شرایط تحصیل در رشته فیزیوتراپی اوکراین

شرایط تحصیل در رشته فیزیوتراپی اوکراین

شرایط تحصیل در رشته فیزیوتراپی اوکراین

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,,

تمامی اشخاصی که قصد ادامه تحصیل فیزیوتراپی در اوکراین را دارند معمولا با سوالات آورده شده در ذیل مواجه می شوند که عبارت است از:

شرایط مهاجرت به اوکراین چگونه است؟ برترین دانشگاه های اوکراین کدام است؟ شرایط تحصیل در رشته فیزیوتراپی اوکراین کدام است؟ هزینه تحصیل فیزیوتراپی در اوکراین چقدر است؟ مدارک مورد نیاز برای تحصیل فیزیوتراپی در اوکراین کدام است؟ شرایط ورود به دانشگاه های فیزیوتراپی اوکراین چگونه است؟ چه کسانی قابلیت ورود به دانشگاه های فیزیوتراپی اوکراین را دارند؟ هزینه زندگی دانشجویی در نظر گرفته شده در اوکراین چقدر است؟ مزایای کسب اقامت دائم در اوکراین کدام است؟

در این راستا موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز آماده پاسخگویی به سوالات شما دوستان عزیز خواهد بود لذا در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید با کارشناسان ارشد و مجرب ما تماس حاصل نمایید.

فیزیوتراپی چیست؟

معمولا هر گاه که سخن از رشته فیزیوتراپی به میان می آید؛ افراد بیماری هایی را که با جریان برق درمان می کنند را بیاد می آورند یا مثلا بعضی افراد فکر می کنند فیزیوتراپی با ماساژ دادن همراه است. در نهایت اگر به معنای خود واژه فیزیوتراپی توجه کنیم متوجه میشویم که فیزیکال تراپی از دو واژه ی فیزیک و تراپی و به معنای درمان ساخته شده است. فیزیوتراپیست با در نظر داشتن اولویت های بیمار اهداف درمانی را مشخص می کند و راه کارهایی را برای مدیریت مشکل توسط خود بیمار ارائه می دهد.

به طور کلی فیزیوتراپی به افراد کمک می کند تا توانایی هایشان را ارتقا بخشند. برای مثال کسانی که به بیماری MS مبتلا هستند علم فیزیوتراپی کمک میکند را توانایی هایشان را حفظ کنند. علاوه بر این فیزیوتراپی به افرادی که توانایی های خود را از دست داده اند کمک می کند تا دیگر فعالیت و توانایی هایی را جایگزین نمایند. علاوه بر این علم فیزیوتراپی موجب می شود که اشخاص به حداکثر استقلال دست یابند.

شرایط تحصیل در رشته فیزیوتراپی اوکراین

دانشگاه های اوکراین در میان برترین دانشگاه های پزشکی جهان قرار دارند و به همین جهت  آموزش های مورد نیاز در زمینه ی فیزیوتراپی را برای دانشجویان فراهم کرده است. تمامی این دانشکده ها به دانشجویان کمک می کنند تا آنان خود را برای گذراندن دوره های عملی در بیمارستان ها و کلینیک ها آماده نمایند تا اینکه به طور کامل با محتوای عنوان آشنایی پیدا کنند.

همانطور که می دانید زبان تحصیل و تدریس در دانشگاه های علوم پزشکی اوکراین؛ اوکراینی و روسی می باشد اما زبان هایی نظیر: انگلیسی و فرانسوی مورد استقبال بیشتری قرار می گیرد. لذا کسانی که قصد ادامه تحصیل فیزیوتراپی در اوکراین به زبان های روسی و اوکراینی را دارند میبایست به مدت یکسال نسبت به یادگیری زبان های ذکر شده مبادرت ورزند و در دوره ای بنام پادفک نیز شرکت نمایند.

هزینه های تحصیل دوره پادفک روسی در اوکراین

 • هزینه تحصیل در دوره پادفک علوم پزشکی 3500 دلار الی 5500 دلار با یکسال خوابگاه
 • هزینه تحصیل در دوره پادفک مهندسی 3500 دلار الی 5500 دلار با یکسال خوابگاه
 • هزینه تحصیل در دوره پادفک انسانی  3500 دلار الی 5500 دلار با یکسال خوابگاه
 • هزینه تحصیل در دوره پادفک هنر 3500 دلار الی 5500 دلار با یکسال خوابگاه

اما در صورت تحصیل به زبان انگلیسی در اوکراین در اختیار داشتن مدرک زبان الزامی نخواهد بود. طول دوره تحصیل فیزیوتراپی در اکراین 4 ساله می باشد.

مدارک لازم جهت پذیرش فیزیوتراپی در اوکراین

ارائه گواهی آموزشی دوره متوسطه (ارائه مدرک تحصیلی تا پایان سال 12 تحصیلی)

ارائه ریزنمرات دیپلم و پیش دانشگاهی

ارائه گذرنامه ای معتبر

پرداخت هزینه های مربوط به اخذ پذیرش تحصیلی

لیست دانشگاه های پزشکی اوکراین

 1. دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی بوگامولتس
 2. دانشگاه پزشکی خارکف اوکراین
 3. دانشگاه داروسازی خارکف اوکراین
 4. دانشگاه پزشکی لووف اوکراین
 5. دانشگاه پزشکی پولتاوا اوکراین
 6. دانشگاه پزشکی ایوانوفرانکو اوکراین
 7. دانشگاه پزشکی ایوانوفرانکو اوکراین
 8. دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین

به طور کلی تمامی افرادی که قصد تحصیل پزشکی؛ دندانپزشکی و یا فیزیوتراپی در اوکراین را دارند می توانند با مراجعه حضوری یا تماس تلفنی با موسسه حقوقی-مهاجرتی رهپویان راه تازه واقع در شیراز اظلاعات جامعی در این زمینه کسب نمایند چرا که موسسه رهپویان راه تازه با در اختیار داشتن کادری مجرب از وکلا و مشاورین برتر شما دانشجویان گرامی را در جهت اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی اوکراین و به صورت تضمینی یاری خواهد کرد.


در ادامه بخوانید:


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575