مهاجرت به چین از طریق کار

مهاجرت به چین از طریق کار

مهاجرت به چین از طریق کار

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,

آیا شما هم قصد مهاجرت به چین از طریق کار را دارید؟ آیا از شرایط کار در چین اطلاعی ندارید؟ آیا نمی دانید به کدامیک از سایت های کاریابی در چین مراجعه نمایید؟ آیا قصد گرفتن اقامت همسر و فرزندتان برای چین را دارید؟ آیا می خواهید هزینه های صدور ویزای کار در چین را بدانید؟ اگر تمامی این مسائل در خصوص شرایط شما صدق می کند پیشنهاد موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز به شما این است که تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید و در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر از مشاوره حضوری با کارشناسان ما بهره مند شوید. در این مقاله درباره مهاجرت به چین از طریق کار توضیح داده شده است.

مهاجرت کاری به چین

مهاجرت به چین از طریق کار بسیار می تواند گزینه ای مناسب برای ایرانیان باشد. کار در چین اعم از کار دانشجویی، کار در شرکت های بزرگ و بین المللی و همچنین ارگان های نیمه دولتی می تواند بعنوان گزینه های کار در چین مدنظر باشد. مهمترین و اصلی ترین چالش برای کار در چین دانستن زبان چینی است که هر فردی می تواند با شرکت در کلاس های زبان چینی در دانشگاه های بسیار خوب چینی با هزینه ای بسیار ارزان زبان چینی را یاد بگیرد.

شرایط کاریابی در شهرهای بزرگ چین

مسلما شرایط کاریابی در شهرهای بزرگ و اصلی چین بیشتر است. با توجه به جذابیت های چین و بازار کار این کشور اتباع خارجی از جمله دانشجویان شانس بالایی برای کاریابی در چین دارند. ویزای کار چین تحت عنوان ویزای Z برای شما صادر می شود؛ کسانی که قصد گرفتن مجوز استخدام و کار در چین را دارند می توانند برای ویزای کاری چین و برای مدت زمان معلوم نیز درخواست دهند. پس از اینکه شما برای ویزای کار Z در چین درخواست دادید ظرف مدت 90 روز پس از صدور ویزا وارد چین خواهید شد.

جهت اخذ ویزای کار در چین در وحله اول شما بایستی کارفرمایی برای خود اختیار کنید و پس از آن از سازمان کار مجوز بگیرید. در حقیقت انتظار می رود که شرایط لازم برای کار در چین را بر آورده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بازار کار در چین برای ایرانیان با ما همراه باشید.


مطالب مرتبط:کار در حین ادامه تحصیل در چین


نوع ویزای کار در چین

ویزای کار در چین تحت عنوان ویزای Z برای شما صادر می شود؛ کسانی که قصد گرفتن مجوز استخدام و کار در چین را دارند می توانند برای ویزای کاری چین و برای مدت زمان معلوم نیز درخواست دهند. پس از اینکه شما برای ویزای کار Z در چین درخواست دادید ظرف مدت 90 روز پس از صدور ویزا وارد چین خواهید شد. جهت اخذ ویزای کار در چین در وحله اول شما بایستی کارفرمایی برای خود اختیار کنید و پس از آن از سازمان کار مجوز بگیرید. در حقیقت انتظار می رود که شرایط لازم برای کار در چین را بر آورده کنید.

شايع ترين شغل در چین تدريس زبان انگليسي است چرا که افرادی که مدرک کارشناسی در اختیار داشته باشند و حداقل به مدت 2 سال در این زمینه تجربه کسب کرده باشند می توانند حرفه تدریس زبان انگلیسی را اختیار نمایند. محدودیت سنی در نظر گرفته شده برای کار متقاضیان مرد در چین 18 تا 60 سال و برای زنام از 18 تا 55 سال خواهد بود.  با این وجود، در این الزامات انعطاف پذیری وجود دارد، بنابراین اگر شما بتوانید یک کارفرمای دلخواه را پیدا کنید، شانسی برای دریافت تاییدیه گرفتن وجود خواهد داشت.

کارفرما یک مجوز کار را که توسط دولت چین صادر می شود را در اختیار شما قرار می دهد. همراهان یا به عبارتی اعضای خانواده بایستی برای گرفتن ویزای جدیدی تحت عنوان S1 یا S2 و با «اثبات رابطه» (ارائه گواهی ازدواج برای همسر یا گواهی تولد برای یک کودک) نیز درخواست دهند. ویزای نوع z تنها برای 30 روز از تاریخ شما به کشور چین اعتبار خواهد داشت. زمان در نظر گرفته شده برای انجام این کار 4 روز خواهد بود برای مثال اگر شما درخواست خود را در روز دوشنبه ارائه دهید سه روز بعد نتیجه خواهید گرفت.

نکته مهم کار در چین

در نظر داشته باشید که در آخرین مرحله دعوت نامه کاری توسط سازمان فائو صادر می شود و برای گرفتن ویزای شما نیازی به مراجعه به دیگر دفاتر نخواهید داشت مگر اینکه سفارت ارائه نامه ای از شرکت میزبان در چین را از شما بخواهد.


حتما بخوانید: شرایط اخذ اقامت چین از طریق ثبت شرکت


مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار در چین

– ارائه گذرنامه به همراه کپی از صفحه اول مشخصات؛ گذرنامه ای که حداقل به مدت 12 ماه اعتبار داشته باشد در غیر این صورت شما بایستی گذرنامه تان را تمدید نمایید.

– تکمیل فرم درخواست ویزای V.2013  برای هر نفر

– ارائه 6 قطعه عکس در سایز پاسپورت

– تکمیل فرم درخواست ویزای آنلاین

– پرداخت هزینه های مربوط به پردازش ویزا

موسسه رهپویان راه تازه تمامی خدمات مشاوره حقوقی برای اخذ ویزای کار در چین، شرایط مهاجرت به چین از طریق کار و گرفتن ویزای همراه را انجام خواهد داد. تکمیل فرم های درخواست ویزای کار در چین، شرایط و موانع مهاجرت به چین از طریق کار و همچنین آخرین تغییرات قانونی در خصوص مهاجرت به چین از طریق ویزای کار، کارآفرینی در چین از طریق همکاران بین المللی موسسه حقوقی رهپویان راه تازه در دسترس هم وطنان عزیز خواهد بود.


در ادامه بخوانید:

نحوه اخذ تابعیت چین

کارآفرینی در چین


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575