شرایط تحصیل در روسیه بدون مدرک زبان

شرایط تحصیل در روسیه بدون مدرک زبان

شرایط تحصیل در روسیه بدون مدرک زبان

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی :

در این مقاله که به دست همکاران و مشاورین ارشد ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز گردآوری شده است سعی بر این شده که تا حد ممکن شرایط تحصیل در روسیه بدون مدرک زبان برای شما دانشجویان گرامی آورده شود. لذا پس از مطالعه تمامی موارد آورده شده در ذیل در صورتی که باز هم سوالاتی در خصوص تحصیل در روسیه بدون مدرک زبان برای شما پیش آمد با تیم تخصصی ما با سال ها تجربه در زمینه اعزام دانشجو به روسیه تماس حاصل نمایید.

ادامه تحصیل در روسیه

اکثر عزیزان هموطن که بدلایل مختلفی اعم از عدم قبولی در کنکور سراسری ایران، عدم قبولی در رشته مدنظر خود در ایران یا بهر دلیلی ترجیح می دهند در خارج از کشور تحصیل کنند، بیشتر بدنبال انتخاب مقصد مناسب هستند. اما انتخاب مقصد مناسب برای تحصیل در خارج از کشور همواره ساده نیست. تحصیل در روسیه برای عزیزان هموطن مزایای بسیاری دارد. به شما اکیدا توصیه می کنیم مقاله مزیت های تحصیل در روسیه را مطالعه بفرمایید.

معرفی کشور روسیه

روسیه با مساحت 17 میلیون کیلومتر بزرگترین کشور جهان قلمداد می شود و در زمینه علمی نیز جایگاهی بالایی دارد. دانشگاه های روسیه در سال های اخیر موفق به کسب رتبه های مناسبی در رتبه بندی ها و رنکینگ های جهانی شده اند. همچنین این کشور از سال 2003 عضو سیستم هماهنگ آموزشی اتحادیه اروپا یا پروسه بولونیا (Bologna Process) شده است. پس بهمین علت مدارک تحصیلی اخذ شده از دانشگاه های روسیه در تمامی رشته ها از جمله رشته های پزشکی و پیراپزشکی مورد تایید تمامی کشورهای اروپایی بعلاوه انگلستان می باشد.

همچنین دانشگاه های روسیه همکاری علمی و پژوهشی بالایی با دانشگاه های جهان دارند و از این حیث دانشجویان محصل در دانشگاه های روسیه فرصت مناسبی دارند تا در طرح های تبادل دانشجو ما بین دانشگاه های همکار با دانشگاه های روسیه شرکت کرده و چند ترم یا سال تحصیلی خود را در این دانشگاه های سپری کنند. همچنین در سال های اخیر پروژه های مشترک تحقیقاتی و پژوهشی زیادی بین دانشگاه های روسیه و اروپایی اجرا شده است. اما قصد داریم تا نگاهی اجمالی تر به مقوله دانشگاه های روسیه از دید اعداد و ارقام بیاندازیم:

بررسی اجمالی دانشگاه های روسیه

تعداد دانشگاه ها: 896

تعداد دانشگاه های دولتی در روسیه: 530

تعداد دانشگاه های خصوصی در روسیه: 366

تعداد دانشگاه هایی با دانشجویان خارجی: 798

تعداد کل دانشجویان مشغول به تحصیل در روسیه: 4.766.500

تعداد دانشجویان خارجی: 221.400

تعداد اساتید دانشگاه: 319.300

تعداد اساتید خارجی: 2.000

تاریخ تاسیس اولین دانشگاه: 1687


مطالب مرتبط:

تحصیل در دانشگاه های دولتی روسیه

تحصیل در دانشگاه های خصوصی روسیه


دلایل تحصیل در روسیه

اما یکی از مزایای عیان تحصیل در روسیه امکان تحصیل به دو زبان روسی و انگلیسی بدون اینکه نیاز به داشتن مدرک زبان باشد خواهد بود. یکی از امتیازهای این روش اینست که شما می توانید در دوره های زبان انگلیسی در روسیه شرکت کرده و با داشتن مدرک دوره زبان بدون مدرک آیلتس یا تافل در دانشگاه ثبت نام کنید. همچنین، خیلی از دانشگاه های روسیه با برگزاری آزمون زبان انگلیسی مخصوص خودشان اقدام به ارزیابی سطح زبان متقاضیان می کنند. بعضی از دانشگاه ها نیز سطح زبان شما را با یک مصاحبه ورودی به زبان انگلیسی می سنجند. حتی ارائه یک فایل چند دقیقه ای ویدیویی از خودتان که شامل معرفی خودتان به زبان انگلیسی است نیز می تواند باعث ورود شما به رشته مدنظرتان در دانشگاه روسیه بدون داشتن مدرک زبان باشد.

تحصیل به زبان انگلیسی در روسیه

اما اگر زبان تحصیل شما روسی باشد گذراندن دوره پادفک برای ورود شما به دانشگاه کاملا اجباری است. دوره پادفک یا Podfak یا به زبان انگلیسی Preparatory Course یک دوره پیش نیاز است که هم زبان روسی را به دانشجویان آموزش می دهند و هم دروس مورد نیاز مانند زیست و شیمی را به زبان روسی در اختیار دانشجویان قرار می دهند و دانشجویان را برای آزمون ورودی دانشگاه های روسیه آماده می کنند. گذراندن این دوره رایگان نیست و مستلزم پرداخت هزینه ای معادل با 2000 تا 3000 دلار در سال است. متقاضیان می توانند این دوره ها را یا در دانشگاهی که می خواهند تحصیل نمایند سپری کنند یا در کالج های خارج از دانشگاه آنان را بگذرانند.


حتما بخوانید:

شرایط تحصیل به زبان روسی در روسیه

شرایط تحصیل به زبان انگلیسی در روسیه


نکته مهم: برای تحصیل به زبان روسی در روسیه گذراندن دوره پادفک اجباری است.

زمان ثبت نام برای دوره پادفک روسیه

زمان ثبت نام دوره پادفک روسیه بستگی به دانشگاه مورد تقاضای دانشجویان دارد اما عموما زمان ثبت نام از نیمه های فروردین (April) شروع شده و تا اوایل مرداد (July) ادامه دارد. هرچند که باید بخاطر داشته باشید بسیار مشاهده شده است که با توجه به استقبال بالا و همچنین ظرفیت محدود این دوره ها، ظرفیت این دوره ها سریعتر از زمانی که دانشگاه تعیین کرده تکمیل می شود. لذا، به شما متقاضیان توصیه می شود زمان اقدام خود را قبل از نیمه فروردین (April) شروع کنید تا دچار مشکل نشوید.

مدارک لازم برای ثبت نام در دوره پادفک روسیه

مدارک لازم جهت ثبت نام در دوره پادفک روسیه بشرح ذیل است:

  1. ترجمه پاسپورت به زبان روسی
  2. ترجمه ریزنمرات دبیرستان و پیش دانشگاهی به زبان روسی
  3. ترجمه مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی به زبان روسی
  4. عکس
  5. پر کردن Application خود دانشگاه روسیه

هزینه تحصیل به زبان روسی در دانشگاه های روسیه

شهریه دانشگاه ها برای تحصیل به زبان انگلیسی در روسیه بالاتر از شهریه تحصیل به زبان روسی می باشد.. شهریه دانشگاه روسیه برای تحصیل در مقطع کارشناسی به زبان روسی بین 2000 تا 5000 دلار در سال و به زبان انگلیسی بین 4000 تا6500 دلار است. شهریه دوره های کارشناسی ارشد و دکترا حدودا 1000 تا 2000 دلار گرانتر است. اما شهریه رشته های پزشکی و دندانپزشکی روسیه بسیار متفاوت است. شهریه تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی از 5000 دلار برای تحصیل به زبان روسی تا 10000 دلار در سال متغیر است. چه بسا بعضی از دانشگاه های روسیه برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی شهریه ای تا حدود 12000 دلار در سال را نیز اخذ می کنند.

موسسه مهاجرت به روسیه رهپویان راه تازه واقع در شیراز با داشتن وکیل مهاجرت به روسیه میتواند به شما در اخذ پذیرش تحصیل از دانشگاه های پزشکی روسیه کمک نماید. همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه شرایط اعزام دانشجو به روسیه به صورت تضمینی می توانند به مشاورین موسسه شیراز تماس حاصل فرمایند.


در ادامه بخوانید:ادامه تحصیل در کالج های پزشکی روسیه


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575