه زمان اقدام برای پذیرش : تا اواخر فوریه برابر ۱۰ اسفند (اواخر بهمن ماه می باشد و تا خرداد)

ترم پاییز: شروع دوره: اوایل سپتامبر ۱۰ شهریور زمان اقدام برای پذیرش : تا اواسط مرداد ماه (از اواخر شهریور تا دی ماه)


مطالب مرتبط:مدارک لازم جهت پذیرش از دانشگاه های چین


در این مقاله مطالب مربوط به تحصیل در دانشگاه شیان جیائوتونگ چین برای شما دانشجویان گرامی به اشتراک گذاشته شد. هدف ما از تحریر این مقاله آگاهی یافتن شما از شرایط تحصیل در دانشگاه شیان جیائوتونگ چین؛ زمان شروع تحصیل در دانشگاه شیان جیائوتونگ چین و… می باشد. لذا شما می توانید انتقادات و پیشنهادات خود را در بخش نظرات سایت موسسه رهپویان راه تازه واقع در شیراز منتشر نمایید. 


در ادامه بخوانید:ویزای دانشجویی در چین


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575