دانشگاه های پزشکی مسکو

دانشگاه های پزشکی مسکو

دانشگاه های پزشکی مسکو

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,,

دانشگاه های برتر روسیه برای ادامه تحصیل در سال های اخیر موفق به کسب رتبه های مناسبی در رتبه بندی ها و رنکینگ های جهانی داشته اند. همچنین این کشور از سال 2003 عضو سیستم هماهنگ آموزشی اتحادیه اروپا یا پروسه بولونیا (Bologna Process) شده است. پس بهمین علت مدارک تحصیلی اخذ شده از دانشگاه های روسیه در تمامی رشته ها از جمله رشته های پزشکی و پیراپزشکی مورد تایید تمامی کشورهای اروپایی بعلاوه انگلستان می باشد. در این مقاله درباره دانشگاه های پزشکی مسکو توضیح داده شده است.

همچنین دانشگاه های روسیه همکاری علمی و پژوهشی بالایی با دانشگاه های جهان دارند و از این حیث دانشجویان مشغول به تحصیل در برترین دانشگاه های روسیه فرصت مناسبی دارند تا در طرح های تبادل دانشجو ما بین دانشگاه های همکار با دانشگاه های روسیه شرکت کرده و چند ترم یا سال تحصیلی خود را در این دانشگاه های سپری کنند. همچنین در سال های اخیر پروژه های مشترک تحقیقاتی و پژوهشی زیادی بین دانشگاه های روسیه و دانشگاه های اروپایی اجرا شده است.


مطالب مرتبط:شرایط ادامه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی روسیه


دانشگاه لومونوسوف مسکو یا Lomonosov Moscow State University

یکی از قدیمی ترین دانشگاه های پزشکی روسیه که در سال 1775 در شهر مسکو تاسیس شده است و در حال حاضر بیش از 48000 دانشجو در آن مشغول به تحصیل اند. این دانشگاه دارای 39 دانشکده است. به لحاظ اعتبار دانشگاه لومونوسوف سالها در رشته های مختلف بهترین دانشگاه روسیه بوده است. دانشگاه لومونوسوف روسیه بعنوان یکی از زیباترین و بزرگترین دانشگاه های روسیه نیز شناخته می شود. علاوه بر تحصیل در رشته های علوم پزشکی؛ رشته های علوم انسانی و هنر در این دانشگاه بسیار توصیه می شود.

دانشگاه دولتی سن پترزبورگ یا Saint Petersburg State University

دانشگاه سن پترزبورگ نیز یکی از قدیمی ترین دانشگاه های علوم پزشکی روسیه است که در سال 1724 در شهر سنت پترزبورگ تاسیس شده است. بیش از 30.000 دانشجو در دانشگاه سن پترزبورگ مشغول به تحصیل اند که 3000 نفر از آنها را دانشجویان خارجی تشکیل می دهند. از فارغ التحصیلان بسیار معروف این دانشگاه می توان به ولادیمیر پوتین رئیس جمهور و دیمیتری مدودف نخست وزیر این کشور اشاره کرد. دانشگاه سن پترزبورگ روسیه در رشته های علوم مهندسی، علوم پایه و زبان نیز دارای رتبه های بسیار خوبی می باشد.

دانشگاه علوم پزشکی نووسیبیرسک یا Novosibirsk State University

دانشگاه نووسیبیرسک یکی دیگر از دانشگاه های پزشکی مسکو می باشد. این دانشگاه در سال 1954 در شهر نووسیبیرسک روسیه در منطقه سیبری واقع شده و برخلاف عمر نه چندان زیاد خود در رنکینگ های بین المللی دارای رتبه بسیار مناسبی می باشد. در حال حاضر قریب به 8000 دانشجو در دانشگاه نووسیبیرسک مشغول به تحصیل اند. از این بین 1400 دانشجو از 52 کشور جهان در این دانشگاه تحصیل می کنند. دانشگاه نووسیبیرسک بهترین دانشگاه روسیه برای تحصیل رشته های پزشکی؛ دندانپزشکی؛ فیزیک، ریاضی و نجوم می باشد. لذا پیشنهاد می شود که قبل از هرگونه اقدام شرایط تحصیل در دانشگاه نووسیبیرسک روسیه را مد نظر داشته باشید.

دانشگاه پزشکی کازان یا Kazan Federal University

دانشگاه پزشکی کازان در سال 1804 به همین نام در استان تاتارستان که اکثریت آنان مسلمان می باشند تاسیس شد. دانشگاه کازان در روسیه بیش از 45000 دانشجو دارد و دارای سه شعبه در شهرهای یلابوگا یا Yelabuga، زلنادولسک یا Zelenodolsk و نابرژنیه چلنی یا Naberezhnye Chelny می باشد. بعضی ها دانشگاه کازان روسیه را محل پیدایش شیمی آلی می دانند.

دانشگاه علوم پزشکی دوستی ملل یا Peoples’ Friendship University of Russia

دانشگاه پزشکی دوستی ملل یا RUDN در شهر مسکو واقع شده است. نام این دانشگاه در زمان شوروی سابق پاتریس لومومبا یا Patrice Lumumba بوده است. دانشگاه رودن روسیه در سال 1960 تاسیس شده و در حال حاضر 22000 دانشجو دارد. یکی از نکات مهم دانشگاه رودن در روسیه داشتن دانشجو از 140 کشور جهان است.

دانشگاه پزشکی سچینوا مسکو یا Sechenov First Moscow State Medical University

دانشگاه سچینوا یا سچنوا یک دانشگاه برای تحصیل رشته های صرفا علوم پزشکی می باشد. دانشگاه سچینوا قدیمی ترین دانشگاه پزشکی روسیه است که در سال 1758 در شهر مسکو تاسیس شده است. دانشگاه سچینوا رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و پرستاری را به زبان های انگلیسی و روسی ارائه می دهد.

دانشگاه ملی پزشکی سنت پترزبورگ پاولوف یا Pavlov First St. Petersburg State Medical University

دانشگاه ملی پزشکی سنت پترزبورگ پاولوف در سال 1897 در شهر سنت پترزبورگ تاسیس شده که از این حیث اولین دانشگاه پزشکی شهر سنت پترزبورگ می باشد. همچنین دانشگاه ملی پزشکی سنت پترزبورگ پاولوف اولین دانشگاه روسی است که دانشجویان دختر را برای تحصیل رشته های علوم پزشکی پذیرفته است. دانشگاه ملی پزشکی سنت پترزبورگ پاولوف رشته های پزشکی، دندانپزشکی و پرستاری را ارائه می دهد.

دانشگاه سماشکو یا موسسه دندانپزشکی سماشکو مسکو یا Moscow Medical Stomatology Institute NA Semashko

 دانشگاه سماشکو در سال 1922 در شهر مسکو تاسیس شده است. دانشگاه سماشکو در ابتدا فقط برای تحصیل دندانپزشکی تاسیس شده بود اما در حاضر هم برای تحصیل پزشکی و هم دندانپزشکی جزو موسسات برتر در کشور روسیه در نظر گرفته می شود. دانشگاه سماشکو رشته های پزشکی و دندانپزشکی را فقط به زبان روسی ارائه می دهد. لذا جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه سماشکو گذراندن دوره پاتفک اجباری است.


حتما بخوانید:دانشگاه های روسی مورد تایید وزارت بهداشت


در این مقاله که به دست همکاران و مشاورین ارشد ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز گردآوری شده بود سعی بر این شد که تا حد ممکن اسامی دانشگاه های پزشکی روسیه برای شما دانشجویان گرامی آورده شود. لذا پس از مطالعه تمامی موارد آورده شده در خصوص دانشگاه های پزشکی مسکو در صورتی که باز هم سوالاتی در خصوص تحصیل در دانشگاه های علوم پزشکی روسیه برای شما پیش آمد با تیم تخصصی ما با سال ها تجربه در زمینه اعزام دانشجو به روسیه تماس حاصل نمایید.


در ادامه بخوانید:

تحصیل در دانشگاه های دولتی روسیه

تحصیل در دانشگاه های خصوصی روسیه


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575