شرکت در آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی اوکراین

شرکت در آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی اوکراین

شرکت در آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی اوکراین

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,,

آیا شما هم قصد مهاجرت تحصیلی به اوکراین را دارید؟ آیا نمی دانید که برای ورود به دانشگاه های اوکراین نیازی به شرکت در آزمون ورودی است یا خیر؟ آیا از شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های اوکراین بی اطلاع هستید؟ آیا از زبان تحصیل در اوکراین اطلاعی دارید؟ آیا تحصیل در کشوری با هزینه های مقرون به صرفه برای شما حائز اهمیت است؟ در صورتی که پاسخ شما به تمامی سوالات آورده شده در فوق مثبت است با مشاورین و کارشناسان ارشد ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز در ارتباط باشید تا تمامی ابهامات شما در خصوص شرکت در آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی اوکراین را برطرف نمایند.

ادامه تحصیل در اوکراین

تحصیل در اوکراین بعنوان یک گزینه ارزان، با کیفیت و همیشه در دسترس طی سال های گذشته مورد توجه ایرانیان هموطن واقع شده است. اگرچه زبان مردم اوکراینی است و زبان دوم مردم روسی قلمداد می شود اما تحصیل به زبان انگلیسی همواره جزو گزینه های رایج برای تحصیل در اوکراین بوده است. اوکراین برای تحصیل رشته های مهندسی و علوم پزشکی مانند پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی مورد علاقه دانشجویان خارجی بسیاری بوده است. عدم نیاز به داشتن مدرک زبان و کیفیت بالای تحصیل دلیل شهرت تحصیل در اوکراین بوده است.

همچنین، اوکراین جزو حوزه بولونیا پروسس (Bologna Process) یا نظام هماهنگ آموزش اروپاست و در نتیجه مدارک تحصیلی اخذ شده رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و مهندسی در اوکراین براحتی مورد تایید اتحادیه اروپا می باشد.  بعلاوه هزینه های پایین تحصیل و زندگی در اوکرین باعث محبوبیت مضاعف تحصیل در اوکراین است. شهریه تحصیل در رشته های گران قیمت زیر مجوعه علوم پزشکی حدود 4.000 دلار در سال و شهریه خوابگاه دانشگاه برای کل یک سال حدود 1.000 دلار می باشد.

لذا، می توان اوکراین را یک گزینه بسیار ارزان برای تحصیل دانست. همچنین در اوکراین امکان گذراندن دوره های زبان چه انگلیسی، چه روسی و چه اوکراینی وجود دارد. لذا، می توانید دوره های زبان را نیز زیر نظر اساتید مجرب در یک محیط بین المللی بیاموزید.


حتما بخوانید:


تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اکراین

تحصیل پزشکی در اوکراین به علت چند زبانه بودن نزد متقاضیان مهاجرت به اروپا برای تحصیل پزشکی بسیار محبوب است، دانشکده های پزشکی در اوکراین یکی از بهترین مقصدهای تحصیلی پزشکی در اروپا هستند. به علت داشتن تدریس به زبان انگلیسی در دانشگاه های این کشور دانشجویان از سراسر جهان برای تحصیل رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و پیراپزشکی به اوکراین می آیند نه تنها به علت زبان تحصیل بلکه به دلیل هزینه زندگی بسیار پایین، شهریه و کیفیت بالای مطالعات پزشکی این کشور در اولویت انتخاب علاقه مندان قرار دارد.

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین

حتی با اینکه زبان اصلی تحصیل در دانشگاه های اوکراین روسی یا اوکراینی می باشد، برخی از دانشکده های پزشکی زبان انگلیسی را بعنوان زبان آموزش انتخاب کرده اند. بنابراین، علاقه مندان تحصیل پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در اوکراین، می توانند پس از اتمام تحصیل دوره یک سال مقدماتی زبان مربوطه به دوره انتخابی خود (انگلیسی، روسی، اوکراینی) را در اوکراین بگذرانند و یا می توانند زبان انگلیسی را در کشور خود بگذرانند و مدرک آن را برای اثبات به دانشگاه مربوطه ارائه کنند. تحصیل در رشته های علوم پزشکی در اوکراین با زبان انگلیسی از کیفیت بالای آموزشی برخوردار است.

دانشگاه های اوکراین دارای شهریه ارزان می باشند و هزینه زندگی در اوکراین نسبتا مقرون به صرفه است. بسیاری از دانشگاههای علوم پزشکی رشته هایی نظیر: دندانپزشکی، پرستاری، داروسازی و غیره را به زبان انگلیسی ارائه می کنند و تدریس این رشته ها به زبان انگلیسی در اوکراین  بیش از 20 سال سابقه دارد. دقت کنید قبل از مهاجرت بایستی اطلاعات لازم در رابطه با هزینه زندگی دانشجویی دراوکراین را به دست آورید. مدارک علوم پزشکی اعطا شده توسط دانشگاه اوکراین به زبان انگلیسی در بسیاری از کشورهای عضو منطقه اقتصادی اروپا جزو معتبر ترین مدارک پزشکی است.


مطالب مرتبط:


شرایط ورود به رشته های علوم پزشکی در اوکراین

ورود به رشته های علوم پزشکی در اوکراین مستلزم برخورداری از شرایط خاصی است. اولین مورد از شرایط مورد بررسی دانشگاه های اوکراین برای صدور پذیرش به دانشجویان ایرانی بررسی نمرات دوران دبیرستان و پیش دانشگاهی متقاضیان است. نمرات دورس تخصصی زیست، شیمی، ریاضی و فیزیک دوران دبیرستان و پیش دانشگاهی متقاضی ایرانی می بایستی بالای 14 باشد. همچنین باید معدل کل دیپلم متوسطه و پیش دانشگاهی بالای 16 داشته باشید. اگر شرایط فوق را نداشته باشید می بایستی در دوره های پادفک شرکت کنید.

موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز با در اختیار داشتن کادری مجرب در زمینه اعزام دانشجو به کشور اوکراین سعی کرد تا تمامی مباحث مهم در خصوص شرایط تحصیل در اوکراین و یا شرایط شرکت در آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی اوکراین را برای شما دوستان عزیز به تصویر بکشد در صورتی که شما دانشجویان عزیزی که قصد مهاجرت تحصیلی به کشور اوکراین را دارید باز هم سوالاتی ماورای این موضوع داشتید می توانید با کارشناسان ارشد و خبره ما تماس حاصل نمایید.


در ادامه بخوانید:


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575