شرایط تحصیل به زبان انگلیسی در چین

شرایط تحصیل به زبان انگلیسی در چین

شرایط تحصیل به زبان انگلیسی در چین

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,

معرفی کشور چین

چین با جمعیتی بالغ بر 1.300.000.000 پرجمعیت ترین کشور جهان است. همچنین با وسعتی 9.600.000 کیلومتر مربع بعد از روسیه، کانادا و آمریکا، چهارمین کشور بزرگ جهان تلقی می شود. کشور چین از سال 1949 با حکومتی تک حزبی کمونیستی توانسته تا به لحاظ سیاسی، نظامی و علمی پیشرفت های قابل توجهی داشته باشد. این پیشرفت ها بعد از اصلاحات اقتصادی بین سال های 1989 تا 1992 پیشرفت اقتصادی شگرفی داشته است. این پیشرفت ها زمینه انقلاب صنعتی و تکنولوزی را در چین پدید آورده است. در این مقاله درباره شرایط تحصیل به زبان انگلیسی در چین توضیح داده شده است.

شرایط اقتصادی در چین

در حال حاصر بزرگترین صادرکننده و دومین واردکننده بزرگ کالا است و دومین اقتصاد بزرگ دنیا بر پایه تولید ناخالص داخلی را در اختیار دارد. چین عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل و سازمان‌های چندجانبه‌ای همچون سازمان تجارت جهانی، اپک، سازمان همکاری شانگهای و گروه 20 است. چین به عنوان کشوری دارای سلاح هسته‌ای از بزرگترین ارتش دائمی دنیا و دومین بودجه دفاعی بزرگ دنیا برخوردار است. چین از سوی برخی از دانشگاهیان، تحلیل‌گران نظامی، اقتصادی و سیاسی یک ابرقدرت بالقوه لقب گرفته‌است.

در صورتی که شما هم تمایل به ادامه تحصیل در چین به زبان انگلیسی دارید باید بدانید اغلب دوره ها در دانشگاه های چین به زبان انگلیسی برگزار می شود اما با این وجود انتظار می رود که دانشجویان دانش زبان چینی خود را تقویت نمایند چرا که دانستن زبان چینی موجب می شود که دانشجویان شانس بیشتری برای گرفتن کار پاره وقت دانشجویی داشته باشند.

در صورتی که شما دانشجویان عزیز قصد اقدام و ادامه تحصیل در دانشگاه های چین را دارید پیشنهاد می شود که قبل از هر گونه اقدام نسبت به پرداخت شهریه در دانشگاه های چین اطلاعات کافی را بدست آورید. علاوه بر این پیشنهاد می شود که با کارشناسان ارشد و مجرب ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز تماس حاصل نمایید تا شما دانشجویان گرامی را در خصوص شرایط تحصیل در کشور چین به زبان انگلیسی؛ مهاجرت تحصیلی به کشور چین و همچنین دانشگاه های مورد تایید چین و… نیز راهنمایی نمایند چرا که هدف کادر مجرب ما پاسخگویی به تمامی نیازهای شما خواهد بود.


مطالب مرتبط:ادامه تحصیل در دانشگاه های مورد تایید چین


زبان تحصیل در چین

زبان تحصیل در چین صد البته که بستگی به رشته تحصیلی، مقطع تحصیلی و دانشگاه دارد. برای دوره های کارشناسی رشته های مهندسی و رشته های بیزینس و مدیریت شانس تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های دولتی وجود دارد اما برای تحصیل مابقی رشته ها در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی باید دانشگاه های خصوصی را انتخاب کنید. اما برای مقاطع بالاتر مانند کارشناسی ارشد و دکترا شانس تحصیل به زبان انگلیسی بسیار زیاد است.

برای رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی نیز شانس تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد اما واقعیت اینست با توجه به فراگیرتر بودن رشته پزشکی، احتمال تحصیل این رشته به زبان انگلیسی بسیار بالاتر از رشته دندانپزشکی و داروسازی است. لذا، برای تحصیل رشته های دندانپزشکی و بخصوص داروسازی امکان تحصیل به زبان انگلیسی بسیار کمتر از رشته پزشکی است.

اما آن چیزی که تحصیل به زبان چینی را متمایز می کند نه تنها انتخاب های بیشتر و تنوع رشته های بیشتر است، بلکه شهریه پایین تر و چه بسا شانس بالاتر اخذ بورسیه تحصیلی است که می تواند تحصیل به زبان چینی را با اولوبت بیشتری قرار دهد. لذا، در زمان انتخاب رشته و دانشگاه حتما در مورد زبان تحصیل اطمینان حاصل کنید.

تحصیل به زبان انگلیسی در چین

تحصیل به زبان انگلیسی در چین نسبت به خیلی از کشورهای غیر انگلیسی زبان و پیشرفته مانند آلمان، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا بسیار امکان پذیرتر است. زیرا در بسیاری از این کشور تحصیل در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی بسیار بعید است و فقط در مقاطع کارشناسی ارشد یا بالاتر می توان به زبان انگلیسی آن هم بصورت محدود تحصیل کرد. اما واقعیت اینست که تحصیل در تمامی مقاطع حتی کاردانی در چین امکانپذیر است.

اما نکته دیگری که تحصیل به زبان انگلیسی در چین را با دیگر کشورها متمایز می کند شانس تحصیل رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به زبان انگلیسی است که در اکثر کشورهای اروپای غربی اصلا در دسترس نیست و در کشورهای اروپای شرقی هم هزینه بسیار بالایی دارد. لذا، تحصیل رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به زبان انگلیسی در چین یک گزینه واقعا معقول و هوشمندانه است.

داشتن مدرک آیلتس یا تافل؟

همچنین، برای تحصیل به زبان انگلیسی لزومی ندارد که حتما مدارک زبان انگلیسی آیلتس یا تافل را ارائه بدهید و فقط با داشتن نمرات بالای زبان انگلیسی در دوره تحصیلات دبیرستان یا حتی با داشتن نامه ای دال بر گذراندن دوره زبان از آموزشگاه زبان می توان پذیرش دانشگاه برای تحصیل رشته مدنظرتان به زبان انگلیسی را داشته باشید. هرچند که توصیه می کنیم که آیلتس 6 آکادمیک داشته باشید یا حداقل در این حد دانش زبان انگلیسی داشته باشید.


حتما بخوانید:ادامه تحصیل در چین بدون مدرک زبان


هزینه های تحصیل و زندگی در چین

تحصیل در خارج از کشور دارای هزینه هایی می باشد. مهمترین هزینه شهریه دانشگاه است. شهریه های دانشگاه های چین بسته به مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی و اعتبار دانشگاه متفاوت است. شهریه دانشگاه های چین بین 12.000 تا 20.000 یوان در سال چیزی در حدود 1200 تا 3000 دلار در سال برای مقاطع لیسانس یا فوق لیسانس می باشد. اما شهریه دانشگاه برای تحصیل رشته های علوم پزشکی بین 30.000 تا 50.000 یوان معادل 5500 تا 7500 دلار در سال متغیر است.

هزینه خوابگاه های دانشجویی در چین

اما جدا از شهریه دانشگاه هزینه مهم بعدی هزینه اسکان یا خوابگاه می باشد. اسکان در چین به سه صورت امکان پذیر است. اول اسکان در خوابگاه دانشگاه که هزینه ماهیانه 800 تا 1000 یوان معادل 120 تا 150 دلار است، روش دوم اسکان در یک سویت تک خوابه با اجاره ماهیانه 1500 تا 1700 یوان معادل 180 تا 220 دلار و روش آخر هم خانه شدن یا Homestay با یک خانواده چینی است که ماهیانه بین 2000 تا 2500 یوان معادل 240 تا 300 دلار در ماه هزینه دارد البته که این روش آخر شامل یک وعده غذا در روز هم می شود.

هزینه خورد و خوراک در چین

در آخر هزینه خوردوخوراک از جمله هزینه های ضروری در زمان تحصیل است. هزینه خوردوخوراک بیشتر بسته به سلیقه و امکان آشپزی برای دانشجو دارد. هرچقدر دانشجو بتواند با آشپزی خوردوخوراک خود را تامین کند، هزینه های خوردوخوراک پایین می آید. بطور متوسط هزینه خوردوخوراک بین ماهیانه 600 تا 1200 یوان معادل 150 تا 300 دلار در ماه متغیر است.

ما در این مقاله سعی بر این داشتیم که شرایط تحصیل به زبان انگلیسی در چین را برای شما دانشجویان گرامی به تصویر بکشیم. حال اگر متقاضی تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های چین هستید پیشنهاد می شود که با مشاورین برتر ما که تبحر بسیاری در خصوص چگونگی مهاجرت به چین دارند تماس حاصل نمایید.


در ادامه بخوانید:

هزینه زندگی دانشجویان در چین

مقایسه هزینه های زندگی چین و ایران


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575