لیست دانشگاههای پزشکی چین

لیست دانشگاههای پزشکی چین

لیست دانشگاههای پزشکی چین

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,,

هر ساله دانشجویان بسیاری برای تحصیل در دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی چین اقدام می نمایند چرا که دلایل بسیاری برای تحصیل در کشور چین وجود دارد. ادامه تحصیل در دانشگاه های پزشکی چین مستلزم شرکت در آزمون ورودی نمی باشد و همین امر موجب شده است که بسیاری از دانشجویان برای تحصیل در کشور چین اقدام نمایند. موسسه حقوقی رهپویان راه تازه با در اختیار داشتن کادری مجرب در خصوص اعزام دانشجو به چین مفتخر است که شما را تا حد ممکن در زمینه تحصیل در چین و معرفی لیست دانشگاه های پزشکی چین نیز راهنمایی نمایید پس با ما همراه باشید.


مطالب مرتبط:شرایط ادامه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی چین


ما در این مقاله قصد بر این داریم که لیست دانشگاه های پزشکی چین را برای شما عزیزان به تصویر بکشیم که عبارت است از:

دانشگاههای پزشکی چین – دانشگاه پکینگ یا Peking University:

دانشگاه پکینگ دومین دانشگاه چین در رده بندی های بین المللی است. دانشگاه پکینگ در شهر پکن واقع شده است. دانشگاه پکینگ در سال 1898 تاسیس شده است و در حال حاضر بیش از 30.000 دانشجو دارد. دانشگاه پکینگ جزو گروه C9 یا دانشگاه های مادر کشور چین می باشد. دانشگاه پکینگ دارای بزرگترین کتابخانه در بین دانشگاه های آسیایی می باشد. دانشگاه پکینک چین برترین رتبه های جهانی از جهت تحصیل پزشکی را به خود اختصاص داده است و به عنوان یکی از بهترین دانشگاه پزشکی در چین شناخته می شود.

دانشگاههای پزشکی چین – دانشگاه فودان یا Fudan University:

دانشگاه فودان در سال 1905 در شهر شانگهای تاسیس شده است و در رده سوم دانشگاه های چین قرار دارد. دانشگاه فودان در حال حاضر بیش از 30.000 دانشجو دارد و جزو گروه C9 یا دانشگاه های مادر کشور چین می باشد. دانشگاه فودان یکی از بهترین دانشگاه های چین برای تحصیل پزشکی می باشد و دارای 10 بیمارستان وابسته به دانشگاه می باشد.

دانشگاههای پزشکی چین – دانشگاه سون یات سن یا Sun Yat-sen University:

دانشگاه سون یات سن در سال 1924 توسط دکتر سون یات سن سیاست‌مدار، پزشک، نویسنده، فیلسوف، خطاط و انقلابی چینی و یکی از بنیانگذاران جمهوری خلق چین در استان گوانگدونگ تاسیس شده است. دانشگاه سون یات سن دارای سه کمپ در شهرهای گوانگجو، جوهای و شنژن می باشد. دانشگاه سون یات سن همچنین دارای 10 بیمارستان می باشد. این دانشگاه برای تحصیل رشته های مهندسی و پزشکی انتخابی مناسب است.

دانشگاههای پزشکی چین – دانشگاه جیائو تونگ شانگهای یا Shanghai Jiao Tong University:

دانشگاه جیائو تونگ شانگهای در سال 1896 در شهر شانگهای تاسیس شده است. دانشگاه جیائو تونگ شانگهای با بیش از 40.000 دانشجو جزو گروه C9 یا دانشگاه های مادر کشور چین می باشد. دانشگاه جیائو تونگ شانگهای در رتبه 60 براساس رنکینگ موسسه QS قرار دارد. دانشگاه جیائو تونگ شانگهای برای تحصیل رشته های مهندسی و پزشکی انتخابی خوب است و به عنوان بهترین دانشگاه پزشکی در چین شناخته می شود.

دانشگاههای پزشکی چین – دانشگاه شاندونگ یا Shandong University

دانشگاه شاندونگ یا Shandong University یک دانشگاه دولتی است که دارای هشت پردیس دانشگاهی در چندین نقطه مختلف استان شاندونگ است. این دانشگاه در سال 1901 تاسیس شده است اما عمر دانشکده پزشکی آن به سال 1864 بر می گردد. دانشگاه شاندونگ با داشتن غریب به 60.0000 دانشجو از بزرگترین دانشگاه های چین محسوب می شود. حدود 1500 دانشجوی بین المللی از حدود 40 کشور هر ساله در دانشگاه شاندونگ چین تحصیل می کنند.

دانشگاههای پزشکی چین – دانشگاه زجیانگ یا Zhejiang University

دانشگاه زجیانگ یا Zhejiang University یکی از موسسات عالی آموزش عالی چین و همچنین یکی از قدیمی ترین آن ها است. ریشه های آن را می توان به سال 1897 و تاسیس آکادمی Qiushi مربوط دانست. این دانشگاه در هانگزو واقع شده است که یکی از شهرهای زیبای چین است. این دانشگاه در هفت دانشکده و 36 مدرسه سازماندهی شده است. دانشگاه زجیانگ دارای 3611 اعضای هیات علمی تمام وقت می باشد که 41 نفر از آنها جزو آکادمی علوم و مهندسی چین می باشد.

دانشگاههای پزشکی چین – دانشگاه شیان جیائوتونگ Xi’an Jiaotong

 دانشگاه شیان جیائوتونگ شانگهای در سال 1896 به عنوان مدرسه عمومی که حکم امپراتوری آن توسط امپراطور Guangxu صادر شد تاسیس شد. دانشگاه Xi’an Jiaotong به داشتن رشته هایی نظیر: مهندسی، فن آوری، مدیریت و پزشکی معروف است. این دانشگاه دارای پنج آزمایشگاه کلیدی ملی، چهار آزمایشگاه ویژه ملی و دو مرکز تحقیقات مهندسی ملی است. هشت بیمارستان آموزشی وابسته به XJTU در رتبه 100 کشور قرار گرفته اند.

هزینه تحصیل در دانشگاه های پزشکی چین

اغلب رشته های پزشکی در چین هزینه ای بالاتر از تحصیل در رشته های غیر پزشکی را دارند. بالاترین شهریه مربوط به دانشگاه فودان یا Fudan University است که حدود 75.000 یوان معادل 11.500 دلار است و پایین ترین مربوط به دانشگاه ووهان با شهریه 32.000 یوان معادل 5.000 دلار است. در ذیل نگاهی اجمالی به شهریه معروفترین دانشگاه های پزشکی چین داریم:

 University NameTuition Fee (RMB)
CAPITAL MEDICAL UNIVERSITY38000
CHINA MEDICAL UNIVERSITY40000
SHANDONG UNIVERSITY45000
FUDAN UNIVERSITY75000
NANJING MEDICAL UNIVERSITY34000
ZHEJIANG UNIVERSITY29800
WUHAN UNIVERSITY32000
HUAZHONG UNIVERSITY OF SCIENCE & TECHNOLOGY40000
XI’AN JIAOTONG UNIVERSITY40000
SOUTHERN MEDICAL UNIVERSITY21000
JINAN UNIVERSITY34000
SICHUAN UNIVERSITY45000
TONGJI UNIVERSITY45000
SOUTHEAST UNIVERSITY32000
ZHENGZHOU UNIVERSITY35000
SUN YAT-SEN UNIVERSITY48000
XIAMEN UNIVERSITY38000

 


حتما بخوانید:مقایسه هزینه های زندگی چین و ایران


هدف از تحریر این مقاله آشنایی شما دانشجویان گرامی با مباحثی نظیر: معرفی لیست دانشگاه های پزشکی چین؛ هزینه تحصیل در دانشگاه های پزشکی چین؛ هزینه زندگی در چین و… بود. موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز با سال ها تجربه در زمینه اعزام دانشجو به کشور چین مفتخر است که شما دانشجویان عزیز را در آگاهی از شرایط تحصیل در دانشگاه های پزشکی چین نیز یاری نماید لذا برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید. 


در ادامه بخوانید:ویزای دانشجویی در چین


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575