سایت های کاریابی در چین

سایت های کاریابی در چین

سایت های کاریابی در چین

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,

معرفی کشور چین

چین با جمعیتی بالغ بر 1.300.000.000 پرجمعیت ترین کشور جهان است. همچنین با وسعتی 9.600.000 کیلومتر مربع بعد از روسیه، کانادا و آمریکا، چهارمین کشور بزرگ جهان تلقی می شود. کشور چین از سال 1949 با حکومتی تک حزبی کمونیستی توانسته تا به لحاظ سیاسی، نظامی و علمی پیشرفت های قابل توجهی داشته باشد. این پیشرفت ها بعد از اصلاحات اقتصادی بین سال های 1989 تا 1992 پیشرفت اقتصادی شگرفی داشته است. این پیشرفت ها زمینه انقلاب صنعتی و تکنولوژی را در چین پدید آورده است. در این مقاله درباره سایت های کاریابی در چین توضیح داده شده است.

در حال حاصر بزرگترین صادرکننده و دومین واردکننده بزرگ کالا است و دومین اقتصاد بزرگ دنیا بر پایه تولید ناخالص داخلی را در اختیار دارد. چین عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل و سازمان‌های چندجانبه‌ای همچون سازمان تجارت جهانی، اپک، سازمان همکاری شانگهای و گروه 20 است. چین به عنوان کشوری دارای سلاح هسته‌ای از بزرگترین ارتش دائمی دنیا و دومین بودجه دفاعی بزرگ دنیا برخوردار است. چین از سوی برخی از دانشگاهیان، تحلیل‌گران نظامی، اقتصادی و سیاسی یک ابرقدرت بالقوه لقب گرفته‌است.

کار در چین

نرخ بیکاری در چین بسیار پایین است. چیزی در حدود زیر 5% که از این لحاظ از بسیاری از کشورهای اروپایی مانند آلمان هم نرخ بیکاری کمتری دارد و جالب است بدانید این نرخ بیکاری در حال کم شدن نیز می باشد. شاید دهه های آینده با رشد چشمگیر صنعت و اقتصاد چین، بازار کار چین برای اتباع خارجی یک بازار نوظهور باشد. همچنین با توجه به روابط گسترده و فراگیر چین با ایران، یک مقصد هوشمندانه چه برای تحصیل، چه کار و چه سرمایه گذاری می تواند چین باشد.

ویزای کار چین

اخذ ویزای کار کشور چین با نام Z Visa برای افرادی که قصد کار در کشور چین با مجوز رسمی استخدام را دارند، امکان پذیر می باشد. برای اخذ ویزای کار کشور چین، فرد درخواست خود را برای اخذ مجوز رسمی استخدام ارائه می کند و در صورت اخذ ویزای کار کشور چین، ظرف مدت ۹۰ روز بایستی وارد کشور چین شود و حداکثر تا ۳۰ روز پس از زمان ورود به کشور چین بایستی  به دفتر اداری امنیت عمومی مراجعه داشته و مراحل ثبت نام را انجام دهد، تا برای سه سال مجوز اقامت در کشور چین را اخذ نماید.

حداکثر اجازه اقامت موقت برای متقاضی از طریق کار در کشور چین، ۵ سال می باشد. همچنین متقاضی می تواند درخواست اخذ ویزای کار کشور چین را به سفارتخانه یا کنسولگری کشور چین ارائه دهد تا پس از ارزیابی اطلاعات و امتیازات وی، که ۴ روز کاری معمولاً بطول می انجامد، برای مهاجرت از طریق اخذ ویزای کار کشور چین اقدام داشته باشد. پرداخت هزینه ۳۰ دلار برای یک روز ارزیابی اطلاعات و هزینه ۲۰ دلار برای ارزیابی ۲-۳ روزه برای متقاضی در نظر گرفته شده است.


حتما بخوانید: کارآفرینی در چین


شرایط اخذ ویزای کار در چین

شرایط اخذ ویزای کار کشور چین برای متقاضی و کارفرما به حالت خاصی تعریف شده است. در ابتدا کارفرما در کشور چین بایستی مجوز رسمی استخدام افراد خارجی برای کار در کشور چین را داشته باشد و بر اساس شرایط و امتیازات فرد متقاضی دعوتنامه رسمی برای کار را پس از تأیید رسمی دولت کشور چین، صادر کند. فرد متقاضی اخذ ویزای کار کشور چین با حد متوسط سن ۱۸ تا ۶۰ سال برای آقایان و ۱۸ تا ۵۵ سال برای خانمها می تواند اقدام داشته باشد.

بسیاری از امتیازات مانند داشتن سابقه کار بلندمدت، مدارک فنی و حرفه‏ای، همکاری با یک شرکت بین المللی، مهارت خاص در زمینه های فن آوری اطلاعات، تکنولوژی، مهندسی، پزشکی، منابع انسانی، حسابداری و مدیریت، امورگردشگری و تولید؛ شرکت در انجمن ها و کنفرانس‏های بین المللی، مدرک زبان انگلیسی معتبر یا آشنایی با زبان ماندارین و… می توانند در اخذ ویزای کار کشور چین نقش مهمی را ایفا کنند.


مطالب مرتبط:راه های مهاجرت و اخذ اقامت چین


برای جستجوی کار در کشور چین، متقاضیان می توانند با مراجعه به سایتهای کاریابی یا موسسات کاریابی در کشور چین و ارسال رزومه اقدام داشته باشند. ترجیحاً رزومه متقاضیان با ترجمه انگلیسی و چینی ارسال شود.

سایت های کاریابی در چین

www.jobchina.net

www.chinajob.com

www.expatjobschina.com

www.findworkabroad.com

www.learngood.com

آژانس های کاریابی در چین

1.موسسه کاریابی ابان یا EBAN به آدرسwww.eban.com

2.موسسه کاریابی Gemini personal limited به آدرس www.Jmgemini.com

3.موسسه کاریابی هادسون به آدرس www.hudson.cn

4.موسسه کاریابی مونراو یا Monroe به آدرس   www.monroeconsulting.com

5.موسسه کاریابی رابرت هاف به آدرس www.roberthalf.cn

موسسه رهپویان راه تازه تمامی خدمات مشاوره حقوقی برای اخذ ویزای کار در چین، شرایط مهاجرت به چین از طریق کار؛ گرفتن ویزای همراه و معرفی سایت های کاریابی در چین را انجام خواهد داد. تکمیل فرم های درخواست ویزای کار در چین، شرایط و موانع مهاجرت به چین از طریق کار و همچنین آخرین تغییرات قانونی در خصوص مهاجرت به چین از طریق ویزای کار، کارآفرینی در چین و همچنین سایت های کاریابی در چین از طریق همکاران بین المللی موسسه حقوقی رهپویان راه تازه در دسترس هم وطنان عزیز خواهد بود.


در ادامه بخوانید:اخذ ویزای توریستی چین


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575