مدارک لازم جهت ویزای دانشجویی اوکراین

مدارک لازم جهت ویزای دانشجویی اوکراین

مدارک لازم جهت ویزای دانشجویی اوکراین

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی :

آیا شما نیز از تحصیل رشته های مدنظرتان از جمله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی بازمانده اید؟ آیا شما نیز تحصیل رشته های مورد علاقه تان را در دانشگاههای برتر و معتبر اروپایی مدنظر دارید؟ آیا شما نیز ادامه تحصیل در کشور زیبای اوکراین را مدنظر دارید؟ آیا شما نیز بدنبال تحصیل در بهترین دانشگاههای اوکراین هستید؟ آیا قصد اخذ ویزای تحصیلی از سفارت اوکراین در تهران را دارید؟ آیا می دانید مدارک مورد نیاز برای کسب ویزای دانشجویی اوکراین چیست؟ اگر هر کدام از این سوال ها دغدغه شماست توصیه می کنیم این مقاله که توسط کارشناسان مهاجرتی موسسه رهپویان راه تازه واقع در شیراز است را تا انتها بخوانید.

تحصیل در اوکراین

کشور اوکراین پهناورترین کشور اروپایی است که بصورت سنتی به روسیه وابسته بوده است. اما در سال های اخیر گرایشی قوی به غرب، اتحادیه اروپا و آمریکا داشته است. اوکراین کشور در حال حاضر عضو ناظر اتحادیه اروپاست و چون برزگترین خطوط لوله های تامین کننده گاز اروپا که از روسیه وارد می شوند از این کشور می گذرند احتمال بالایی وجود دارد تا بصورت دائم عضو اتحادیه اروپا شود. هرچند که اوکراین از سال 2005 جزو سیستم هماهنگ آموزش اتحادیه اروپا یا همان پروسه بولونیا (Bologna Process) شده است.

اقامت تحصیلی در اکراین

همواره تحصیل رشته های مهندسی، پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، هوا و فضا و خلبانی در کشور اوکراین مورد توجه بسیاری از هموطنان عزیز بوده است. مهاجرت تحصیلی به اوکراین یک گزینه بسیار مطلوب است. همیشه ورود به یک کشور از طریق تحصیل یک گزینه هوشمندانه است. زیرا بعد از آن، شرایط مختلفی برای اخذ اقامت دارید. لذا، اقامت بعد تحصیل در کشور اوکراین می تواند شرایطی را برای شما ایجاد کند تا بتوانید اقامت دائم اوکراین را کسب کنید. بهمین سبب اخذ اقامت اوکراین از طریق تحصیل بسیار عالی بنظر می رسد. اعزام دانشجو و تحصیل در اوکراین برای شما عزیزانی که در سن مناسبی بسر می برید و نمرات نسبتا مناسبی در مقاطع قبلی تحصیلی دارید می تواند یک گزینه آرمانی باشد. پس به شما توصیه می کنیم همین امروز با موسسه حقوقی رهپویان راه تازه در شیراز تماس بگیرید.

سیستم آموزش در اوکراین

سیستم آموزشی اوکراین از بسیاری جهات یک سیستم بروز و پیشرفته است. تحصیلات الزامی در اوکراین از 6 سالگی آغاز می‌شود و ١١ سال ادامه دارد. حدود 10% از درآمد ناخالص ملی اوکراین صرف بودجه های پژوهشی و آموزشی می شود که نشان از اهمیت بالای آموزش در این کشور دارد. دوره تحصیلات ابتدایی در کشور اوکراین از 6 تا 10 سال است و تحصیلات متوسطه دبیرستان بین 10 تا 15 سال است. دوره پیش دانشگاهی در اوکراین بین 2 تا 4 که شامل تحصیل در کالج های فنی حرفه ای است که بعد از اتمام دوره متوسطه می باشد. دوره لیسانس در اوکراین 4 ساله، دوره کارشناسی ارشد 2 ساله و دکترا 3 ساله می باشد.

مزایای تحصیل در اکراین

تحصیل در اوکراین همواره مورد علاقه بسیاری از هموطنان بوده است. یکی از دلایل آن تحصیل ارزان در اوکراین است. همچنین اعتبار مدارک اخذ شده در اوکراین بسیار بالاست. تحصیل در اوکراین بدون مدرک زبان امکانپذیر است. هزینه زندگی دانشجویی در اوکراین بسیار پایین است. امکان تحصیل در اوکراین به سه زبان انگلیسی، روسی و اوکراینی امکانپذیر است. لذا تحصیل در اوکراین یک گزینه هوشمندانه است.

ویزای دانشجویی اوکراین

برای اخذ ویزای دانشجویی اوکراین یا ویزای تحصیلی اوکراین بایستی شرایط سنی، زبان تحصیل، مدارک مورد نیاز و همچنین آزمایشات پزشکی کاملی داشته باشید. بایستی شروع ترم تحصیلی را مدنظر قرار دهید و به اندازه کافی زود برای ویزای تحصیلی اوکراین اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر جهت اخذ پذیرش دانشگاههای اوکراین و همچنین ویزای دانشجویی اوکراین با کارشناسان موسسه رهپویان راه تازه در شیراز تماس بگیرید.

هزینه ویزای دانشجویی اکراین

اخذ ویزای تحصیلی اوکراین یا ویزای دانشجویی اوکراین شامل پرداخت هزینه هایی به سفارت اوکراین در تهران است. برای تایید مدارک دانش آموزی و دانشجویی در ایران برای هر مدرک باید مبلغی حدود 50 دلار را به ازای هر مدرک به سفارت بپردازید. همچنین هزینه خود ویزا چیزی در حدود 100 دلار است. همچنین زمان مورد نیاز برای صدور ویزای تحصیلی اوکراین یا ویزای دانشجویی اوکراین حدود یک ماه است. پس هر چه زودتر نسبت به اخذ پذیرش از دانشگاههای اوکراین و ویزای تحصیلی اوکراین یا ویزای دانشجویی اوکراین اقدام کنید بهتر است.

مدارک مورد نیاز ویزای دانشجویی اوکراین

اخذ ویزای تحصیلی اوکراین یا ویزای دانشجویی اوکراین شامل بهمراه داشتن مدارک ذیل می باشد:

مدرک 1 – دعوتنامه یا همان نامه پذیرش از دانشگاه (Admission Letter)
مدرک 2 – فرم درخواست ویزا یا Application Form
مدرک 3 – گذرنامه یا پاسپورت با حداقل 1 سال اعتبار
مدرک 4 – 4 قطعه عکس پاسپورتی جدید
مدرک 5 – تأیید لاتین تمکن مالی  یا  Bank Statement از سوی بانک که بصورت مانده حساب است. مبلغ مورد نظر حدود 7.000 دلار یا معادل ریالی آن باشد.

مدرک 6 – گواهی سلامت از پزشک که به تایید نظام پزشکی رسیده باشد بعلاوه آزمایشات پزشکی ایدز و هپاتیت مه گواهی عدم ابتلا به ایدز و هپاتیت باشد. بیاد داشته باشید که گواهی سلامت پزشکی که آزمایشات آن حداکثر ۲ ماه پیش از آغاز تحصیل در اوکراین انجام شده باشند مورد تایید سفارت است.

مدرک 7 – ترجمه مدارک دوره های قبلی تحصیلی که به تایید سفارت رسیده باشد. مدرک پایان دوره ی دبیرستان و پیش دانشگاهی الزامی است.

آدرس سفارت اوکراین در تهران 

اطلاعات تماس و ساعات مراجعه به سفارت اوکراین بشرح ذیل است:

 تهران، خیابان شهید باهنر، کوچه قادری، پلاک 10 
تلفن:009821-22397195
ایمیل:emb_ir@mfa.gov.ua
سایت اینترنتی:https://iran.mfa.gov.ua
ساعت کاری:
یکشنبه تا چهارشنبه: 09:00 الی 13:00 و 14:00  الی 18:00
پنجشنبه ها: 09:00 الی 13:00
وقت ناهاری: 13:00 الی 14:00
ثبت نام جهت ارائه مدارک به بخش کنسولی:http://visa.mfa.gov.ua

نحوه تعیین وقت سفارت برای اخذ ویزای دانشجویی اکراین

همانطور که مشخص است قبل از مراجعه به سفارت اوکراین در تهران بهمراه مدارک ذکر شده تنظیم وقت قبلی از سفارت با مراجعه به آدرس http://visa.mfa.gov.ua الزامی است. لذا، بعد از تعیین وقت اطمینان حاصل نمایید که در روز و ساعت تعیین شده در سفارت حضور می یابید زیرا عدم حضور به موقع در سفارت می توانید به معنی عدم دریافت ویزای دانشجویی اوکراین باشد. همچنین همکاران موسسه رهپویان راه تازه می توانند در انجام تمامی امور اخذ پذیرش از دانشگاههای معتبر اوکراین و همچنین اخذ ویزای دانشجویی به شما یاری رسانند.


در ادامه بخوانید:


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575