شرایط اخذ اقامت چین

شرایط اخذ اقامت چین

شرایط اخذ اقامت چین

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,

معمولا کسانی که قصد مهاجرت به کشور چین را دارند با سوالاتی نظیر: شرایط مهاجرت به چین چگونه است؟ شرایط اهذ اقامت چین چیست؟ مطمئن ترین روش برای مهاجرت به چین کدام است؟ قوانین در نظر گرفته شده برای اقامت چین کدام اند؟ آیا از طریق سرمایه گذاری در چین می توان به اهداف خود دست یافت؟ چگونه می توان شهروندی چین را بدست آورد؟ آیا چین کشوری مهاجر پذیر می باشد؟ و… نیز مواجه می شوند. لذا جهت دست یافتن به پاسخ تمامی این سوالات با کارشناسان ارشد و حقوقی ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز همراه باشید تا شما را در جهت رسیدن به خواسته هایتان یاری نمایند. در این مقاله درباره شرایط اخذ اقامت چین توضیح داده شده است.

به طور کلی اخذ اقامت کشور چین از روش های مختلفی امکان پذیر است که ما در این مقاله به مهم ترین آنان که به شرح ذکر شده در ذیل است می پردازیم:

شرایط اخذ اقامت چین از طریق تحصیل

کشور چین کشوری در حال توسعه می باشد که به لحاظ اقتصادی بسیار پیشرفته است. به دلیل جمعیت زیاد پیدا کردن کار بعد از تحصیل به دلیل رقابتی بودن بازارهای بازرگانی و تجاری و همچنین وجود نیروی انسانی بسیار ارزان بسیار دشوار خواهد بود. یکی از روش های اخذ اقامت بعد از تحصیل در چین یافتن کار است لذا به دانشجویان پیشنهاد می شود که قبل از اتمام تحصیل به دنبال پیدا کردن موقعیت های شغلی باشید؛ از قبل مدارک لازم را تهیه نمایید تا بتوانید پس از اتمام تحصیل بلافاصله درخواست کار بدهید.

لذا دانشجویان بایستی یک شرکت یا یک شخص را به عنوان کارفرما اختیار نمایند که آنان را به عنوان نیروی کاری انتخاب نماید و با آنان قرارداد کاری ببندد که به طور کلی قراردادهای منعقد شده به صورت موقت یکساله می باشد. در این زمان هر چقدر که دانایی زبان چینی شما گسترده تر باشد شما شانس بیشتری برای ورود به بازار کار چین پیدا خواهید کرد.

اقامت چین از طریق کار

ویزای کار در چین تحت عنوان ویزای Z برای شما صادر می شود؛ کسانی که قصد گرفتن مجوز استخدام و کار در چین را دارند می توانند برای ویزای کاری چین و برای مدت زمان معلوم نیز درخواست دهند. پس از اینکه شما برای ویزای کار Z در چین درخواست دادید ظرف مدت 90 روز پس از صدور ویزا وارد چین خواهید شد. جهت اخذ ویزای کار در چین در وحله اول شما بایستی کارفرمایی برای خود اختیار کنید و پس از آن از سازمان کار مجوز بگیرید. در حقیقت انتظار می رود که شرایط لازم برای کار در چین را بر آورده کنید.

شايع ترين شغل در چین تدريس زبان انگليسي است چرا که افرادی که مدرک کارشناسی در اختیار داشته باشند و حداقل به مدت 2 سال در این زمینه تجربه کسب کرده باشند می توانند حرفه تدریس زبان انگلیسی را اختیار نمایند. محدودیت سنی در نظر گرفته شده برای کار متقاضیان مرد در چین 18 تا 60 سال و برای زنام از 18 تا 55 سال خواهد بود.  با این وجود، در این الزامات انعطاف پذیری وجود دارد، بنابراین اگر شما بتوانید یک کارفرمای دلخواه را پیدا کنید، شانسی برای دریافت تاییدیه گرفتن وجود خواهد داشت.


حتما بخوانید: کارآفرینی در چین


اقامت چین از طریق سرمایه گذاری

دولت چین ابتدا در سال 2004 امکان اخذ اقامت دائم چین از طریق سرمایه گذاری برای اتباع خارجی را میسر نمود اما بدلیل ضعف های متعدد این قانون در سال 2015 مورد بازبینی مجدد قرار گرفت و در حال حاضر اتباع خارجی که در چین اقدام به سرمایه گذاری کنند از تمامی امکانات و امتیازات قانونی یک شهروند چینی برخوردار می شوند. این کارت برای اتباع خارجی بزرگسال پنج سال اعتبار دارد و برای اتباع خارجی زیر 18 سال فقط 5 سال اعتبار دارد که پس از این مدت باید برای تمدید آن اقدام کرد.

تمدید گرین کارت چین بدون نیاز بهیچ مدرکی قابل تمدید است. اما چگونگی سرمایه گذاری و میزان آن متقاوت است بطوریکه اقامت دائم یا گرین کارت چین به سرمایه گذاری تعلق می گیرد که در سه سال متوالی مبلغ مشخصی در مناطق مشخصی از چین سرمایه گذاری کند و مالیات بپردازد.

به طور کلی مبالغ در نظر گرفته شده برای سرمایه گذاری در چین عبارت است از:

  1. مبلغ 500.000 دلار آمریکا در غرب چین سرمایه گذاری کند.
  2. مبلغ 1.000.000 دلار آمریکا در مرکز چین سرمایه گذاری کند.
  3. مبلغ 2.000.000 دلار آمریکا در مابقی مناطق چین سرمایه گذاری کند.

مطالب مرتبط:اخذ ویزای توریستی چین


شرایط اخذ اقامت چین از طریق ازدواج

بعلل گوناگونی بعضی متفاضی اخذ اقامت چین از طریق ازدواج هستند یا اینکه بعلتی یا مدت زمانی را در چین زندگی کرده اند یا بدلیل رفت و آمد مکرر با تبعه چینی آشنا شده و ازدواج کرده اند. برای تبدیل اقامت چین از طریق ازدواج و تبدیل آن به شهروندی داشتن شرایط ذیل مد نظر می باشد.

  1. فرد متقاضی بایستی 5 سال بصورت مستمر تحت ویزای اقامت دائم در چین حضور داشته باشد.
  2. در طی 5 سال نبایستی مجموعا بیش از 6 ماه خارج از چین بوده باشد.
  3. بایستی از ازدواج با شهروندان چین بیش از 5 سال گذشته باشد.
  4. بایستی شرایط مالی و محل سکونت مناسبی در چین داشته باشد.

اقامت در چین از طریق تولد فرزند

واقعیت اینست که اگر پدر و مادر فرزند متولد شده ایرانی باشند بهیچ عنوان تولد فرزند در چین منجر به اخذ اقامت برای فرزند و بعد از آن برای پدر و مادر نمی شود و فقط زمانی تولد فرزند چه در چین رخ داده باشد و چه در خارج از چین باعث اخذ اقامت برای فرزند و والدینش می شود که یکی از والدین شهروندی چین را داشته باشد و دارای پاسپورت چین باشد.

همانطور که مشاهده کردید ما در این مقاله سعی بر این داشتیم که تا حد ممکن شما متقاضیان گرامی را از مسئله شرایط اخذ اقامت چین مطلع سازیم. لذا پیشنهاد می کنیم که در صورت داشتن سوالات گسترده تر در خصوص روش های رسیدن به اقامت در چین؛ بهترین روش اخذ اقامت چین؛ شرایط اخذ تابعیت یا شهروندی چین و… با کارشناسان ارشد ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز نیز تماس حاصل نمایید.


در ادامه بخوانید:شرایط اخذ اقامت چین از طریق پناهندگی


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575