دوره IMAT در شیراز

دوره IMAT در شیراز

دوره IMAT در شیراز

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,

آیا شما هم بدنبال تحصیل رشته های پزشکی هستید؟ ایا شما نیز از قبولی در آزمون ورودی دانشگاه های داخل کشور تحصیل رشته های پزشکی بازمانده اید؟ آیا تحصیل خارج از کشور را انتخاب کرده اید؟ آیا بدنبال انتخاب یک مقصد مناسب برای تحصیل هستید؟ آیا در مورد مزایای تحصیل رشته پزشکی در ایتالیا اطلاع دارید؟ آیا می دانید برای قبولی در رشته های پزشکی در ایتالیا نیاز به قبولی در آزمون IMAT دارید؟ آیا می دانستید با صرف هزینه های بسیار مناسب می توانید دوره های آماده سازی آزمون IMAT ایتالیا را در شیراز بگذرانید؟ پس اگر می خواهید دوره IMAT در شیراز بگذرانید این مقاله را مطالعه کنید.

هر ساله بسیاری از عزیزانی که بدنبال تحصیل رشته های زیرمجموعه علوم پزشکی هستند پشت سد کنکور مانده و از ادامه تحصیل در این رشته های برایشان امکان پذیر نمی باشد. لذا، بدنبال گزینه های تحصیل در خارج از کشور هستند. برای یافتن یک مقصد مناسب یکی از معیارها تحصیل به زبان انگلیسی است. معیار دیگری تحصیل در دانشگاه و کشوری است که استانداردهای بالای آموزشی داشته باشند. بعلاوه اینکه هزینه های تحصیل و زندگی پایینی داشته باشد. شاید پیدا کردن یک گزینه که تمامی این شرایط را باهم دارا باشد چندان ساده نباشد. بهرحال با یک نگاه کاملا تخصصی ایتالیا می تواند یک گزینه خوب باشد که تمامی این خصوصیات را یکجا دارد.

معرفی آزمون IMAT

آزمون IMAT آزمونی است که برای متقاضیانی است که می خواهند رشته پزشکی (نه دندانپزشکی و نه داروسازی) را در دانشگاه های ایتالیا بصورت رایگان به زبان انگلیسی بخوانند. حتی امکان اخد بورسیه و کار همزمان با تحصیل نیز در ایتالیا وجود دارد. آزمون IMAT هرچند که توسط وزارت علوم ایتالیا برگزار می شود. اما طراحی سوالات وتصحیح آزمون را دانشگاه کمبریج انگلستان به سفارش وزارت علوم ایتالیا بعهده دارد. آزمون IMAT دارای 60 سوال است که در دو بخش:

  1. تفکر منطقی و قدرت حل مساله (Critical thinking and problem solving)
  2. شیمی، زیست، ریاضی و فیزیک

تشکیل شده است که هر ساله در شهریور ماه در حدود 12 کشور (متاسفانه در ایران برگزار نمی شود) جهان برگزار می شود. آزمون IMAT نمره منفی دارد و تمامی منابع آن توسط دانشگاه کمبریج تهیه شده است و کاملا به زبان انگلیسی است. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت رسمی آزمون های کمبریج مراجعه کنید.

مزایای شرکت در دوره IMAT در شیراز:

  1. صرفه جویی در هزینه های آماده سازی برای آزمون IMAT در شیراز: گذراندان دوره IMAT در خارج از کشور بجز تحمیل هزینه های گزاف تحصیل که باید به دلار یا یورو پرداخت شود. باعث تحمیل هزینه های گزاف زندگی اعم از خوابگاه و خورد و خوراک می شود.
  2. امکان برخورداری از حمایت های خانواده: براساس تجربه، گذراندن دوره ها آماده سازی در خارج از کشور اثرات منفی برروی متقاضیان دارد. زیرا، زمانیکه شما در خارج از کشور دوره های IMAT را می گذرانید و خانواده شما را همراهی نمی کنند، شما می بایستی وظائف مهیا کردن وعده های غذایی، انجام امور روزمره زندگی مثل نطافت محل زندگی و شستن لباس ها و … خود بتنهایی بعهده بگیرید که می تواند وقت زیادی از شما بگیرد. همچنین دوری از خانواده، باعث دلتنگی و افسردگی می شود. پس، گذراندن دوره های در ایران بسیار می تواند هم در زمان و هم در هزینه ها صرفه جویی کند.

دوره های IMAT در شیراز

در حال حاضر دوره های تخصصی آماده سازی آزمون IMAT بندرت در ایران برگزار می شود. موسسه رهپویان راه تازه واقع در شیراز دوره های آماده سازی آزمون IMAT در شیراز برگزار می کند. پس، چنانچه بدنبال دوره های آماده سازی آزمون در شیراز یا جنوب کشور هستید، با کارشناسان موسسه رهپویان راه تازه تماس بگیرید. همچنین، اگر بدنبال اطلاعات دقیق تر، شرکت در دوره های آماده سازی آزمون، ثبت نام آزمون، انتخاب رشته، اخذ ویزای ایالیا و اطلاعات تکمیلی دیگر هستید می توانید به کارشناسان ارشد موسسه رهپویان راه تازه مراجعه کنید.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575