شرایط اخذ اقامت چین از طریق ازدواج

شرایط اخذ اقامت چین از طریق ازدواج

شرایط اخذ اقامت چین از طریق ازدواج

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,

معرفی کشور چین

چین با جمعیتی بالغ بر 1.300.000.000 پرجمعیت ترین کشور جهان است. همچنین با وسعتی 9.600.000 کیلومتر مربع بعد از روسیه، کانادا و آمریکا، چهارمین کشور بزرگ جهان تلقی می شود. کشور چین از سال 1949 با حکومتی تک حزبی کمونیستی توانسته تا به لحاظ سیاسی، نظامی و علمی پیشرفت های قابل توجهی داشته باشد. این پیشرفت ها بعد از اصلاحات اقتصادی بین سال های 1989 تا 1992 بسیار چشمگیر بوده است. در واقع این پیشرفت ها زمینه انقلاب صنعتی و تکنولوزی را در چین پدید آورده است. در این مقاله درباره شرایط اخذ اقامت چین از طریق ازدواج توضیح داده شده است.

در حال حاضر چین بزرگترین صادرکننده و دومین واردکننده بزرگ کالا است و دومین اقتصاد بزرگ دنیا بر پایه تولید ناخالص داخلی را در اختیار دارد. چین عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل و سازمان‌های چندجانبه‌ای همچون سازمان تجارت جهانی، اپک، سازمان همکاری شانگهای و گروه 20 است. چین به عنوان کشوری دارای سلاح هسته‌ای از بزرگترین ارتش دائمی دنیا و دومین بودجه دفاعی بزرگ دنیا برخوردار است. چین از سوی برخی از دانشگاهیان، تحلیل‌گران نظامی، اقتصادی و سیاسی یک ابرقدرت بالقوه لقب گرفته‌است.


مطالب مرتبط:

چگونگی شرایط زندگی در چین

راهنمای شرایط آب و هوایی چین


بعلل گوناگونی بعضی متفاضی اخذ اقامت چین از طریق ازدواج هستند یا اینکه بعلتی یا مدت زمانی را در چین زندگی کرده اند یا بدلیل رفت و آمد مکرر با تبعه چینی آشنا شده و ازدواج کرده اند. بهر علتی که متقاضی اخذ اقامت چین از طریق ازدواج هستید این مقاله را تا آخر بخوانید.

اخذ اقامت چین از طریق ازدواج:

در چین چهار نوع ویزای خانوادگی وجود دارند که عبارت اند از :

ویزای Q1:

ویزایی است برای افرادی که اعضای خانوادشان شهروندان چینی هستند و یا اینکه اقامت دائم یا گرین کارت چین را در اختیار دارند و به قصد دیدار اعضای خانواده به چین می روند. مدت زمان اقامت در این نوع ویزا در ابتدا 30 روز است که بعد از ورود به چین قابل تمدید از 90 روز تا 5 سال است. اعضای خانواده اشاره به زن و شوهر؛ پدر و مادر؛ پسران و دختران؛ برادران و خواهران؛ پدربزرگ و مادربزرگ؛ نوادگان و پدر و مادر خواهد بود.

ویزای  Q2:

این ویزا بسیار شبیه ویزای Q1 است اما با این تفاوت که ویزای Q1 یک ویزای کوتاه مدت 180 روزه است که قابل تمدید نیست و نیاز به آزمایش پزشکی ندارد.

ویزای  S1:

ویزایی است که به خانواده افرادی که در چین ویزای کاری (Z) یا ویزای تحصیلی (X) دارند، تعلق می گیرد. این ویزا برای زن و شوهر ،پدر و مادر، پسران و دختران زیر ۱۸ سال، پدر و مادر یا سایر اشخاصی که برای امور و موضوعات خصوصی به چین می روند صادر می شود. مدت اقامت در این نوع ویزا در ابتدا 30 روز است بعد از ورود به چین قابل تمدید از 90 روز تا 5 سال است. این نوع ویزا نیاز به معاینه پزشکی دارد.

ویزای  S2:

این نوع ویزا نیز به خانواده افرادی که در چین ویزای کاری (Z) یا ویزای تحصیلی (X) دارند، تعلق می گیرد. اما با این تفاوت که ویزای S1 یک ویزای کوتاه مدت 180 روزه است که قابل تمدید نیست و نیاز به آزمایش پزشکی ندارد.

تحت ویزای Q1 و S1 هر فردی می تواند اقامت دائم چین را کسب کند اما تبدیل این نوع ویزا به شهروندی چین به سادگی مقدور نیست و تحت شرایطی مقدور است که در ذیل به آنها اشاره می کنیم.

تبدیل اقامت دائم به شهروندی در چین از طریق ازدواج

  1. فرد متقاضی بایستی 5 سال بصورت مستمر تحت ویزای اقامت دائم در چین حضور داشته باشد.
  2. در طی 5 سال نبایستی مجموعا بیش از 6 ماه خارج از چین بوده باشد.
  3. بایستی از ازدواج با شهروندان چین بیش از 5 سال گذشته باشد.
  4. بایستی شرایط مالی و محل سکونت مناسبی در چین داشته باشد.

مدارک لازم برای اخذ شهروندی چین از طریق ازدواج

  1. تکمیل فرم تقاضا
  2. چهار قطعه عکس 4.5 * 3.5
  3. دارا بودن پاسپورت با اعتبار حداقل یک سال
  4. گواهی سلامت
  5. گواهی عدم سوء پیشینه
  6. گواهی ازدواج با شهروندان چینی

 

موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز تمامی خدمات مشاوره حقوقی برای ثبت ازدواج در چین را انجام خواهد داد. تکمیل فرم های ازدواج در چین، اخذ ویزاهای Q1 و S1 در چین و همچنین آخرین تغییرات قوانین ثبت ازدواج چین، از طریق همکاران بین المللی موسسه رهپویان راه تازه در دسترس هموطنان عزیز خواهد بود.


در ادامه بخوانید:راه های مهاجرت و اخذ اقامت چین


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575