شرایط ادامه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی روسیه

شرایط ادامه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی روسیه

شرایط ادامه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی روسیه

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,,

باید بدانید که امکان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه؛ در دانشگاه های معتبر و در مقاطع مختلف نیز وجود خواهد داشت. لذا افرادی که قصد تحصیل پزشکی؛ دندانپزشکی و داروسازی در روسیه را دارند باید بدانند که کشور روسیه از تمامی جهات به عنوان یک انتخاب برتر تلقی می گردد. در دانشگاه های روسیه امکان تحصیل به سه زبان روسی؛ انگلیسی و فرانسوی وجود دارد که همین امر موجب می گردد که اشخاص فرصت های بسیاری برای تحصیل در روسیه داشته باشند. ما مفتخریم که به عنوان یکی از برترین موسسات اعزام دانشجو در شیراز که در زمینه حقوق بین الملل؛ اعزام دانشجو؛ انواع روش های مهاجرتی به روسیه و … فعالیت دارد تمامی راه های تحصیل در روسیه را به شما عزیزان معرفی نماییم. در این مقاله درباره شرایط ادامه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی روسیه توضیح داده شده است.

دلایل تحصیل در روسیه

اگر شما هم شرایط مهاجرت به کشور روسیه را دارید و قادر به پرداخت شهریه های سنگین در دانشگاه های کشورهایی نظیر: بریتانیا، آمریکا، کانادا و … نمی باشید؛ می توانید در دانشگاه های روسیه مشغول به تحصیل شوید. یکی از بزرگترین مزیت های تحصیل در کشور روسیه این است که برخی از دانشگاه های روسیه رشته هایی را به زبان انگلیسی برای دانشجویان خارجی که به زبان روسی مسلط نیستند نیز ارائه می دهد. لذا نتیجه می گیریم که امکان تحصیل به زبان انگلیسی در روسیه برای دانشجویان ممکن خواهد بود.

طول دوره تحصیل در روسیه

طول دوره پزشکی در روسیه: 6 سال

طول دوره دندانپزشکی در روسیه: 5 سال

طول دوره داروسازی در روسیه: 5 سال

در مجموع؛ یکسال تحصیلی در دانشگاه های روسیه 10 ماه به طول می انجامد که هر سال تحصیلی شامل دو ترم خواهد شد. جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور روسیه مواردی نظیر: شرط سنی؛ شرط معدل؛ در اختیار داشتن مدرک زبان و بسیاری از موارد دیگر مطرح نمی باشد. لذا این امر موجب می گردد که تقریبا تمامی افراد شانس ادامه تحصیل در رشته های پزشکی؛ دندانپزشکی و داروسازی در دانشگاه های معتبر روسیه را داشته باشند.

زبان تحصیل در روسیه

پیش نیاز قبولی برای متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه های روسیه به زبان انگلیسی بسیار متفاوت بوده و هر دانشگاهی پیش نیاز ها و روش های مختلفی جهت پذیرش متقاضیان تحصیل پزشکی یا دندانپزشکی به زبان انگلیسی دارند. لذا پیشنهاد می گردد که جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مواد آزمونی آزمون ورودی روسیه؛ نحوه نمره دهی؛ زبان تحصیل در روسیه؛ شروع ترم تحصیلی و بسیاری از موارد دیگر با کارشناسان مجرب و کارآمد ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز تماس حاصل نمایید.

تحصیل به زبان روسی در روسیه

اگر فرد متقاضی تحصیل به زبان روسی باشد بایستی جهت ورود به دانشگاه های روسیه دوره 9 ماهه ای را تحت عنوان دوره پاتفک (دوره پیش پزشکی و به منظور آماده شدن برای شرکت در آزمون ورودی) را بگذراند که وی پس از قبولی در آزمون مجوز ورود به دانشگاه را پیدا خواهد کرد.

نکته بسیار مهم اول

متقاضیان عزیز باید دقت داشته باشند که دوره پاتفک روسیه شامل آموزش زبان روسی و آموزش دروس مرتبط به پزشکی یا دندانپزشکی به زبان روسی می باشد مانند زیست و شیمی. در بعضی از دانشگاه های روسیه مانند دانشگاه رودن (RUDN) مسکو حتی تحصیل در دوره پادفک رشته های پزشکی و دندانپزشکی متفاوت است.


حتما بخوانید:

راهنمای سیستم آموزشی روسیه

ادامه تحصیل در دوره پادفک روسیه


نکته بسیار مهم دوم

متاسفانه بسیاری از موسسات معتبر دانشجویان را به جای شرکت در دوره پاتفک روسیه (دوره پیش از پزشکی به زبان روسی)، برای شرکت در دوره های آموزش فرهنگ و زبان روسی اعزام می کنند. این دوره ها کاملا غیر استاندارد می باشد و به دانشجویان هیچ دروس تخصصی آموزش داده نمی شود و باعث می شود تا دانشجویان نتوانند در آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی روسیه شانس بالایی برای پذیرش داشته باشند. بعنوان مثال بعضی از موسسات دانشجویان را برای دوره پاتفک دانشگاه ملی سنت پترزبورگ اعزام می کنند در صورتیکه تاکنون این دانشگاه دوره پاتفک نداشته است و دوره ای که در این دانشگاه برگزار می شود همان دوره آموزش زبان و فرهنگ روسی می باشد.

نکته بسیار مهم سوم

به لحاظ قوانین وزارت آموزش و پرورش و همچنین وزارت بهداشت جمهوری اسلامی، دانش آموزانی که مقطع پیش دانشگاهی یا سال دوازدهم تحصیل خود را به اتمام نرسانده باشند با شرکت در دوره های پاتفک میتوانند این دوره و مدرک اخذ شده از آن را بجای مدرک پیش دانشگاهی یا سال دوازده ارزشیابی کنند. اما نکته مهم اینست که دوره پاتفک روسیه باید در خود دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت گذرانده شود و اگر در جایی دیگر بجز خود دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت دوره پادفک گذرانده شود، مدرک اخذ شده بجای سال دوازدهم تحصیل ارزشیابی نشده و مدرک پزشکی و دندانپزشکی روسیه نیز مورد تایید وزارت بهداشت قرار نخواهد گرفت.


مطالب مرتبط :مدارک لازم جهت پذیرش از دانشگاه های روسیه


لذا پیشنهاد می گردد که جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مواد آزمونی آزمون ورودی در روسیه؛ نحوه نمره دهی؛ زبان تحصیل و تدریس در روسیه؛ شروع ترم تحصیلی و یا به طور کلی شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه با کارشناسان مجرب و کارآمد ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز نیز تماس حاصل نمایید.


در ادامه بخوانید:شرایط تحصیل در رشته داروسازی روسیه


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575