شرایط اقامت پناهندگی فرانسه

شرایط اقامت پناهندگی فرانسه

شرایط اقامت پناهندگی فرانسه

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,

معمولا افرادی که قصد اخذ اقامت فرانسه از طریق پناهندگی را دارند با سوالاتی نظیر: درخواست پناهندگی در فرانسه 2018 چگونه است؟ شرایط پناهندگی در فرانسه 2018 چگونه است؟ دولت فرانسه چه کسانی را برای درخواست پناهندگی می پذیرد؟ و… نیز مواجه می شوند.

اصولا کابرد کلمات مهاجر با پناهنده بسیار متفاوت است. مهاجر به کسی اطلاق می شود که از طرق قانونی مانند تحصیلی، سرمایه گذاری، کارآفرینی و یا کاری براساس ضوابط قانونی و روش های قانونی در کشور مقصد با آن کشور مهاجرت می کند. اما پناهنده کسی است که براساس شرایط و قوانین کشور مبداء یا حتی شرایطی که در کشور مبداء وجود دارد مورد تهدید جانی قرار دارد و از کشور مقصد یا کمیساریای پناهندگی سازمان ملل متحد تقاضای پناهندگی می کند. اساسا مقوله پناهندگی برای کشور مبداء امری غیرقانونی تلقی می شود مگر در شرایطی که کشور مبداء در حال جنگ باشد و شهروندان آن کشور ناگزیر برای حفظ جان خود به کشور دیگری پناهجو شوند. 


حتما بخوانید:

شرایط اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری

ادامه تحصیل در فرانسه


تعریف پناهندگی در فرانسه

به عبارت دیگر و طبق ماده 1قانون فدرالی درباره پناهندگان” پناهنده“فردی است که بنا به دلیل هراسات کاملاً موجه از آزار و اذیت بر اساس اصل نژاد، مذهب، تابعیت، تعلق به گروه اجتماعی معین یا عقاید سیاسی در خارج از کشور متبوع خود حضور داشته و بنا بر هراسات مذکور نمیتواند یا نمیخواهد از حمایت کشور مذکور برخوردار باشد. اگر شما خود را پناهنده میشمارید، باید تقاضای اعطای پناهندگی در خاک فرانسه را نموده و از حمایت دولت بهرمند شوید.

اگر شما معتقد هستید که واجد شرایط مندرج در تعریف پناهنده نمی باشید یا تقاضانامه شما در مورد اعطای موقف پناهندگی رد شده است و با وجود این فکر میکنید که بنا به دلایل بشردوستانه نمیتوانید به کشور متبوع خود برگردید، مطابق ماده 12قانون فدرالی “درباره پناهندگان” شما حق تسلیم تقاضا نامه اعطای پناهگاه موقت را دارید. علل موجه برای پناهندگی در فرانسه ممکن است بشرح زیر باشد: خطر واقعی شکنجه، کشته شدن یا سلب آزادی بطروق غیر قضایی، عدم امکات دریافت کمک های عاجل ضروری برای تداوی بیماری های خطرناک.

اثبات علل پناهندگی نیز زیاد آسان نیست، اینکه فردی که تقاضای پناهنده شدن دارد بایستی ثابت کند که جانش در کشورش در خطر بوده ساده نخواهد بود. روال این کار زمانبر و بر اساس مدارک مستند، مستدل و محکمه پسند خواهد بود. اینکه فرد متقاضی نتواند دلایل خود را اثبات کند منجر به رد درخواست وی شده و وی ناگزیر به رجعت به کشورش می باشد. همچنین، دولت فرانسه مسئولیت حمایت و کمک به پناهندگان و پناهجویان در کشور فرانسه را برعهده دارد.


مطالب مرتبط:نحوه اخذ تابعیت فرانسه


نکاتی که شخص متقاضی پناهندگی در فرانسه بایستی مد نظر داشته باشد عبارت است از:

– فرد بایستی تمامی مدارک خود را به مقامات اداری تحویل دهد و از قبل یک کپی از آنان تهیه نماید.

– شخص بایستی اصل مدارک را پیش خود نگه دارد و تنها فتوکپی را در اختیار مقامات قرار دهد.

– شخص بایستی تمامی مکاتبات خود را با پست دو قبضه ارسال کند.

در این مقاله که بدست همکاران ما در موسسه حقوقی-مهاجرتی رهپویان راه تازه واقع در شیراز گردآوری شده بود سعی بر این شد که شما هموطنان گرامی را از شرایط اقامت پناهندگی در فرانسه و یا مهاجرت غیر قانونی به کشور فرانسه مطلع سازد چرا که ما قصد داریم که برترین روش های مهاجرت قانونی به فرانسه را برای شما به تصویر بکشیم که تا حد ممکن از روش مهاجرت به فرانسه از طریق پناهندگی خودداری نمایید.


در ادامه بخوانید:شرایط اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575