مزیت های ادامه تحصیل در مجارستان

مزیت های ادامه تحصیل در مجارستان

مزیت های ادامه تحصیل در مجارستان

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی :

این مقاله با تلاش همکاران ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز گردآوری شده است تا شما را در آگاهی یافتن از مزیت های تحصیل در مجارستان مطلع سازد؛ شایان ذکر است که پس از مطالعه کامل این مقاله جهت کسب اطلاعات جزئی تر با کارشناسان مجرب ما در موسسه مهاجرتی و اعزام دانشجو رهپویان راه تازه تماس حاصل نمایید. در این مقاله درباره مزیت های ادامه تحصیل در مجارستان توضیح داده شده است.

دلایل ادامه تحصیل در مجارستان

اکثر عزیزان هموطن که بدلایل مختلفی فرصت تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های داخلی را ندارند، ادامه تحصیل در خارج از کشور را مدنظر قرار می دهند. اما انتخاب مقصد مناسب نیز همواره ساده نیست. هزینه کمتر چه شهریه دانشگاه باشد چه هزینه های جاری زندگی یکی از معیارهای انتخاب مقصد از سوی شما می باشد. لذا انتخاب یک مقصد که هزینه های کمتری را به شما تحمیل کند بسیار باید مورد توجه قرار گیرد.

بسیاری از کشورها دارای هزینه های گزاف برای تحصیل دانشجویان خارجی می باشند. کشورهایی مانند انگلستان، استرالیا، آمریکا، کانادا و… دارای هزینه های بالایی برای تحصیل دانشجویان خارجی می باشد. واضحا هیچ کشوری به دانشجوی خارجی وام تحصیلی نمی دهد و اختصاص بورسیه های تحصیلی نیز بسیار محدود و تحت شرایطی بسیار رقابتی اعطاء می شود. در نتیجه، بایستی مقصدی را انتخاب کنید که بدون در نظر گرفتن امکان بورسیه تحصیلی و امکان کار دانشجویی بتواند مقصد ارزانی تلقی شود.


حتما بخوانید:چگونگی اخذ بورسیه تحصیلی مجارستان


در سال های اخیر پروژه های مشترک تحقیقاتی و پژوهشی زیادی بین دانشگاه های مجارستان و دیگر کشورها اجرا شده است که خود موجب ارتقای میزان اعتبار علمی دانشگاه های مجارستان نیز شده است. لذا، مهاجرت تحصیلی به مجارستان به قصد تحصیل در دانشگاه ها یک گزینه هوشمندانه تلقی می شود. بعلاوه دولت مجارستان برای حمایت از تحصیلات عالی یک طرح بورسیه قدرتمند را تحت عنوان بورسیه تحصیلی مجارستان اجرا می کند.

مهاجرت تحصیلی و اعزام دانشجو به مجارستان

بسیاری از دانشجویان جهت مهاجرت تحصیلی و اعزام دانشجو پزشکی به کشور مجارستان اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیلی نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی میتوانند اقدام نمایند، باید بگوییم که این روش یکی از روش های مهاجرت به مجارستان می باشد البته روش های مهاجرتی دیگر در مجارستان وجود دارد که مواردی نظیر: ویزای کار و سرمایه گذاری در مجارستان؛ ثبت شرکت در مجارستان و… را در بر خواهد گرفت. ناگفته نماند که مسئله تابعیت از طریق تولد فرزند در این کشور وجود ندارد و مورد زبان تحصیل در مجارستان بستگی به دانشگاه انتخابی شما دارد.


مطالب مرتبط:

شرایط اخذ اقامت مجارستان از طریق ثبت شرکت

شرایط اخذ اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری


همانطور که در فوق خواندید تحصیل در مجارستان از بسیاری از جهات گزینه خوبی خواهد بود پس با ما همراه باشید تا دیگر مزیت های تحصیل در مجارستان را که به شرح ذکر شده در ذیل است را برایتان شرح دهیم:

– اعتبار مدارک کشور مجارستان در 25 کشور اروپایی

– سیستم آموزشی عالی با کیفیت مناسب

– تحصیل در برترین دانشگاه ها

– تحصیل در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت

– هزینه زندگی نسبتا پایین نسبت به کشورهای اروپای غربی

– امکان تحصیل به زبان انگلیسی در کالج و دانشگاه

  ارائه کلیه رشته های اصلی و پرکاربرد

– بیمه درمانی اجباری در طول دوره تحصیلی

– امکان در اختیار داشتن کار دانشجویی

– امکان تحصیل بدون در اختیار داشتن مدرک زبان

 – امکان استفاده از امکانات ورزشی و اینترنتی با در اختیار داشتن کارت عضویت

-امکان استفاده از سیستم حمل و نقل پیشرفته

– ارائه برخی از رشته هایی که امکان ورود برای ایرانیان در دیگر کشورها وجود ندارد

 امکان مسافرت به کشورهای همسایه

– آشنایی با فرهنگ دانشجویان مجاری

 –امکان اخذ کار پس از تحصیل در کلیه کشورهای حوزه شنگن

-دسترسی آسان به کشورهای اروپای غربی و…

در صورتی که پس از مطالعه مقاله ذکر شده در فوق سوالاتی در ذهن شما در خصوص تحصیل در مجارستان؛ شرایط ادامه تحصیل در مجارستان؛ هزینه های اقامت تحصیلی در مجارستان و… تداعی شد با کارشناسان با تجربه ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز که دارای چندین سال سابقه در زمینه امور مهاجرتی به مجارستان می باشند مشورت نمایید تا شما را در جهت رسیدن به اهدافتان یاری نمایند.


در ادامه بخوانید:ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر مجارستان


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575