شرایط اعزام دانشجو به اوکراین

شرایط اعزام دانشجو به اوکراین

شرایط اعزام دانشجو به اوکراین

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی :

در این مقاله که با همکاری مشاورین ارشد ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز گردآوری شده است سعی بر این شده که تا حد ممکن شرایط اعزام دانشجو به اوکراین و چگونگی مهاجرت تحصیلی به اوکراین برای شما دانشجویان گرامی آورده شود. لذا پس از مطالعه تمامی موارد آورده شده در ذیل در صورتی که باز هم سوالاتی در خصوص شرایط اعزام دانشجو به اوکراین برای شما پیش آمد با تیم تخصصی ما با سال ها تجربه در زمینه اعزام دانشجو به اوکراین تماس حاصل نمایید.

تحصیل در اوکراین

مطلبی که همواره از معیارهای مهم توسط دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در یک کشور قلمداد می شود شرایط در نظر گرفته شده برای تحصیل در آن کشور می باشد. بهمین دلیل انتخاب مقصد مناسب نیز همواره ساده نیست. دانشگاه های اوکراین به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند که بسیاری از آنان در رتبه بندی جهانی QS قرار گرفته اند. دانشگاه های اوکراین در سال های اخیر موفق به کسب رتبه های مناسبی در رتبه بندی ها و رنکینگ های جهانی شده اند.

 اعتبار علمی دانشگاه های اکراین

دانشگاه های موجود در اوکراین از نظر سطح و کیفیت علمی جز برترین دانشگاه های جهان به حساب می آیند چرا که اکثر دانشگاه های اروپایی دانشگاه های اوکراین را تایید می کنند. همچنین این کشور از سال 2001 عضو سیستم هماهنگ آموزشی اتحادیه اروپا یا پروسه بولونیا (Bologna Process) شده است. پس بهمین علت مدارک تحصیلی اخذ شده از دانشگاه های اوکراین در تمامی رشته ها از جمله رشته های پزشکی و پیراپزشکی مورد تایید تمامی کشورهای اروپایی بعلاوه انگلستان می باشد.

همچنین دانشگاه های اوکراین همکاری علمی و پژوهشی بالایی با دانشگاه های جهان دارند و از این حیث دانشجویان محصل در دانشگاه های اکراین فرصت مناسبی دارند تا در طرح های تبادل دانشجو ما بین دانشگاه های همکار با دانشگاه های اکراین شرکت کرده و چند ترم یا سال تحصیلی خود را در این دانشگاه ها سپری کنند. همچنین در سال های اخیر پروژه های مشترک تحقیقاتی و پژوهشی زیادی بین دانشگاه های اوکراین و اروپایی اجرا شده است.

لذا، تحصیل در دانشگاه های اوکراین یک گزینه هوشمندانه تلقی می شود. بعلاوه دولت اوکراین برای حمایت از تحصیلات عالی یک طرح بورسیه قدرتمند را اجرا می کند که به دانشجویان خارجی این امکان تحصیلات رایگان با هزینه های زندگی رایگان را فراهم می آورد.


مطالب مرتبط:


شرایط تحصیل دانشجویان در اوکراین

به طور کلی دلایل بسیاری برای تحصیل در کشور اوکراین وجود دارد؛ که یکی از مهم ترین آنان امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های اوکراین می باشد. از سال 2010 اغلب رشته ها بجز دروس مربوط به هنر به زبان انگلیسی ارائه شد. در صورتی که شما قصد تحصیل به زبان روسی در اوکراین را دارید میبایستی به مدت 10 ماه در دوره های قبل از ورود به دانشگاه که به اصطلاح پادفک نامیده می شود شرکت نمایید.

با وجود اینکه دانشگاه های موجود در اوکراین از سطح بالایی برخوردارند اما هزینه های تحصیل در کشور اوکراین نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار پایین تر است لذا به همین دلیل است که بسیاری از دانشجویان برای تحصیل و به خصوص تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به اوکراین مهاجرت می کنند. این در حالیست که هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین معادل با 4000 دلار در سال می باشد که معمولا دانشجویان برای تامین بخشی از هزینه های زندگی خود می توانند به کار پاره وقت دانشجویی مشغول شوند.

شرط تحصیل در اکراین

برای تحصیل در دانشگاه های اوکراین شرط سنی و شرط معدل خاصی در نظر گرفته نشده است و تنها با در اختیار داشتن مدارک تحصیلی تا پایان سال 12 تحصیلی شما می توانید برای اخذ پذیرش از دانشگاه های اوکراین اقدام نمایید. مقطع کارشناسی در اوکراین به دو زبان انگلیسی و روسی ارائه می شود که به مدت 4 سال به طول می انجامد؛ برای تحصیل در مقطع کارشناسی اوکراین نیازی به داشتن مدرک زبان نمی باشد اما پیشنهاد می شود دانایی زبان خود را در حد آیلتس 5 تقویت نمایید. در کنار آن مقطع کارشناسی ارشد در اوکراین 2 سال طول می کشد و در صورتی که شما قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارید بایستی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های اوکراین مدرک زبان آیلتس 6.5 را در اختیار داشته باشید.


حتما بخوانید:


تحصیل دکترا در اوکراین

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا در اوکراین را دارند به حداقل دانایی زبان آیلتس 6.5 نیاز دارند. انتظار می رود که بسیاری از شماهایی که قصد اخذ بورسیه تحصیلی از اوکراین و در مقطع دکترا را دارید شرایط آورده شده در ذیل را داشته باشید:

در اختیار داشتن مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد با معدل نسبتا خوب

تسلط کامل به زبان انگلیسی و در اختیار داشتن حداقل آیلتس 6.5

جلب نظر استاد راهنما در دانشگاه مقصد

داشتن مقاله و یا ثبت اختراع که در گرفتن بورسیه تحصیلی از اوکراین بسیار تاثیر گذار است.

موسسه حقوقی رهپویان راه تازه با در اختیار داشتن سال ها تجربه در زمینه اعزام دانشجو به اوکراین شما عزیزان را در جهت مهاجرت به اوکراین یاری خواهد کرد لذا در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط اعزام دانشجو به اوکراین و یا به طور کلی مهاجرت تحصیلی به اوکراین می توانید با مشاورین زبده ما تماس حاصل نمایید.


در ادامه بخوانید:


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575