لیست دانشگاههای پزشکی فرانسه

لیست دانشگاههای پزشکی فرانسه

لیست دانشگاههای پزشکی فرانسه

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,,

تحصیل پزشکی در فرانسه تحت مقرراتی است که به طور مشترک توسط وزارت علوم و وزارت بهداشت تصویب شده است. تحصیلات پزشکی در فرانسه توسط دانشکده های پزشکی دانشگاه های فرانسه در دو سطح تئوری و عملی انجام می شود. اعتبار پزشکی فرانسه در سطح بین المللی را میتوان از 13 برنده جایزه نوبل در شاخه فیزیولوژی و یا کشفیات بسیار بزرگ در رشته پزشکی شناخت بطوریکه نزدیک به 80 پزشک فرانسوی از سال 1950 تا 2011 موفق به کشفیات یا یافته های بزرگ پزشکی شده اند.

بعضی از مهمترین آنها عبارتند از: علت ژنتیک سندرم داون (1958)، اولین پیوند کلیه از یک اهدا کننده مرتبط (1959)، واکسن هپاتیت B (1981)، پیوند پمپ انسولین در دیابت (1981)،  کشف ویروس HIV (1983)، استفاده از سلول های بنیادی از خون بند ناف (1993)، پیوند چهره آلوژنیک (2005) و انتقال خون انسان از سلول های بنیادی سرخرگهای قرمز (2011).

 شرایط تحصیل پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در فرانسه

تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی کشور فرانسه به کلی با دیگر کشور ها متفاوت است و نیازی به دوره پری مدیکال ندارد. در این رشته ها دانشجو مستقیما وارد دانشگاه می شود و پس از یک سال تحصیلی و گذراندن دروس عمومی مربوط به رشته های شاخه پزشکی در آزمون پایانی سال اول شرکت می کند .مدت زمان تحصیل در رشته پزشکی ۹ سال و در رشته دندانپزشکی ۶ سال است. تحصیل در رشته پزشکی فرانسه از سه سیکل تشکیل شده است. سیکل اول شامل دو سال است؛ سیکل دوم شامل ۴ سال است و سیکل کل پایانی از سه سال تشکیل شده است.


مطالب مرتبط: مقایسه شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشورهای گوناگون


تحصیل به زبان فرانسوی رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در فرانسه

زبان تدريس مراکز آموزش عالي كشور فرانسه برای تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی زبان فرانسه است. سال تحصيلی دانشگاه های فرانسه طي ماه های اکتبر و سپتامبر آغاز مي‌گردد. اکثريت دانشگاه های فرانسه رايگان بوده و كليه متقاضيان ورود به مراكز آموزش عالي فرانسه ملزم به گذراندن دوره کالج زبان فرانسه به مدت يکسال و حضور در آزمون مهارتهاي زبان فرانسه و اثبات مهارتهاي تحصيلي خود جهت ادامه تحصيلات به زبان فرانسوی ميباشند.

آزمون ورودی ديگري نيز در ارتباط با رشته‌هاي تخصصی مورد نظر متقاضيان برگزار مي‌گردد که با توجه به حد نصاب و نمرات متقاضيان، در قالب دوره‌های آموزش پيش دانشگاهي3 ماهه تا1 ساله از سوي دانشگاه به آنان ارائه می گردد تا از لحاظ سطح معلومات از تراز سطح اول دانشگاه برخوردار گردند. گفتني است كه آزمون زبان فرانسه هر ساله در سفارت فرانسه در محل اقامت متقاضيان و يا در کشور فرانسه برگزار مي‌گردد. این آزمون TCF-DAP نام دارد. در صورت برخورداري از مدرکDALF، متقاضيان از گذراندن آزمون زبان معاف می گردند.

تحصیل رایگان پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه

با توجه به این که تحصیل در فرانسه در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی رایگان می باشد هزینه لازم در این کشور شامل هزینه های به غیر از تحصیلی می باشد و همانطور که ذکر گردید دولت فرانسه جهت تأمین هزینه های زندگی در طول دوره ی تحصیل هم اجازه کار دانشجویی را داده است. آن ها می توانند بابت هر ساعت کار حدود ۷ تا ۱۰ یورو را کسب کنند و قسمتی از مخارج زندگی خود را پرداخت نمایند. هزینه زندگی در فرانسه حدود ۵۰۰ یورو در ماه می باشد که بیشترین هزینه را در بردارد.

مطلب مهم این که هر فردی که قصد ادامه تحصیل در کشور فرانسه را دارد بایستی قبل از رفتن به فرانسه و جهت رفتن به سفارت، نامه ای مبنی بر پشتوانه مالی ارائه دهد که مبلغ آن معادل هزینه ی یک سال زندگی در فرانسه می باشد. کسانی که قصد دارند بعد از پایان تحصیل خود در کشور فرانسه مشغول به کار تمام وقت شوند می بایستی به زبان فرانسوی مسلط باشند و دوره ی تحصیلی خود را به خوبی گذرانده باشند تا بتوانند شغل مناسبی را بیابند و در نتیجه بعد از یافتن کار ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری فرانسه تبدیل نمایند. 

اگرشما نیز مایل به ادامه تحصیل رایگان در فرانسه هستید، می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به فرانسه، اخذ ویزای تحصیلی و اقامت دائم فرانسه، با مشاورین ارشد موسسه حقوقی رهپویان راه تازه مشورت نمایید.


حتما بخوانید: مقایسه هزینه های زندگی فرانسه و ایران


دانشگاه های برتر پزشکی فرانسه

بهترین دانشگاه‌های علوم پزشکی دانشگاه‌هایی هستند که موفق شده‌اند تحقیقات متنوع و مفیدی در موضوعات زیست پزشکی انجام دهند. از این موضوعات می‌توان به بیهوشی، قلب و عروق و پزشکی عمومی و داخلی، رادیولوژی و جراحی اشاره کرد. لیست دانشگاه های پزشکی فرانسه به ترتیب اعتبار جهانی عبارتند از:

Pierre and Marie Curie University

Université Paris-Sud

Paris Descartes University-Paris V

University Paris Diderot – Paris 7

University of Lorraine

University of Aix-Marseille

Claude Bernard University Lyon 1

University of Montpellier

Universite de Bordeaux

University of Strasbourg

University of Lille II

 Universite Grenoble Alpes (UGA)

University of Paris Nord – Paris XIII

University of Paris-Est Creteil

University of Nantes

Universite Nice Sophia Antipolis

Université de Rennes 1

University of Angers

University of Auvergne

University of Rouen

Versailles Saint-Quentin-en-Yvelines University (UVSQ)

ما در این مقاله قصد بر این داشتیم که لیست دانشگاه های پزشکی فرانسه را برای متقاضیان تحصیل پزشکی در فرانسه را به تصویر بکشیم و شما را با مباحثی نظیر: تحصیل رایگان در فرانسه؛ زبان تحصیل در فرانسه؛ طول دوره پزشکی در فرانسه و… آشنا سازیم لذا در صورت نیاز به کسب اطلات بیشتر در خصوص لیست دانشگاه های پزشکی فرانسه با مشاورین موسسه حقوقی-مهاجرتی رهپویان راه تازه تماس حاصل نمایید.


در ادامه بخوانید:ادامه تحصیل در دانشگاه نانت فرانسه


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575