شرایط انجام ثبت شرکت در روسیه

شرایط انجام ثبت شرکت در روسیه

شرایط انجام ثبت شرکت در روسیه

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,

معرفی کشور روسیه

روسیه با مساحتی بالغ بر 17.000.000 کیلومتر مربع پهناورترین کشور جهان است. آب و هوای روسیه سردسیر و کم بارش است. لذا بسیاری از وسعت آن خالی از جمعیت بوده و نمی توان در آن کشاورزی و دامپروری داشت. بهمین سبب جمعیت روسیه در حدود 150 میلیون نفر است که از این حیث از کشور پاکستان که 20 برابر کوچکتر از روسیه است جمعیتی به مراتب کمتر دارد. روابط دیپلماتیک و سیاسی روسیه با ایران در بالاترین سطح قرار دارد که باعث شده که به لحاظ اقتصادی یکی از بهترین کشورها برای انجام امور بازرگانی، تجاری و کاری با ایران باشد. ثبت شرکت در روسیه نیز مانند مابقی کشورها انواع مختلفی دارد که مواردی مانند ثبت شرکت در روسیه با مسئولیت محدود و شرکت سهامی را در بر می گیرد که هرکدام شرایط خاص و ضوابط متفاوتی دارند. در ادامه به بررسی انواع ثبت شرکت در روسیه و ضوابط آنها می پردازیم.

 1. شرکت با مسئولیت محدود در روسیه

اصولا شرکت با مسئولیت محدود یا Limited Liability Company (LLC) به گونه ای از شرکت گفته می شود که تعداد افراد محدودتری بعنوان موسس در آن حضور دارند و به حداقل سرمایه اولیه برای تاسیس کمتری نیاز دارد. این نوع شرکت در روسیه Obshchestvo s ogranichennoy otvetstvennostyu نامیده می شود که با اختصار به آن OOO گفته می شود. در این نوع شرکت حداقل 1 نفر و حداکثر 50 نفر میتوانند بعنوان موسس حضور داشته باشند و حداقل سرمایه اولیه برای تاسیس آن 10.000 روبل معادل 160 دلار است. برای ثبت این نوع شرکت در روسیه شما نیاز به شریک روس ندارید و 100% مالکیت با خودتان است.

 1. شرکت سهامی در روسیه

شرکت سهامی یا Joint Stock Company (JSC) به گونه ای از شرکت گفته می شود که می تواند به تعداد نامحدودی شریک در آن حضور داشته باشند و حداقل سرمایه اولیه آن کمی بالاتر از ثبت شرکت با در روسیه مسئولیت محدود است. این نوع شرکت در روسیه در دو نوع سهامی عام یا Публичное акционерное общество یا به اختصار ПАО یا PJSC است که نیاز به حداقل سرمایه 100.000 روبلی معادل 1600 دلار دارد خواهد بود. نوع دیگر سهامی خاص یا Открытое акционерное общество یا OAO یا OJSC است که نیاز به همان حداقل سرمایه 10.000 روبلی معادل با 160 دلار دارد. در هر دو نوع شرکت ها هیچ محدودیتی در تعداد سهامداران وجود ندارد و نیازی نیست که هیچ کدام از سهامداران یا موسسین روس باشند.


مطالب مرتبط:شرایط اقامت روسیه از طریق سرمایه گذاری


مراحل انجام ثبت شرکت در روسیه

 1. ارسال تصویر اسکن شده گذرنامه سهامدار یا سهامداران
 2. ترجمه رسمی گذرنامه یا گذرنامه ها
 3. اخذ یک آدرس موقت مجازی – آدرس مجازی یک آدرس پستی است که تا قبل از ثبت رسمی شرکت باید اخذ شود تا مکاتبات اداری در این آدرس انجام شود. در مرحله بعد می توانید آدرس فیزیکی محل شرکت را به جای این آدرس استفاده نمایید.
 4. آماده سازی اساسنامه
 5. حضور موسسین شرکت در روسیه و مراجعه به دفتر اسناد رسمی برای امضای مدارک و حضور در اداره مالیات برای درخواست VAT یا همان کد اقتصادی
 6. دریافت کد اقتصادی یا همان VAT و مالیاتی
 7. آماده سازی مهر برای شرکت
 8. حضور مجدد در روسیه برای افتتاح حساب

مدارک لازم برای انجام ثبت شرکت در روسیه

 1. 1. گذرنامه
 2. اسم شرکت
 3. زمینه فعالیت شرکت
 4. نشانی محل اقامت دائم

خدمات موسسه رهپویان راه تازه در خصوص ثبت شرکت در روسیه

– مشاوره در زمینه ثبت شرکت روسیه

– انجام امور حقوقی و ثبت شرکت در روسیه

– اخذ ویزا برای انجام کارهای ثبت شرکت در روسیه

– افتتاح حساب بانکی

– تهیه دفتر مجازی یا فیزیکی به همراه تلفن، فکس، ایمیل و وب سایت با پسوند RU کشور روسیه

– دریافت اقامت ۱ ساله برای مدیرعامل و خانواده وی


حتما بخوانید:شرایط اخذ اقامت و تابعیت در روسیه


موسسه مهاجرت به روسیه رهپویان راه تازه واقع در شیراز با داشتن وکیل مهاجرت به روسیه میتواند به شما در اخذ ویزای روسیه از طریق ثبت شرکت کمک نماید و راهنمایی های لازم در خصوص شرایط انجام ثبت شرکت در روسیه را در اختیار شما عزیزان قرار دهد. همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه شرایط مهاجرت به روسیه از روش های مختلف به صورت تضمینی می توانند به مشاورین موسسه شیراز تماس حاصل فرمایند.


در ادامه بخوانید:شرایط اقامت روسیه از طریق ازدواج


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575