شرایط تحصیل در کشور چین

شرایط تحصیل در کشور چین

شرایط تحصیل در کشور چین

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی :

طی تماس های مجدد با کارشناسان ارشد در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز ما متوجه شدیم که شما دانشجویان گرامی سوالات متعددی در خصوص شرایط تحصیل در کشور چین دارید لذا در صورتی که سوالات بیشتری در خصوص تحصیل در کشور چین دارید مابقی این مقاله را مطالعه نمایید. در این مقاله درباره شرایط تحصیل در کشور چین توضیح داده شده است.

تحصیل کارشناسی در چین

بسیاری از دانشجویان گرامی سوالات متعددی در خصوص طول دوره کارشناسی در کشور چین و شرایط تحصیل در کشور دارند در پاسخ به این سوال بایستی متذکر شویم که طول دوره کارشناسی در چین 3 تا 4 سال می باشد. زبان تحصیل در اغلب دانشگاه های چین انگلیسی و چینی می باشد اما نوع زبان تحصیل تا حد بسیاری به رشته مد نظر شما بستگی خواهد داشت چرا که برای تحصیل در برخی از رشته های خاص شما مستلزم یادگیری زبان چینی خواهید بود.

جهت تحصیل در مقطع کارشناسی چین شما مستلزم در اختیار داشتن مدرک زبان نمی باشید اما بایستی خود را متعهد نمایید که قبل از شروع ترم اول در دانشگاه های چین دانایی زبان خود را در حد آیلتس 6 برسانید. اما باز هم تاکید می شود داشتن مدرک آیلتس 6 آکادمیک یا هر مدرک زبان انگلیسی دیگری اجباری نمی باشد. موسسه حقوقی رهپویان راه تازه افتخار دارد به اطلاع برساند که دوره های آماده سازی آزمون آیلتس را در شهر شیراز با حضور اساتید مجرب برگزار می نماید.

پس اگر متقاضی شرکت در دوره های آماده سازی آیلتس یا تافل هستید میتوانید با موسسه رهپویان راه تازه تماس بگیرید. همچنین پذیرش در دانشگاه های چین بدون آزمون ورودی می باشد و ورود به دانشگاه ها براساس نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی شما خواهد بود. در رابطه با زمان ورود به دانشگاه های چین باید بدانید که در ماه سپتامبر(اواخر شهریور) می باشد.

تحصیل کارشناسی ارشد در چین

شرایط تحصیل در کشور چین به گونه ای است که طول دوره کارشناسی ارشد در چین 2 ساله می باشد که شهریه آن تا حد بسیاری بستگی به نوع رشته و دانشگاه مد نظر شما دارد که شهریه آن از 4000 تا 5000 دلار متغیر می باشد. یکی از مزیت های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد چین این است که برای تحصیل در این مقطع شما به ارائه مدرک زبان انگلیسی نیازی نخواهید داشت به معنای اینکه تحصیل در دانشگاه های چین بدون مدرک زبان نیز امکان پذیر می باشد.

در صورتی که شما قصد تحصیل به زبان چینی در کشور چین را دارید بایستی نسبت به یادگیری زبان چینی مبادرت ورزید لذا بدین منظور می توانید خود را برای تحصیل در دوره های زبان چینی آماده نمایید و پس از آن وارد دانشگاه شوید.

تحصیل در مقطع دکترا چین

شرایط تحصیل در کشور چین به طوری است که زبان آموزش و تحصیل در دوره دکترای چین؛ زبان انگلیسی می باشد البته برخی از دانشگاه های موجود در چین برای آموزش برخی از رشته ها دوره ها را به صورت ترکیبی انگلیسی و چینی برگزار می نمایند. طول دوره دکترا در کشور چین ۳ ساله می باشد که معمولا دو سال آخر به ارائه پایان نامه و دفاع مربوط می شود. این در حالیست که شهریه در نظر گرفته شده برای تحصیل در مقطع دکترا چین و به طور متوسط حدود 5000 دلار در سال می باشد.

شرایط ورود دانشجویان دکترا به چین

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا چین را دارند علاوه بر مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد انتظار می رود که معدل بالای 15 را داشته باشند و دانایی زبان خود را در حد آیلتس 6 تقویت نمایند و پروپوزال خود را به دانشگاه نیز ارائه دهند. زمان ورود به دانشگاه های چین در ماه سپتامبر (نیمه دوم شهریور) می باشد لذا پیشنهاد می شود که مهلت زمانی در نظر گرفته شده برای اخذ پذیرش از دانشگاه های چین را مد نظر داشته باشید.


مطالب مرتبط:چگونگی اخذ بورسیه تحصیلی چین


شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین

به طور کلی طول دوره پزشکی در کشور چین 6 سال می باشد؛ این درحالیست که تحصیل در گرایش هایی نظیر: دندانپزشکی و داروسازی 5 سال به طول می انجامد. در واقع پس از گذراندن دوره 4 ساله آموزشی؛ دوره 2 ساله کارآموزی برگزار می گردد.

زبان تحصیل در چین

زبان تحصیل و تدریس در اغلب دانشگاه های این کشور به صورت انگلیسی می باشد. در 4 سال اول دوره پزشکی در چین تمامی دروس به زبان انگلیسی ارائه می گردد؛ این در حالیست که در سال های پنجم و ششم دروس به زبان انگلیسی و چینی ارائه می گردد چرا که در سال های پایانی دانشجویان ملزم به گذراندن دوره های کارآموزی در کلینیک ها و یا بیمارستان ها می باشند و به دلیل برقراری ارتباط با بیماران؛ میبایست نسبت به یادگیری این زبان مبادرت ورزند.

بسیاری از متقاضیان نگرانی های متعددی را در خصوص یادگیری زبان چینی به خود راه می دهند اما این اشخاص باید بدانند شرایط تحصیل در چین به گونه ای است که تمامی دانشگاه های پزشکی کشور چین؛ آموزش زبان چینی را به عنوان یکی از واحدهای درسی قرار می دهند که گذراندن این واحد در پیشرفت تحصیلی آنان بسیار موثر می باشد. همانطور که گفته شد زبان تحصیل برای ورود به دانشگاه های چین؛ انگلیسی می باشد و برای ورود بعضا به در اختیار داشتن مدرک زبان نیازی نمی باشد اما پیشنهاد می گردد که برای شرکت در دوره های پزشکی؛ دندانپزشکی و یا داروسازی متقاضیان دانش زبانی خود را افزایش دهند.


حتما بخوانید: هزینه ادامه تحصیل در دانشگاه های پزشکی چین


در این مقاله مطالب مربوط به شرایط تحصیل در چین برای شما دانشجویان گرامی به اشتراک گذاشته شد. هدف ما از تحریر این مقاله آگاهی یافتن شما از شرایط تحصیل در کشور چین؛ زمان شروع تحصیل در دانشگاه های چین؛ تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین و… می باشد. لذا شما می توانید انتقادات و پیشنهادات خود را در بخش نظرات سایت موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز منتشر نمایید. 


در ادامه بخوانید:چگونگی اخذ ویزای تحصیلی چین


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575