شرایط ادامه تحصیل پزشکی در روسیه

شرایط ادامه تحصیل پزشکی در روسیه

شرایط ادامه تحصیل پزشکی در روسیه

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,,

از زمان شوروی بدلیل سیاست های کمونیستی که بر کشور روسیه حاکم بوده و دانشگاه ها رایگان بوده است، روسیه یکی از مقاصد پرطرفدار برای متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی بوده است. این مسئله باعث شده تا بسیاری از دانشگاه های روسیه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی را ارائه دهند. بعلاوه تحصیل پزشکی و دنداپزشکی به زبان روسی در روسیه هم بسیار در میان دانشجویان خارجی طرفدار دارد. بعضی از دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی روسیه؛ این گرایش ها را به زبان فرانسوی ارائه می دهند.

این بدان معناست که بدلیل اعتبار جهانی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه دانشجویان انگلیسی یا فرانسوی زبانی را که بدلیل هزینه بالای تحصیل یا ظرفیت پذیرش پایین دانشگاه های کشورهای خود از تحصیل پزشکی و دندانپزشکی محروم شده اند، روسیه را بعنوان مقصدی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی انتخاب می نمایند.

سوالات متداول در خصوص تحصیل پزشکی در روسیه

در این مقاله سعی بر این است که توضیحات جامع و کاربردی در خصوص شرایط تحصیل در گرایش های پزشکی و دندانپزشکی در خارج از کشور آورده شود. در حال حاضر ما قصد داریم که شرایط ادامه تحصیل پزشکی در روسیه را برای شما دانشجویان گرامی و علاقه مندان به تحصیل در روسیه به تصویر بکشیم.

معمولا کسانی که قصد مهاجرت تحصیلی به روسیه را دارند با سوالاتی نظیر: شرایط پذیرش در دانشگاه های پزشکی روسیه چگونه است؟ مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه های روسیه کدام اند؟ زبان تحصیل در روسیه چیست؟ هزینه های تحصیل و زندگی در روسیه چقدر است؟ امکانات خوابگاه های دانشجویی روسیه به چه صورت است؟ و… مواجه می شوند. لذا موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز افتخار دارد که به شرح مسائل مربوط به تحصیل در روسیه برای شما عزیزان بپردازد.

شرایط تحصیل پزشکی در روسیه

اگر شما هم قصد تحصیل پزشکی در روسیه را دارید باید بدانید که این کشور یکی از کشورهای مناسب برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی از بسیاری از جهات می باشد. با تحصیل در کشور روسیه شما این امکان را دارید که به سه زبان برتر دنیا (انگلیسی؛ فرانسوی و روسی) تحصیل نمایید و علاوه بر این از موقعیت شغلی مناسبی برخوردار شوید. نکته بسیار مهم این است که یکی از شرایط پذیرش در دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی روسیه در اختیار داشتن مدرک زبان نمی باشد و بدون مدرک زبان شما می توانید در معتبرترین دانشگاه های روسیه مشغول به تحصیل شوید.

دانشجویانی که می خواهند در دانشگاه های پزشکی روسیه مشغول به تحصیل شوند باید بدانند که برای تحصیل در روسیه هیچ محدودیت سنی در نظر گرفته نشده است و همین امر موجب شده است که هر ساله متقاضیان بسیاری برای تحصیل پزشکی؛ دندانپزشکی و داروسازی روسیه نیز اقدام نمایند.


مطالب مرتبط:


شرکت در دوره پادفک روسیه

به لحاظ قوانین وزارت آموزش و پرورش و همچنین وزارت بهداشت جمهوری اسلامی، دانش آموزانی که مقطع پیش دانشگاهی یا سال دوازدهم تحصیل خود را به اتمام نرسانده باشند با شرکت در دوره های پادفک میتوانند این دوره و مدرک اخذ شده از آن را بجای مدرک پیش دانشگاهی یا سال دوازده ارزشیابی کنند.

اما نکته مهم اینست که دوره پادفک روسیه باید در خود دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت گذرانده شود و اگر در جایی دیگر بجز خود دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت دوره پادفک گذرانده شود، مدرک اخذ شده بجای سال دوازدهم تحصیل ارزشیابی نشده و مدرک پزشکی و دندانپزشکی روسیه نیز مورد تایید وزارت بهداشت قرار نخواهد گرفت.

نکات مهم تحصیل پزشکی در روسیه

در مجموع؛ یکسال تحصیلی در دانشگاه های روسیه 10 ماه به طول می انجامد که هر سال تحصیلی شامل دو ترم خواهد شد. همانطور که قبلا هم گفته شد جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور روسیه مواردی نظیر: شرط سنی؛ شرط معدل؛ در اختیار داشتن مدرک زبان و بسیاری از موارد دیگر مطرح نمی باشد. لذا این امر موجب می گردد که تقریبا تمامی افراد شانس ادامه تحصیل در رشته های پزشکی؛ دندانپزشکی و داروسازی در دانشگاه های معتبر روسیه را داشته باشند.

طول دوره تحصیل در روسیه

طول دوره تحصیل پزشکی در روسیه 6 ساله می باشد؛ این در حالیست که تحصیل دندانپزشکی و داروسازی در روسیه 5 سال به طول می انجامد. در صورتی که شما قصد تحصیل به زبان روسی در دانشگاه های روسیه را داشته باشید قبل از ورود به دانشگاه میبایست در یک دوره 10 ماهه کالج که دوره پادفک نام دارد شرکت نمایید و پس از سپری کردن این دوره وارد دانشگاه شوید. در دوره پادفک روسیه به شما زبان روسی و دروسی نظیر: زیست؛ شیمی و ریاضی آموزش داده می شود اما پیشنهاد ما به شما این است که قبل از شرکت در آزمون ورودی دانش زبان روسی خود را تا حد ممکن تقویت نمایید.


حتما بخوانید:


در این مقاله که به دست همکاران ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز گردآوری شده بود تلاش بر این شد که شرایط ادامه تحصیل پزشکی در روسیه؛ سیستم آموزشی در روسیه و… برای شما آورده شود. لذا در صورتی که باز هم سوالاتی ماورای مهاجرت به روسیه داشتید با تیم تخصصی ما در خصوص اعزام دانشجو به روسیه تماس حاصل نمایید.


در ادامه بخوانید:


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575