شهریه تحصیل دندانپزشکی در اوکراین

شهریه تحصیل دندانپزشکی در اوکراین

شهریه تحصیل دندانپزشکی در اوکراین

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,

آیا شما هم قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارید؟ آیا شما نیز تحصیل رشته دندانپزشکی را در دانشگاههای برتر و معتبر اروپایی مدنظر دارید؟ آیا شما نیز ادامه تحصیل رشته دندانپزشکی در کشور زیبای اوکراین را مدنظر دارید؟ آیا شما نیز بدنبال تحصیل رشته دندانپزشکی در بهترین دانشگاههای اوکراین هستید؟ آیا شما در مورد پیش نیازهای مورد نیاز پذیرش دندانپزشکی اوکراین اطلاع دارید؟ آیا در مورد شهریه تحصیل دندانپزشکی در اوکراین اطلاع دارید؟ اگر هر کدام از این سوال ها در ذهن شماست توصیه می کنیم این مقاله که توسط کارشناسان مهاجرتی موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز است را تا انتها بخوانید.

مزایای تحصیل در دانشگاههای دندانپزشکی اوکراین

تحصیل دندانپزشکی اوکراین همواره مورد علاقه بسیاری از هموطنان بوده است. یکی از دلایل آن تحصیل ارزان دندانپزشکی در اوکراین است. همچنین اعتبار مدارک دندانپزشکی اوکراین بسیار بالاست. تحصیل  دندانپزشکی در اوکراین بدون مدرک زبان امکانپذیر است. هزینه زندگی دانشجویی در اوکراین بسیار پایین است. امکان تحصیل دندانپزشکی در اوکراین به سه زبان انگلیسی، روسی و اوکراینی امکانپذیر است. لذا تحصیل در اوکراین در رشته دندانپزشکی یک گزینه هوشمندانه است.

سوالات رایج درباره تحصیل در دانشگاههای دندانپزشکی اوکراین

اما در عین حال، شرایط اعزام دانشجو و تحصیل دندانپزشکی در کشور اوکراین می تواند یک گزینه نسبتا پیچیده باشد. اوکراین دانشگاههای دندانپزشکی زیادی دارد که شرایط متفاوتی برای تحصیل دندانپزشکی دارند. برای همین مسائل است که به شما توصیه می شود که اگر قصد تحصیل در اوکراین در رشته دندانپزشکی را دارید. اگر درباره تحصیل در دانشگاه های دندانپزشکی اوکراین اطلاعات کمی دارید. اگر درباره اعتبار علمی دانشگاههای اوکراین می خواهید بیشتر بدانید. اگر درباره هزینه و شهریه دانشگاه های دندانپزشکی اوکراین اطلاعات دقیقتری می خواهید. اگر درباره مدارک مورد نیاز ویزای دانشجویی اوکراین اطلاعی ندارید. به شما پیشنهاد می کنیم با موسسه رهپویان راه تازه در شیراز تماس بگیرید.

زبان تحصیل دانشگاههای دندانپزشکی اکراین

تحصیل رشته های دندانپزشکی در اوکراین به سه زبان انگلیسی، روسی و اوکراینی مقدور می باشد. تحصیل به زبان انگلیسی اصولا مورد استقبال بیشتر دانشجویان خارجی نظیر ایرانی، پاکستانی، هندی، عرب زبان، نیجریه ای و بنگلادشی می باشد. هرچند که تحصیل به زبان روسی و اوکراینی نیز طرفداران خاص خود را دارد. در ادامه درباره مزایای تحصیل به زبان های مختلف در اوکراین توضیح داده شده است.

دندانپزشکی به زبان انگلیسی در اوکراین

تحصیل در اوکراین رشته های دندانپزشکی به زبان انگلیسی چندین دهه است که دانشجویان خارجی بسیاری را جذب کرده است. کیفیت تحصیل به زبان انگلیسی رشته های دندانپزشکی در اوکراین سطح بسیار مناسبی دارد. علت این امر هم تجربه چندین دهه ای است که اوکراین در جذب و پرورش دانشجویان خارجی برای تحصیل رشته های دندانپزشکی به زبان انگلیسی داشته است. بعلاوه اینکه هزینه تحصیل به زبان انگلیسی از کشورهای دیگر منطقه با توجه به راحتی امکان اخذ پذیرش از دانشگاههای اوکراین بسیار مناسب است. لذا، اگر بدنبال تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی با امکان اخذ راحت پذیرش از دانشگاههای دندانپزشکی اوکراین هستید همین امروز با کارشناسان موسسه رهپویان راه تازه در شیراز تماس حاصل نمایید.

دندانپزشکی به زبان انگلیسی یا روسی یا اکراینی

تحصیل در دانشگاههای دندانپزشکی اوکراین در رشته دندانپزشکی به زبان اوکراینی یا روسی نسبت به تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاههای اوکراین دارای دو وجه متمایز است. یکی اینکه شهریه دانشگاههای دندانپزشکی اوکراین برای تحصیل رشته های دندانپزشکی کمتر است. همچنین کیفیت آموزش به زبان های اوکراینی و روسی در دانشگاههای دندانپزشکی اوکراین بالاتر از تحصیل این رشته های بزبان انگلیسی می باشد. هرچند که برای تحصیل به زبان روسی یا اوکراینی در دانشگاههای دندانپزشکی اوکراین شما میبایستی یک سال بصورت اجباری دوره های پادفک که شامل یادگیری زبان اوکراینی یا روسی می باشد را پشت سر بگذارید.

تحصیل دندانپزشکی در اوکراین بدون مدرک زبان

همانگونه که اشاره شد تحصیل در دانشگاههای دندانپزشکی اوکراین چه به زبان روسی باشد یا اوکراینی نیاز به داشتن مدرک زبان ندارد. برای تحصیل رشته های دندانپزشکی به زبان روسی یا اوکراینی نیازی به داشتن مدرک زبان نیستید و فقط دوره یک ساله اجباری پادفک را می گذرانید. اما اگر بخواهید در دانشگاههای دندانپزشکی اوکراین به زبان انگلیسی رشته های دندانپزشکی درس بخوانید میبایستی یا در مصاحبه ورودی به زبان انگلیسی پذیرفته شوید یا دوره یک ترمی (6 ماهه) زبان انگلیسی را در کالج های اوکراین بگذرانید.

هزینه و شهریه دانشگاه های دندانپزشکی اکراین

شهریه تحصیل رشته دندانپزشکی در دانشگاههای دندانپزشکی اوکراین بسیار مناسب است. تحصیل به زبان انگلیسی این رشته های در دانشگاههای دندانپزشکی مختلف شهریه ای بین 3800 تا 4500 دلار در سال دارد. در صورتیکه تحصیل به زبان روسی یا اوکراینی رشته دندانپزشکی می تواند شهریه ای بین 2000 تا 2800 دلار در سال داشته باشد. این در صورتی است که شهریه تحصیل به زبان روسی در گرجستان حدود 4000 دلار در سال است. همچنین، تحصیل به زبان روسی رشته دندانپزشکی در دانشگاههای مسکو و سنت پترزبورگ در روسیه می تواند بین 5000 تا 7500 دلار در سال باشد. لذا، بسیاری از شهروندان شوروی سابق نیز که می خواهند به زبان روسی تحصیل کنند اوکراین را انتخاب می کنند.

هزینه زندگی دانشجویی در اوکراین

به طور کلی هزینه های زندگی در خارج از کشور یکی از مهم ترین مسائلی است که باعث نگرانی افراد می شود. در صورتی که شما خواهان کسب اطلاعات بیشتری در خصوص هزینه های زندگی دانشجویی در اکراین هستید باید بدانید که هزینه زندگی در اوکراین بسیار مقرون به صرفه تر از تفلیس گرجستان و مسکو و سنت پترزبورگ در روسیه است بطوریکه هزینه اجاره خوابگاه برای کل یک سال در کیف اوکراین حدود 1000 دلار است. هزینه خورد و خوراک نیز بین 100 تا 200 دلار در ماه متغیر است. لذا هزینه های یک سال زندگی در کیف اوکراین بین 2000 تا 3000 دلار است. همانگونه که اشاره شد هزینه زندگی در اوکراین 60% ارزانتر از روسیه و 30% ارزانتر از گرجستان است. در صورتیکه حداقل در مقایسه با گرجستان دانشگاههای پزشکی اوکراین کیفیتی به مراتب بالاتر را دارند.

معرفی دانشگاه های دندانپزشکی اکراین

برای تحصیل در دانشگاههای دندانپزشکی اوکراین شما بیش از 10 انتخاب بسیار معتبر دارید. خیلی از این دانشگاهها در خارج از کیف واقع شده اند. در زیر لیست دانشگاههای دندانپزشکی اوکراین آمده است:

 • Bukovinian State Medical University
 • Bogomolets National Medical University
 • Danylo Halytsky Lviv National Medical University
 • Dnipropetrovsk State Medical Academy
 • Donetsk National Medical University
 • Ivano-Frankivsk National Medical University
 • Kharkiv National Medical University
 • Odessa National Medical University
 • Ternopil State Medical University
 • Poltava State Medical and Dental University
 • Ukrainian Medical And Dental Academy
 • Zaporizhia State Medical University
 • Taras Shevchenko National University

جهت دریافت ویزای تحصیلی اوکراین یا به عبارتی ویزای دانشجویی اکراین می بایستی شرایط سنی، زبان تحصیل، مدارک مورد نیاز و همچنین آزمایشات پزشکی کاملی داشته باشید. همچنین انتظار می رود که شما شروع سال تحصیلی در کشور اکراین را مدنظر قرار دهید و به اندازه کافی سریع برای ویزای تحصیلی اوکراین اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر جهت اخذ پذیرش دانشگاههای پزشکی اوکراین و همچنین ویزای دانشجویی اکراین می توانید با کارشناسان موسسه مهاجرتی رهپویان راه تازه در شیراز در ارتباط باشید.


در ادامه بخوانید:


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575