شرایط تحصیل دندانپزشکی فرانسه

شرایط تحصیل دندانپزشکی فرانسه

شرایط تحصیل دندانپزشکی فرانسه

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,,

به طور کلی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه آرزوی بسیاری از متقاضیان است لذا اگر شما هم به دنبال ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی فرانسه هستید و از روال تحصیل در رشته دندانپزشکی فرانسه اطلاعی ندارید و به دنبال اطلاعات کاملی در خصوص مهاجرت تحصیلی به فرانسه هستید می توانید تا انتهای مقاله شرایط ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی فرانسه با ما همراه باشید.

تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی فرانسه

همانطور که می دانید یکی از کشورهای پرطرفدار برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی کشور فرانسه خواهد بود؛ بطوری که مدارک تحصیلی کشور فرانسه در کل کشورهای جهان شناخته شده است. نظام آموزشی فرانسه مطابق با نظام کشورآمریکا طراحی شده است. علل مجذوب شدن دانش آموزان و دانشجویان برای تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی در فرانسه ارائه مدرک معتبر، کیفیت تحصیلی بسیار بالا ،داشتن موقعیت مکانی مناسب، افزایش چشمگیر محصلان در زمینه تحصیل پزشکی و دندان پزشکی درکشور فرانسه، مورد تایید بودن دانشگاه ها از طرف وزارت بهداشت ایران و مقرون به صرفه بودن هزینه های تحصیلی و هزینه های زندگی در فرانسه است. این در حالیست که کشور فرانسه از جمله کشورهای امن و با ثبات شمرده می شود.

تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

طول دوره تحصیل دندانپزشکی در فرانسه 6 سال می باشد که زبان تحصیل فرانسوی نیز می باشد. مرحله اول دندانپزشکی فرانسه دو سال به طول می انجامد که در انتهای سال اول دانشجویان ملزم به شرکت در آزمون ورودی هستند؛ پس از گذشت دوره دو ساله مرحله دوم شروع می شود که طول آن سه سال است و مرحله آخر که یکساله است و به برنامه های آموزش تخصصی اختصاص داده شده است. نکته بسیار مهمی که متقاضیان ادامه تحصیل دندانپزشکی در فرانسه بایستی آن را مد نظر داشته باشند این است که امکان تحصیل دندانپزشکی در فرانسه به انگلیسی وجود ندارد و داشتن مدرک زبان فرانسه در سطح B1 یا B2 (با توجه به دانشگاه انتخابی) نیاز است.

در نظر داشته باشید که کسانی که مدرک زبان فرانسوی را ندارند می توانند برای شرکت در کالج های زبان فرانسه و قبل از ورود به دانشگاه درخواست دهند. دندانپزشکان و پزشکان نیز نیازمند سطح بالایی از زبان فرانسوی خواهند بود.


 مطالب مرتبط:شرایط تحصیل در کالج های زبان فرانسه


نکته مهم تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

قوانین تحصیل دندانپزشکی در فرانسه را هر ساله وزارت بهداشت و آموزش فرانسه تعیین می کند و هر ساله برای دانشگاه های فرانسه ظرفیت مشخصی اعلام می شود. 

هزینه تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

اکثر عزیزان هموطن که بدلایل مختلفی فرصت تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های داخلی را ندارند، ادامه تحصیل در خارج از کشور را مدنظر قرار می دهند. اما انتخاب مقصد مناسب نیز همواره ساده نیست. هزینه کمتر چه شهریه دانشگاه باشد چه هزینه های جاری زندگی یکی از معیارهای انتخاب مقصد از سوی شما می باشد. لذا انتخاب یک مقصد که هزینه های کمتری را به شما تحمیل کند بسیار باید مورد توجه قرار گیرد. بسیاری از کشورها دارای هزینه های گزاف برای تحصیل دانشجویان خارجی می باشند.

تحصیل در خارج از کشور

کشورهایی مانند انگلستان، استرالیا، آمریکا، کانادا و… دارای هزینه های بالایی برای تحصیل دانشجویان خارجی می باشد. واضحا هیچ کشوری به دانشجوی خارجی وام تحصیلی نمی دهد و اختصاص بورسیه های تحصیلی نیز بسیار محدود و تحت شرایطی بسیار رقابتی اعطاء می شود. در نتیجه، بایستی مقصدی را انتخاب کنید که بدون در نظر گرفتن امکان بورسیه تحصیلی و امکان کار دانشجویی بتواند مقصد ارزانی تلقی شود. کشور فرانسه از جمله کشورهای ارزان برای تحصیل در نظر گرفته می شود و مقصد بسیار مناسبی برای متقاضیان ادامه تحصیل دندانپزشکی می باشد چرا که شهریه برنامه های دندانپزشکی فرانسه سالانه حدود 450 یورو می باشد.


 حتما بخوانید:

*هزینه ادامه تحصیل پزشکی در فرانسه

*مقایسه هزینه های زندگی فرانسه و ایران


پس اگر بدنبال آگاهی از شرایط ادامه تحصیل دندانپزشکی در فرانسه هستید و خواستار پرداخت هزینه های مقرون به صرفه هستید باید حتما تحصیل در دانشگاه های دولتی فرانسه را مدنظر قرار دهید و مدرک زبان فرانسوی را داشته باشید و با توجه به پیشینه تحصیلی مناسب (معدل بالای دیپلم و پیش دانشگاهی) بتوانید به دانشگاه های فرانسه راه پیدا کنید. حال اگر متقاضی تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های فرانسه هستید و می خواهید از شرایط تحصیل در فرانسه مطلع شوید با مشاورین برتر ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه که تبحر بسیاری در خصوص چگونگی مهاجرت به فرانسه دارند تماس حاصل نمایید.


 در ادامه بخوانید:تحصیل تخصص پزشکی در فرانسه


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575