راهنمای سیستم آموزشی اوکراین

راهنمای سیستم آموزشی اوکراین

راهنمای سیستم آموزشی اوکراین

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,

آیا شما هم قصد ادامه تحصیل در اوکراین را دارید؟ آیا می خواهید برای تحصیل فرزندانتان در اوکراین برنامه ریزی نمایید؟ آیا از سیستم آموزش در اوکراین بی اطلاع هستید؟ آیا نمی دانید که طول دوره تحصیل در اوکراین چقدر است؟ آیا از هزینه های تحصیل در اوکراین آگاهی ندارید؟ آیا شما هم قصد تحصیل در دانشگاه های اوکراین را دارید؟ آیا شما هم قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اکراین را دارید؟ در صورتی که این چنین است با ما تا انتهای این مقاله همراه شوید. 

موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز  با در اختیار داشتن کادری مجرب در خصوص مهاجرت به اوکراین قصد بر این دارد که تا حد ممکن شما متقاضیان گرامی را از سیستم آموزش در اوکراین مطلع سازد لذا پس از مطالعه مقاله سیستم آموزش در اکراین در صورت نیاز به کسب بیشتر در این خصوص با مشاورین ما که تبحر خاصی در این زمینه دارند تماس حاصل نمایید. 

سیستم نظام آموزشی اوکراین

به طور کلی سیستم نظام آموزشی در اوکراین به پنج دسته تقسیم می شود که به صورت مهدکودکم؛ ابتدایی؛ راهنمایی؛ اموزش متوسطه و کارشناسی ارشد خواهد بود. دوره مهدکودک از سن یک تا شش سالگی می باشد که بر اساس آمار و ارقام بدست امده حدود 56 درصد از کودکان از این نوع آموزش استفاده می نمایند. مدارس در کشور اوکراین به دو دسته عادی و شبانه روزی تقسیم می شود که تمامی مدارس دوره آموزشی ابتدایی؛ راهنمایی و متوسطه را ارائه می دهند که مقطع ابتدایی به صورت چهار ساله؛ راهنمایی 5 ساله و باضافه دو سال دوره تکمیلی خواهد بود.

تحصیل در دانشگاه های اوکراین

در صورتی که دانش آموزان در دو سال اخر دوره تحصیلی نمرات خوبی کسب کنند می توانند بدون شرکت در آزمون ورودی وارد دانشگاه های اوکراین شوند و از تحصیلات دانشگاهی استفاده نمایند. سیستم آموزش عالی در کشور اوکراین به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شود؛ کسانی که قصد ورود به دانشگاه های دولتی اوکراین را دارند بایستی با حداقل نمرات 5 وارد دانشگاه شوند تا بتوانند از بورسیه تحصیلی اوکراین استفاده نمایند. 

تحصیلات عالی در کشور اوکراین به سه دسته کارشناسی؛ کارشناسی ارشد و دکترا تقسیم می شود این در حالیست که دوره کارشناسی 4 سال؛ کارشناسی ارشد 5 تا 6 سال و مقطع دکترا 2 تا 4 سال به طول می انجامد که این سیستم آموزشی از زمان اتحاد شوروی تا بحال ادامه داشته است.

تحصیل کارشناسی در اوکراین

تحصیل کارشناسی در اوکراین به مقطعی از مهارت علمی در آموزش عالی اطلاق می شود که افراد پس از اتمام تحصیلات متوسطه وارد این دوره می‌شوند. در دوره کارشناسی اوکراین مهارت‌های ویژه و دانش کافی برای انجام حرفه‌های خاص نظیر اقتصاد، علوم، مهندسی، فرهنگ و هنر می‌آموزند. مدت اتمام  دوره کارشناسی در اوکراین به طور عادی چهار سال است و دانشجویان باید طی این چهار سال 240 واحد درسی را سپری نمایند. 

تحصیل کارشناسی ارشد در اوکراین

تحصیل کارشناسی ارشد در اوکراین به گونه ای است که دانشجویان ملزم به گذراندن 60 تا 90 واحد درسی در طی این دوره می باشند. در این دوره دانشجویان بایستی اوقات خود را به انجام تحقیقات و نوشتن مقاله اختصاص دهند. در طی این دوره دانشجویان نسبت به کسب مهارت های تخصصی در زمینه مهندسی؛ مدیریت بازرگانی؛ آموزش و همچنین هنر مبادرت می ورزند. 

تحصیل دکترا در اوکراین

همانطور که گفته شد تحصیل دکترا در اوکراین سه تا چهار سال به طول می انجامد که برای ورود به این مقطع داشتن مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد الزامی است که پس از گذراندن این دوره پژوهشی؛ آموزشی دانشجویان میبایست از تز خود دفاع نمایند.

تحصیل علوم پزشکی در اوکراین

تحصیل به زبان انگلیسی در اوکراین نسبت به خیلی از کشورهای غیر انگلیسی زبان و پیشرفته مانند آلمان، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا بسیار امکان پذیرتر است. اما نکته دیگری که تحصیل به زبان انگلیسی در اوکراین را با دیگر کشورها متمایز می کند شانس تحصیل رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به زبان انگلیسی است که در اکثر کشورهای اروپای غربی اصلا در دسترس نیست و در کشورهای اروپای شرقی هم هزینه بسیار بالایی دارد. لذا، تحصیل رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به زبان انگلیسی در اوکراین یک گزینه واقعا معقول و هوشمندانه است.

همچنین، برای تحصیل به زبان انگلیسی لزومی ندارد که حتما مدارک زبان انگلیسی آیلتس یا تاقل را ارائه بدهید و فقط با داشتن دانایی زبان انگلیسی در دوره تحصیلات دبیرستان یا حتی با داشتن نامه ای دال بر گذراندن دوره زبان از آموزشگاه زبان می توان پذیرش دانشگاه برای تحصیل رشته مدنظرتان به زبان انگلیسی را داشته باشید. به طور کلی طول دوره پزشکی در کشور اوکراین 6 سال می باشد؛ این درحالیست که تحصیل در گرایش هایی نظیر: دندانپزشکی و داروسازی 5 سال به طول می انجامد. در واقع پس از گذراندن دوره 4 ساله آموزشی؛ دوره 2 ساله کارآموزی برگزار می گردد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به اوکراین؛ راهنمای سیستم آموزش در اوکراین؛ شرایط و هزینه های تحصیل در اکراین؛ نحوه گرفتن پذیرش از دانشگاه های اوکراین و… می توانید با مشاورین مجرب و وکلای حقوقی ما در موسسه مهاجرتی رهپویان راه تازه واقع در شیراز تماس حاصل نمایید. 


در ادامه بخوانید:


 

 

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575