شرایط مهاجرت به فرانسه

شرایط مهاجرت به فرانسه

شرایط مهاجرت به فرانسه

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,

معرفی کشور فرانسه

فرانسه یکی از کشورهای اروپای غربی است که دارای سواحلی هم در دریای مدیترانه و نیز اقیانوس اطلس می‌باشد. بر پایه مساحت، فرانسه بزرگ‌ترین کشور اروپای غربی و اتحادیه اروپا و همچنین سومین کشور بزرگ در همه قاره اروپا به‌شمار می‌آید. جمعیت فرانسه در حال عبور از مرز ۶۷ میلیون نفر است که با این شمار فرانسه در رتبه دومین کشور پرجمعیت پس از آلمان در اتحادیه اروپا قرار می‌گیرد. مرکز فرانسه، شهر پاریس است. پاریس بزرگ‌ترین شهر این کشور و مرکز اصلی تجارت و فرهنگ فرانسه است.

کشور فرانسه از دید اقتصادی

فرانسه یکی از کشورهای توسعه یافته است که قدرت اقتصادی زیادی دارد. از دید اقتصادی، پنجمین اقتصاد بزرگ جهان و از نظر برابری قدرت خرید رتبه هفتم جهان است. در زمینه استانداردهای بین‌المللی، فرانسه را می‌توان از کشورهای پیشرو دانست. استانداردهای بالای زندگی، تحصیلات، سلامت، امید به زندگی، آزادی و شاخص بالای توسعه انسانی فرانسه را از جمله کشورهای ایده ال برای زندگی معرفی می‌کند. فرانسه همچنین از کشورهای مؤسس سازمان ملل متحد بوده و یکی از پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل نیز می‌باشد.

آب و هوای فرانسه

بخش‌های شمالی و شمال شرقی فرانسه دارای آب‌وهوای معتدل است. بخش‌های جنوبی نیز آب‌وهوای مدیترانه‌ای دارند. بخش‌های غربی فرانسه دارای اقلیم اقیانوسی است که یعنی این مناطق دارای میزان بارش بالایی بوده و زمستان‌هایی معتدل و تابستان‌هایی گرم را تجربه می‌کنند. غرب این کشور داری آب و هوای کوهستانی است. سایر مناطق نیز معمولاً از تابستان‌هایی گرم و گاهی طوفانی و زمستان‌هایی سرد برخوردارند. در کل، زیبایی کشور فرانسه بعلاوه اقتصاد پویا و قوی باعث می شود که سالیانه افرادی زیادی برای مهاجرت به فرانسه اقدام کنند.


مطالب مرتبط:چگونگی شرایط زندگی در فرانسه


روش های اخذ اقامت و تابعیت فرانسه بطور خلاصه بشرح ذیل است:

1.مهاجرت تحصیلی به فرانسه

فرانسه هر ساله بیش از 23% از بودجه ملی را به آموزش اختصاص می دهد و به دقت کیفیت آموزشهای ارائه شده و مدارک اعطا شده را زیر نظر دارد. عالی بودن مدارک فرانسوی بر روی شبکه به هم پیوسته موسسات آموزش عالی و مراکز پژوهشی با اعتبار و شهرت جهانی تکیه دارد. فرانسه بیش از 3000 موسسه شامل 90 دانشگاه 240 مدرسه عالی مهندسی 230 مدرسه عالی بازرگانی و 2000 موسسه متشکل از مدارس عالی هنر و معماری آموزشهای پیراپزشکی و غیره دارد. فرانسه کشوری است که تحصیل در آن به صورت رایگان می باشد و از سوی دیگر نزدیک به 200 میلیون نفر در جهان به زبان فرانسه تکلم میکنند.

شرایط اقامت در فرانسه

تسلط و آشنایی به این زبان دسترسی ویژه به بیش از 47 کشور از 5 قاره جهان را ممکن می‌سازد.شرایط اقامت در فرانسه اینگونه است که شخصی اگر 7 سال به طور متوالی در آنجا باشد (تحصیلی، کار و…) می تواند اقامت این کشور را اخذ نماید و بعد از یک هفته ورود به این کشور مقیم آنجا می شود. همچنین شخص در حین تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی 20 ساعت در هفته حق کار دارند که اگر در این دوره کارفرما شخص را بیمه کند آن شخص می تواند اقامت دائم خود را اخذ نماید. پس از اتمام تحصیل این امکان وجود دارد تا اقامت بعد از تحصیل بگیرید و در فرانسه برای جستجوی کار اقدام کنید. برای اطلاع دقیقتر می توانید مقاله اقامت بعد از تحصیل در فرانسه را مطالعه کنید.

2.مهاجرت سرمایه گذاری به فرانسه

فرانسه در اروپای غربی قرار واقع شده است و در میان کشورهای عضو شنگن دارای عالی ترین سطح رفاه می باشد. یکی از عمده ترین دلایلی که کشور فرانسه را در بالاترین سطح از رفاه اقتصادی قرار داده  است  این است که کشور فرانسه در سال 2010یک طرح اقتصادی بسیار عظیمی به جهت سرمایه گذاری در فرانسه برای جذب سرمایه گذاران خارجی ایجاد نموده است، تا سرمایه گذاران بتوانند با به کار گیری  سرمایه خود در فرانسه و ایجاد کسب وکار برای شهروندان فرانسوی، اقامت این کشور را برای  متقاضی سرمایه گذاری و خانواده وی اخذ نماید. اما فرد سرمایه گذار باید چه شرایطی داشته باشد و چگونه بتواند اقامت بگیرد؟

کشور فرانسه یک برنامه مهاجرتی برای نخبگان علمی، فرهنگی، هنری و سرمایه گذاران دارد که به آن “Talent Passport” می گویند یکی از زیرمجموعه های آن برنامه “Business Investor” می باشد که به فعالان اقتصادی که به یکی از سه صورت کاملا شخصی، از طریق شرکتی که هدایت آنرا بعهده دارند یا از طریق شرکتی که 30% سهام آنرا دارند در فرانسه مبلغ 300.000 یورو بصورت مستقیم یا غیرمستقیم بمدت 4 سال سرمایه گذاری کنند بشرطیکه متعهد به ایجاد شغل برای شهروندان فرانسه باشند.  برای مطالعه دقیقتر شرایط مهاجرت سرمایه گذاری می توانید مقاله مهاجرت سرمایه گذاری فرانسه را مطالعه کنید.


حتما بخوانید: اخذ ویزای توریستی فرانسه


3.مهاجرت کاری

کار در اروپا شرایط خاصی دارد از جمله اگر شما متقاضی کار در فرانسه باشید، اگر با دعوت نامه کاری بخواهید وارد بازار کار اروپا شوید، کافرما باید ۳ ماه این آگهی کار را در کشور خود منتشر کند و بر اثر این اگر شخصی درخواست کارفرما را اجابت نکند و در فرم درخواستی شرایطی باشد که به شرایط افراد اروپایی و یا افراد مقیم اروپا مطابق نباشد باز هم باید ۳ ماه در تمام اتحادیه اروپا آگهی کنید، لذا بعد از این شرایط اگر کسی واجد شرایط نباشد، کارفرمای اروپایی می تواند برای شما دعوت نامه بفرستد.

بازار کار در فرانسه

بازار کار در کشور های اروپایی مخصوصاً در کشور فرانسه برای متقاضیان مهاجرت به فرانسه از طریق کار متفاوت است، پیشنهاد می شود جهت مهاجرت به اروپا از طریق کار ابتدا مطابق مهارت خود و رشته تحصیلی خود ابتدا تماماً بازار های کار های کشور های اروپا را بررسی نمائید و بعد از بررسی تمامی کشور های اروپایی مخصوصاً آلمان و یا اتریش وارد این کشور ها شوید و از مزایای اقامت اروپا استفاده نمایید.

پس اگر از طریق شرایط عمومی بدنبال کار در فرانسه هستید باید بتوانید طبق مراحلی از جمله شرکت در مصاحبه یا تست های فنی کارفرمایی را در فرانسه قانع کنید که بتواند برای شما ویزای کار بگیرد ضمن اینکه کارفرما بایستی بتواند ثابت کند نیروی کاری با تخصص شما ظرف مدت 6 ماه از آگهی کردن کار در کل اتحادیه اروپا نیافته است. اما برای اینکه از شرایط دقیق و همچنین جزئیات روش های دیگری کاری فرانسه اطلاع پیدا کنید توصیه می کنیم مقاله مهاجرت کاری فرانسه را مطالعه کنید.

در صورتی که پس از مطالعه مقاله مربوط به شرایط مهاجرت به کشور فرانسه با سوالاتی در خصوص هزینه های زندگی فرانسه؛ دیگر شرایط مهاجرت به فرانسه؛ زمان اقدام برای اخذ انواع ویزاهای فرانسه و… مواجه شدید با مشاورین و کارشناسان ارشد ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه با سال ها تجربه در زمینه اعزام به فرانسه تماس حاصل نمایید.


در ادامه بخوانید:شرایط اقامت ثبت شرکت در فرانسه


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575