شرایط تحصیل به زبان چینی در چین

شرایط تحصیل به زبان چینی در چین

شرایط تحصیل به زبان چینی در چین

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,

در این مقاله که به دست همکاران و مشاورین ارشد ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز گردآوری شده است سعی بر این شده که تا حد ممکن شرایط تحصیل به زبان چینی در چین برای شما دانشجویان گرامی آورده شود. لذا پس از مطالعه تمامی موارد آورده شده در ذیل در صورتی که باز هم سوالاتی در خصوص تحصیل در دانشگاه های چین و به زبان چینی برای شما پیش آمد با تیم تخصصی ما با سال ها تجربه در زمینه اعزام دانشجو به چین تماس حاصل نمایید. در این مقاله درباره شرایط تحصیل در چین به زبان چینی توضیح داده شده است.

اکثر عزیزان هموطن که بدلایل مختلفی فرصت تحصیل در دانشگاه های داخلی را ندارند، ادامه تحصیل در خارج از کشور را مدنظر قرار می دهند. اما انتخاب مقصد مناسب نیز همواره ساده نیست. تحصیل در چین برای عزیزان هموطن مزایای بسیاری دارد. به شما اکیدا توصیه می کنیم مقاله مزیت های تحصیل در چین را مطالعه بفرمایید. اغلب دانشگاه های دولتی و خصوصی چین چه برای تحصیل پزشکی و رشته های مهندسی تحصیل به زبان انگلیسی را مدنظر قرار می دهند و گروهی دیگر از دانشگاه ها فقط به زبان چینی تحصیل در دیگر رشته ها را مد نظر قرار می دهند.


مطالب مرتبط:ادامه تحصیل در دانشگاه های خصوصی چین


زبان تحصیل در چین

زبان تحصیل در چین صد البته بستگی به رشته تحصیلی، مقطع تحصیلی و دانشگاه مورد نظر شما دانشجویان گرامی دارد. برای دوره های کارشناسی رشته های مهندسی و رشته های بیزینس و مدیریت شانس تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های دولتی وجود دارد اما برای تحصیل مابقی رشته ها در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی باید دانشگاه های خصوصی را انتخاب کنید. اما برای مقاطع بالاتر مانند کارشناسی ارشد و دکترا شانس تحصیل به زبان انگلیسی بسیار زیاد است. برای رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی نیز شانس تحصیل به زبان انگلیسی در چین وجود دارد.

اما واقعیت اینست با توجه به فراگیرتر بودن رشته پزشکی، احتمال تحصیل این رشته به زبان انگلیسی بسیار بالاتر از رشته دندانپزشکی و داروسازی است. لذا، برای تحصیل در رشته های دندانپزشکی و بخصوص داروسازی امکان تحصیل به زبان انگلیسی بسیار کمتر از رشته پزشکی است. اما آن چیزی که تحصیل به زبان چینی را متمایز می کند نه تنها انتخاب های بیشتر و تنوع رشته های بیشتر است، بلکه شهریه پایین تر و چه بسا شانس بالاتر اخذ بورسیه تحصیلی است که می تواند تحصیل به زبان چینی را در اولویت بیشتری قرار دهد. لذا، در زمان انتخاب رشته و دانشگاه حتما در مورد زبان تحصیل (انگلیسی یا چینی) اطمینان حاصل کنید.


حتما بخوانید:

شرایط ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی چین

شرایط ادامه تحصیل در رشته داروسازی چین


آموزش زبان چینی در چین

اکثر دانشگاه های چین امکان یادگیری دوره های زبان چینی را فراهم می آورند. یعنی اگر شما می خواهید به زبان چینی تحصیل کنید، این شانس را دارید تا زبان چینی را در همان دانشگاهی که قصد تحصیل رشته مورد نظر خود را دارید قبل از شروع تحصیل بیاموزید و بعد برای تحصیل در رشته مورد نظر خود به زبان چینی اقدام کنید. در صورتیکه بخواهید مهارت های زبان چینی را در ایران بیاموزید و با داشتن مدرک زبان چینی اقدام کنید بایستی آزمون HSK یا Hànyǔ Shuǐpíng Kǎoshì را با موفقیت پشت سر بگذارید.

در واقع آزمون فوق در ایران برگزار نمی شود و برای شرکت در آزمون فوق باید به ترکیه یا آذربایجان بروید. اما ما توصیه می کنیم هم دوره یادگیری زبان چینی را در کشور چین پشت سر بگذارید و هم آزمون HSK را در همین کشور داده و مدرک مورد نظر را بگیرید. هزینه یک سال شرکت در دوره زبان چینی در چین بین 15.000 تا 22.000 یوان در سال است. این رقم از دانشگاه تا دانشگاه متغیر است. حال اگر متقاضی تحصیل در دانشگاه های چین هستید می توانید با مشاورین برتر ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز که تبحر بسیاری در خصوص چگونگی مهاجرت به چین دارند تماس حاصل نمایید.

هزینه های تحصیل و زندگی در چین

تحصیل در خارج از کشور دارای هزینه هایی می باشد. مهمترین هزینه شهریه دانشگاه است. شهریه های دانشگاه های چین بسته به مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی و اعتبار دانشگاه متفاوت است. شهریه دانشگاه های چین بین 12.000 تا 20.000 یوان در سال چیزی در حدود 1200 تا 3000 دلار در سال برای مقاطع لیسانس یا فوق لیسانس می باشد. اما شهریه دانشگاه برای تحصیل رشته های علوم پزشکی بین 30.000 تا 50.000 یوان معادل 5500 تا 7500 دلار در سال متغیر است.

هزینه خوابگاه دانشجویی در چین

اما جدا از شهریه دانشگاه هزینه مهم بعدی هزینه اسکان یا خوابگاه می باشد. اسکان در چین به سه صورت امکان پذیر است. اول اسکان در خوابگاه دانشگاه که هزینه ماهیانه 800 تا 1000 یوان معادل 120 تا 150 دلار است، روش دوم اسکان در یک سویت تک خوابه با اجاره ماهیانه 1500 تا 1700 یوان معادل 180 تا 220 دلار و روش آخر هم خانه شدن یا Homestay با یک خانواده چینی است که ماهیانه بین 2000 تا 2500 یوان معادل 240 تا 300 دلار در ماه هزینه دارد البته که این روش آخر شامل یک وعده غذا در روز هم می شود.

در آخر هزینه خوردوخوراک از جمله هزینه های ضروری در زمان تحصیل است. هزینه خوردوخوراک بیشتر بسته به سلیقه و امکان آشپزی برای دانشجو دارد. هرچقدر دانشجو بتواند با آشپزی خوردوخوراک خود را تامین کند، هزینه های خوردوخوراک پایین می آید. بطور متوسط هزینه خوردوخوراک بین ماهیانه 600 تا 1200 یوان معادل 150 تا 300 دلار در ماه متغیر است.

موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز امید دارد که این مقاله توانسته باشد تا حد بسیاری مشکلات شما در خصوص مهاجرت تحصیلی به چین را به تفصیل شرح دهد لذا در صورت داشتن سوالات جزئی تر  در خصوص زبان تحصیل در چین با مشاورین حاذق ما در این زمینه نیز در ارتباط باشید.


در ادامه بخوانید:ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی چین


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575