مشاغل مورد نیاز در چین

مشاغل مورد نیاز در چین

مشاغل مورد نیاز در چین

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,

هر ساله افراد بسیاری برای کار در کشور چین درخواست می دهند چرا که دلایل بسیاری برای کار در کشور چین وجود دارد. موسسه حقوقی رهپویان راه تازه با در اختیار داشتن کادری مجرب در خصوص صدور ویزای کار در چین مفتخر است که شما را تا حد ممکن در زمینه مشاغل مورد نیاز در چین راهنمایی نماید پس با ما همراه باشید. در این مقاله درباره مشاغل مورد نیاز در چین توضیح داده شده است.

معرفی کشور چین

چین با جمعیتی بالغ بر 1.300.000.000 پرجمعیت ترین کشور جهان است. همچنین با وسعتی 9.600.000 کیلومتر مربع بعد از روسیه، کانادا و آمریکا، چهارمین کشور بزرگ جهان تلقی می شود. کشور چین از سال 1949 با حکومتی تک حزبی کمونیستی توانسته تا به لحاظ سیاسی، نظامی و علمی پیشرفت های قابل توجهی داشته باشد. این پیشرفت ها بعد از اصلاحات اقتصادی بین سال های 1989 تا 1992 پیشرفت اقتصادی شگرفی داشته است. این پیشرفت ها زمینه انقلاب صنعتی و تکنولوزی را در چین پدید آورده است.

در حال حاصر بزرگترین صادرکننده و دومین واردکننده بزرگ کالا است و دومین اقتصاد بزرگ دنیا بر پایه تولید ناخالص داخلی را در اختیار دارد. چین عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل و سازمان‌های چندجانبه‌ای همچون سازمان تجارت جهانی، اپک، سازمان همکاری شانگهای و گروه 20 است. چین به عنوان کشوری دارای سلاح هسته‌ای از بزرگترین ارتش دائمی دنیا و دومین بودجه دفاعی بزرگ دنیا برخوردار است. چین از سوی برخی از دانشگاهیان، تحلیل‌گران نظامی، اقتصادی و سیاسی یک ابرقدرت بالقوه لقب گرفته‌است.

نرخ بیکاری در چین بسیار پایین است. چیزی در حدود زیر 5% که از این لحاظ از بسیاری از کشورهای اروپایی مانند آلمان هم نرخ بیکاری کمتری دارد و جالب است بدانید این نرخ بیکاری در حال کم شدن نیز می باشد. شاید دهه های آینده با رشد چشمگیر صنعت و اقتصاد چین، بازار کار چین برای اتباع خارجی یک بازار نوظهور باشد. همچنین با توجه به روابط گسترده و فراگیر چین با ایران، یک مقصد هوشمندانه چه برای تحصیل، چه کار و چه سرمایه گذاری می تواند چین باشد.


مطالب مرتبط:شرایط اخذ اقامت چین از طریق سرمایه گذاری


مشاغل مورد نیاز چین

با توجه به جهانی شدن و رشد اقتصادی، فرصت های شغلی برای خارجی ها که مایل به کار در چین هستند، در چند سال اخیر به طور قابل توجهی افزایش یافته است. در سال 1996، تنها 180،000 کارگر خارجی در چین مشغول بکار بوده اند، اما این تعداد به سرعت در حال افزایش است؛ زیرا در حال حاضر بسیاری از کارگران چین در خارج از کشور حضور دارند. در حال حاضر، تدریس زبان انگلیسی یکی از زمینه های اصلی کار برای خارجی ها در چین است، اما اخیرا تقاضای رو به رشد مهاجران با مهارت در مهندسی، فروش، مدیریت خیلی بیشتر شده است.

اکثر مشاغل توسط موسسات سرمایه گذاری خارجی یا شرکت های بین المللی ارائه می شوند، اما تعداد بیشتری از شرکت های چینی استخدام نیروی کار خارجی را مدنظر قرار داده اند. در ذیل لیستی از رشته های مورد نیاز کشور چین آمده است:

تدریس زبان:

شاید تدریس زبان شایع ترین و کلیشه ای کار در چین است. معلمان انگلیسی در چین از کلان شهرها مانند پکن و شانگهای تا روستاهای کوچک در تبت دارای موقعیت شغلی مناسبی هستند. مشاغل تدریس انگلیسی در دبیرستان ها، دانشگاه ها و همچنین در تعداد روزافزون مدارس خصوصی وجود دارد. در حالت ایده آل، مشاغل مربوطه از طریق تماس با ایمیل یا تلفن به طور مستقیم توسط مدرسه یا آژانس های کاریابی تبلیغ می شوند. برخی از فرصت های آموزشی بین المللی نیز می توانند در نمایشگاه های مهم کار پیدا شوند. متقاضیان نیاز به مدارک تحصیلی مدارس دولتی صادر شده توسط دولت دارند و باید برای شرکت در مصاحبه های محلی شرکت کنند.

مشاغل IT:

کسب و کار فناوری اطلاعات چین در حال رشد با سرعت خیره کننده ای است و شرکت های کوچک و متوسط فناوری فرصت های شغلی زیادی را در بخش فناوری اطلاعات برای سرمایه گذاران به ویژه در شهر ساحل جنوبی شنژن، منطقه توسعه سلامت پکن و شانگهای ارائه می دهند. دولت چین به شدت متعهد به توسعه صنعت فناوری و با چنین تحولات سریعی است که جذب متخصصان فناوری اطلاعات از خارج از چین می تواند یک اولویت باشد.

مشاغل مهندسی:

این ممکن است شگفت انگیز باشد زیرا چین یکی از بالاترین تعداد مهندسین را دارد که سالانه فارغ التحصیل می شوند، اما با رشد سریع تولید صنعتی، چینی ها در بعضی از مناطق کمبود نیرو با مهارت خاص دارند. زمینه های جدیدتر و بسیار تخصصی مانند خودرو، نفت و گاز، انرژی پاک و صنایع سنگین در چین وجود دارد که دانشگاه ها برای آموزش آن زیاد توانمند نبوده و این است که در آن نیروهای کار را از خارج تامین می کنند.

بازاریابی:

بازاریابی و همچنین مشاغل نیاز خلاقیتی مانند طراحی و تجارت الکترونیک و تولید محتوا به سرعت در حال رشد است و همچنین یکی از مشاغل مناسب در چین برای خارجی ها است، زیرا تقاضای زیادی برای اتباع خارجی با مهارت های مربوطه وجود دارد. در این زمینه دو شرکت اصلی وجود دارد، شرکت های چینی به دنبال بهبود حضور و تصویرشان در جهان هستند و شرکت های خارجی به دنبال دستیابی به دستاوردهای چینی برای کمک به نفوذ به بازار داخلی هستند.

نویسنده، ویراستار و روزنامه نگار انگلیسی:

این مشاغل مناسب افرادی است که پایه قوی زبان انگلیسی و بخصوص دستور زبان انگلیسی دارند. پکن به تنهایی دارای مجموعهای از روزنامه های دولتی انگلیسی، کانالهای تلویزیونی، ایستگاههای رادیویی، پورتالهای خبری است که پیام دولت و ملت چین را به جهان میفرستد. همچنین شرکت ها به دنبال زبان انگلیسی برای ترجمه سند حقوقی، نوشتن فنی و مکاتبات منسجم با مشتریان خارج از کشور هستند.

ویزای کار در چین

شرایط اخذ ویزای کار کشور چین برای متقاضی و کارفرما به حالت خاصی تعریف شده است. در ابتدا کارفرما در کشور چین بایستی مجوز رسمی استخدام افراد خارجی برای کار در کشور چین را داشته باشد و بر اساس شرایط و امتیازات فرد متقاضی دعوتنامه رسمی برای کار را پس از تأیید رسمی دولت کشور چین صادر کند. فرد متقاضی اخذ ویزای کار کشور چین با حد متوسط سن ۱۸ تا ۶۰ سال برای آقایان و ۱۸ تا ۵۵ سال برای خانمها می تواند اقدام داشته باشد.

بسیاری از امتیازات مانند داشتن سابقه کار بلندمدت، مدارک فنی و حرفه‏ای، همکاری با یک شرکت بین المللی، مهارت خاص در زمینه های فن آوری اطلاعات، تکنولوژی، مهندسی، پزشکی، منابع انسانی، حسابداری و مدیریت، امورگردشگری و تولید؛ شرکت در انجمن ها و کنفرانس‏های بین المللی، مدرک زبان انگلیسی معتبر یا آشنایی با زبان ماندارین و… می توانند در اخذ ویزای کار کشور چین نقش مهمی را ایفا کنند.

برای جستجوی کار در کشور چین، متقاضیان می توانند با مراجعه به سایتهای کاریابی یا موسسات کاریابی در کشور چین و ارسال رزومه اقدام داشته باشند. ترجیحاً رزومه متقاضیان با ترجمه انگلیسی و چینی ارسال شود.


حتما بخوانید: کارآفرینی در چین


سایت های کاریابی در چین

www.jobchina.net

www.chinajob.com

www.expatjobschina.com

www.findworkabroad.com

www.learn4good.com

آژانس های کاریابی در چین

1.موسسه کاریابی ابان یا EBAN به آدرسwww.eban.com

2.موسسه کاریابی Gemini personal limited به آدرس www.Jmgemini.com

3.موسسه کاریابی هادسون به آدرس www.hudson.cn

4.موسسه کاریابی مونراو یا Monroe به آدرس www.monroeconsulting.com

5.موسسه کاریابی رابرت هاف به آدرس www.roberthalf.cn

ما در این مقاله سعی بر این داشتیم که به معرفی مشاغل مورد نیاز در چین برای شما بپردازیم. حال اگر متقاضی مهاجرت به چین از طریق ویزای کار هستید پیشنهاد می شود که با مشاورین برتر ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز که تبحر بسیاری در خصوص چگونگی مهاجرت به چین از طریق کار دارند تماس حاصل نمایید.


در ادامه بخوانید:اخذ ویزای توریستی چین


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575