شرایط کار در روسیه برای ایرانیان

شرایط کار در روسیه برای ایرانیان

شرایط کار در روسیه برای ایرانیان

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,

معرفی کشور روسیه

روسیه با مساحتی بالغ بر 17.000.000 کیلومتر مربع پهناورترین کشور جهان است. آب و هوای روسیه سردسیر و کم بارش است. لذا بسیاری از وسعت آن خالی از جمعیت بوده و نمی توان در آن کشاورزی و دامپروری داشت. بهمین سبب جمعیت روسیه در حدود 150 میلیون نفر است که از این حیث از کشور پاکستان که 20 برابر کوچکتر از روسیه است جمعیتی به مراتب کمتر دارد. روابط دیپلماتیک و سیاسی روسیه با ایران در بالاترین سطح قرار دارد که باعث شده که به لحاظ اقتصادی یکی از بهترین کشورها برای انجام امور بازرگانی، تجاری و کاری با ایران باشد. در این مقاله درباره شرایط کار در روسیه برای ایرانیان توضیح داده شده است.

ادامه تحصیل در روسیه

همچنین،سطح بالای دانشگاه های روسیه، هزینه تحصیل بسیار مناسب، امکان تحصیل به زبان انگلیسی و روسی و همچنین عدم نیاز به داشتن مدرک زبان برای ورود به دانشگاه های روسیه باعث شده تا بسیاری از عزیزان هموطن روسیه را بعنوان مقصد برای ادامه تحصیل قرار دهند. لذا، مهاجرت کاری به روسیه بسیار می تواند گزینه ای مناسب برای ایرانیان باشد. کار در روسیه اعم از کار دانشجویی، کار در شرکت های بزرگ و بین المللی و همچنین ارگان های نیمه دولتی می تواند بعنوان گزینه های کار در روسیه مدنظر باشد. مهمترین و اصلی ترین چالش برای کار در روسیه دانستن زبان روسی است که هر فردی می تواند با شرکت در کلاس های زبان روسی در دانشگاه های بسیار خوب روسیه با هزینه ای بسیار ارزان زبان روسی را یاد بگیرد.

شرایط کار درشهرهای بزرگ روسیه

مسلما شرایط کاریابی در شهرهای بزرگ و اصلی روسیه مانند مسکو و سنت پترزبورگ بیشتر است. با توجه به جذابیت های روسیه و بازار کار این کشور اتباع خارجی از جمله دانشجویان شانس بالایی برای کاریابی در روسیه دارند بعنوان مثال در حال حاضر حدود یک میلیون و دویست هزار نفر در اتباع خارجی در شهر سنت پترزبورگ زندگی میکنند و پیش بینی میشود تا سال 2020 حدود 25% نیروی کاری شهر سنت پترزبورگ را خارجی ها تشکیل دهند.


مطالب مرتبط:شرایط تحصیل به زبان روسی در روسیه


اما برای عزیزان هموطن ایرانی شاید بهترین راه برای شروع کار در روسیه تحصیل در روسیه یا شرکت در دوره های آموزش زبان روسی و ادامه تحصیل در دانشگاه های روسیه باشد. چون دانشجویان دانشگاه های روسیه اجازه کار بدون محدودیت زمانی در روسیه را دارند. همچنین، برای اطلاع از وضعیت ویزای کار روسیه توصیه می شود مقاله شرایط اخذ ویزای کار روسیه را مطالعه کنید. اما، در این مقاله قصد داریم تا کمی اختصاصی تر درباره روش هایی که ایرانیان عزیز هموطن می توانند در روسیه ویزای کار بگیرند را بررسی نماییم. ایرانیان برای ورود به روسیه می توانند از سه طریق اقدام کنند:

  1. ویزای توریستی

  2. این نوع ویزا فقط براساس دعوتنامه به ایرانیان داده می شود و برای حداکثر 30 روز معتبر است. برای اخذ دعوتنامه باید از آژانس های مسافرتی اقدام کنید. این نوع ویزا عموما برای مقاصد توریستی و دید و بازدید صادر می شود. اما می تواند موقعیتی ایجاد کند تا بتوانید کارفرمایان روس را ملاقات و برای بعضی از پست های شغلی موجود اقدام کنید اما ویزای توریستی در داخل روسیه قابل تبدیل به ویزای کار نیست.

حتما بخوانید:اخذ ویزای توریستی روسیه


  1. ویزای بیزینس

  2. این نوع ویزا نیز نیاز به اخذ دعوتنامه از ارگان ها یا شرکت هایی دارد که مجوز صدور این گونه دعوتنامه ها از FMS یا Federal Migration Service، که موسسه ای است که زیر نظر وزارت امور خارجه روسیه فعالیت می کندرا داشته باشد. مدت زمان اعتبار این نوع ویزا تا حداکثر یک سال است. اگر بتوانید دعوتنامه ای داشته باشید که دارای شماره Talex باشد مدت زمان سریعتر صادر می شود. بیاد داشته باشید که این نوع ویزا مالتیپل می باشد. یعنی می توانید در طول مدت اعتبار آن به چندین بار روسیه را ترک کنید بدون اینکه اعتبار ویزا از بین برود.
  3. ویزای کار

  4. برای اخذ این نوع ویزا باید کارفرما دعوت نامه کاری برای متقاضی بفرستد. ابتدا، کارفرما بایستی براساس سیستم سهمیه ای یا Quota با اخذ مجوزهای معمول از وزارت کار روسیه برای کارفرما دعوت نامه کاری ارسال کند بعد کارمند با داشتن این دعوتنامه کاری به سفارت روسیه در ایران مراجعه کرده و ویزای کوتاه مدت 90 روزه اخذ می کند. پس از ورود به روسیه کارفرما میتواند ویزای 90 روزه تک ورودی را به ویزای مدت دار چند بار ورود یا مالتیپل تبدیل نماید. مدت اعتبار ویزا می تواند یک ساله تا سه ساله باشد.

 بیاد داشته باشید اگر بنا به هر علتی بدنبال کار در روسیه هستید می توانید با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی رهپویان راه تازه در شیراز تماس گرفته و از شرایط کار و کاریابی در روسیه اطلاع یابید و امور کاریابی در روسیه را به موسسه رهپویان راه تازه در شیراز محول نمایید.


در ادامه بخوانید:شرایط اقامت روسیه از طریق تولد فرزند


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575