مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی

مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی

مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی :

قشر تحصیل کرده، دانشگاهی و مجرب یکی از پایه های رشد و تکامل یک کشور است. اما تحصیلات دانشگاهی در هر کشوری در دسترس کسانی است که بتوانند پیش نیازهای تحصیلات دانشگاهی را داشته باشند. در کشور عزیزمان، ایران، نیز ورود به دانشگاه مستلزم قبولی در کنکور بعنوان یک عامل انتخاب بهترین هاست. قبولی در کنکور همواره فقط محدود به افرادی که بر دروس دوره دبیرستان تسلط دارند نیست. بلکه، رسیدن به این مهم نیازمند مشاوره برنامه‌ریزی تخصصی دبیرستان و کنکور می باشد. همواره سوالاتی مانند سوالات زیر برای عزیزان کنکوری پیش می آید: آیا داشتن مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی نیاز است؟ بهترین مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی کیست؟ تا چه حد مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی در نتیجه کنکور نتیجه دارد؟  

آیا واقعا به مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی نیاز است؟

زمانی که شما می بایستی برای ورود به دانشگاه، آزمون ورودی را پشت سر بگذرانید بدین معناست که بایستی در یک آزمون چند ساعته سرنوشت زندگی و آینده خود را تعیین نمایید. برای مطالعه دروس و آمادگی برای یک همچین آزمونی مهم بنظر می رسد که نساز به مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی دارید. حال اگر بخواهید در یک آزمون ورودی مانند کنکور سراسری ایران خود را در معرض ارزیابی قرار دهید اوضاع بسیار سخت تر است. بخصوص که این کنکور مخصوص رشته تجربی باشد و شما نیز خواهان قبولی در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و پیراپزشکی باشید. یک آزمون فشرده، سخت، غیرقابل پیشبینی، با تعداد رقبای جدی و زیاد بعلاوه ظرفیت بسیار محدود می تواند نیاز شما به مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی را غیرقابل اجتناب می نماید. 

مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟

یکی از مواردی که اکثر کنکوری‌ها به دنبال آن هستند داشتن مشاور و برنامه‌ریز تحصیلی خوب و کاربلد است. کسی که شیوه صحیح مطالعه هر درس و روند پیشرفت در کنکور سراسری را برای داوطلب مشخص کند و تا روز کنکور با برنامه‌ریزی و گفتن نکات مشاوره‌ای راه را به سمت موفقیت چشمگیر دانش‌آموز هموار کند. یک مشاور خوب و کاربلد دارای ویژگی‌هایی همچون: 1- برنامه‌ریزی حرفه‌ای و اصولی 2- ذکر نکات مشاوره‌ای 3-در دسترس بودن، می‌باشد.

تکنیک های مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی

در زیر به صورت خلاصه تکنیک‌های استفاده شده در مورد گروه مشاوره تحصیلی موسسه رهپویان راه تازه را مشاهده می‌کنید:

1- برنامه‌ریزی منطقی حرفه‌ای و اصولی 2- پشتیبانی فرد به فرد و مشاور علمی تا روز کنکور 3- مشاوره انگیزشی 4- اصول و روش‌های خلاصه نویسی 5- روش‌های مرور 6- روش‌های صحیح تست‌زنی 7- شرایط استاندارد مطالعه 8- روش‌های تحلیل آزمون‌های آزمایشی 9- تکنیک‌های تمرکز 10- تکنیک افزایش دقت 11- تست‌زنی به شیوه‌ زمان‌دار 12- روش مطالعه و برنامه‌ریزی در دوران نوروز 13- توصیه تغذیه‌ای 14- روش‌های رفع اضطراب

بهترین مشاور تحصیلی و برنامه ریزی کنکور چه کسی است؟

برای اینکه در کنکور به موفقیت بزرگ دست پیدا کنید و به رشته و دانشگاهی که علاقه دارید برسید باید عوامل مختلفی را کنار هم داشته باشید. از شرکت در بهترین آزمون‌های آزمایشی و انتخاب حرفه‌ای منابع، اساتید مجرب و باتجربه گرفته تا روش‌های اصولی مطالعه و تست‌زنی هر یک ازدرس‌ها را باید فراهم کنید. کنکور به هیچ عنوان فرصتی برای آزمون و خطا نیست و بهتر است از وجود شخصی در کنار خودتان بهره ببرید که به شما بهترین توصیه‌ها را ارائه دهد. از ویژگی‌های یک مشاور خوب و کاربلد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

دلسوز بودن، ارتباط خوب با دانش‌آموز، با نظم بودن، داشتن روحیه عالی، پیگیری فرد به فرد، داشتن تجربه کافی، آینده‌نگر بودن مشاور و صرفه‌جویی در هزینه‌ها.

برای تعیین وقت مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی، چه بصورت حضوری، تلفنی و چه آنلاین می توانید با کارشناسان موسسه رهپویان راه تازه تماس حاصل نمایید.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575