نحوه اخذ تابعیت فرانسه

نحوه اخذ تابعیت فرانسه

نحوه اخذ تابعیت فرانسه

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,

طی تماس های مجدد با کارشناسان ارشد در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز ما متوجه شدیم که شما هموطنان گرامی سوالات متعددی در خصوص نحوه اخذ تابعیت فرانسه دارید لذا در صورتی که سوالات بیشتری در خصوص روش های رسیدن به تابعیت فرانسه در ذهن شما تداعی شد مابقی این مقاله را مطالعه نمایید.

معرفی کشور فرانسه

فرانسه، یکی از بزرگترین کشورهای اروپایی، واقع شده درغرب اروپا و عضو اتحادیه اروپا است. این کشور دارای مرز مشترک با بلژیک ,آلمان , لوکزامبورگ, سوییس, ایتالیا, اسپانیا, موناکو و آندورا می باشد. پایتخت کشور فرانسه شهر پاریس است که بزرگترین شهر فرانسه محسوب می شود . فرانسه به عنوان دروازه اروپا شناخته می شود. از نظر جمعیت، فرانسه در رتبه دومین کشور پر جمعیت اروپا، پس از آلمان است. فرانسه از محبوب ترین قطب های گردشگری جهان است و این به خاطر وجود طبیعت زیبا, آب و هوای شگفت انگیز, مراکز تفریحی, موزه های هنری و آثار تاریخی است.

در زمینه استانداردهای بین‌المللی، فرانسه را می‌توان از کشورهای پیشرو دانست. استانداردهای بالای زندگی، تحصیلات، سلامت، امید به زندگی، آزادی و شاخص بالای توسعه انسانی، فرانسه را از جمله کشورهای ایده‌آل برای زندگی معرفی می‌کند. یکی دیگر از واقعیت های مهم در مورد فرانسه این است که این کشور در لیست بهترین مکان های جهان برای تحصیل در دانشگاه است. فرانسه دارای بهترین دانشگاههای دنیا می باشد و از تمام دنیا دانشجو می پذیرد. افراد در تمام سنین می توانند به هر کدام از کالج ها و دانشگاه ها ی این کشور برای تحصیل رایگان مراجعه کنند.


مطالب مرتبط:

اخذ ویزای توریستی فرانسه


شرایط اخذ تابعیت فرانسه

اخذ تابعیت فرانسه از چند طریق امکان پذیر است. بیاد داشته باشید فرانسه چند تابعیتی بودن یا Dual Citizenship را قبول دارد. همچنین امکان تبدیل اقامت های 5 ساله به تابعیت نیز در این کشور وجود دارد. اما کلا تابعیت فرانسه از طرق زیر میسر می باشد:

اخذ تابعیت فرانسه از طریق تولد فرزند

تولد فرزند در فرانسه تنها در صورتی تابعیت را برای نوزاد متولد شده بهمراه دارد که یکی از پدر و مادر نیز تابعیت فرانسه را داشته باشند. اما اطفالی که در خاک فرانسه از والدین خارجی متولد گردند تحت شرایط زیر تابعیت و اقامت در فرانسه را کسب خواهند کرد:

 • در صورتی که نوزاد متولد شده بدون تابعیت باشد.
 • در صورتی که به هجده سالگی تمام رسیده باشد و از یازده سالگی به مدت پنج سال در فرانسه اقامت داشته باشد.
 • بین سنین سیزده تا شانزده سالگی از طریق تقاضای والدین بشرطیکه از سن هشت سالگی در فرانسه بوده باشد.
 • در سن سیزده سالگی براساس تقاضای والدین طفل، مشروط بر اینکه مقیم فرانسه باشد.
 • اگر والدین طفل از تبعه کشورهایی باشند که قبل از استقلال، تحت حاکمیت فرانسه بوده اند که پس از آن تابعیت و اقامت در فرانسه را بشرط ذیل دریافت خواهد نمود:
 • چنانچه طفلی در خاک فرانسه قبل از اول ژانویه 1994 متولد گردد؛
 • چنانچه طفل بعد از اول ژانویه 1994 در فرانسه متولد گردد، در سن هجده سالگی می تواند برای تابعیت و اقامت در فرانسه اقدام نماید.

اخذ تابعیت فرانسه از طریق ازدواج

از 26 نوامبر 2006، هرگاه فرد خارجی در فرانسه با تبعه فرانسوی ازدواج نماید بعد از 4 سال می تواند براساس تقاضا، تابعیت و اقامت در فرانسه را کسب نماید. ضمناً لازم است که وی یکسال در فرانسه اقامت داشته باشند.


حتما بخوانید:شرایط اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج


اخذ اقامت فرانسه از طریق تقاضا

 اشخاص بالای هجده سال در صورتی می توانند تقاضای تابعیت و اقامت در فرانسه را بنمایند که دارای شرایط زیر باشند:

 • بعد از پنج سال اقامت (زندگی کردن) مداوم در فرانسه، چنانچه متقاضی متأهل و دارای فرزند باشد حتماً می بایستی با خانواده اش در آنجا اقامت داشته باشد؛
 • لازم است متقاضی درآمد اولیه ای در فرانسه طی پنج سال قبل داشته باشد؛
 • متقاضیانی که تبعه اتحادیه اروپا (منطقه اقتصادی اروپا) نمی باشند باید اجازه اقامت از دولت فرانسه را داشته باشند.
 • شرط اقامت برای افراد زیر مستثنی می باشد:

برای دانشجویانی که دو سال به طور موفق آمیز در یکی از دانشگاه های فرانسه تحصیل کرده باشند مدت زمان به دو سال کاهش می یابد.

موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز سعی بر این داشت که تا حد ممکن نحوه اخذ تابعیت فرانسه را برای شما عزیزان به تصویر بکشد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات جامع تر در خصوص نحوه اخذ تابعیت فرانسه؛ مدارک مورد نیاز برای گرفتن شهروندی فرانسه شرایط مورد نیاز برای گرفتن تابعیت در فرانسه و… با مشاورین و کارشناسان ارشد برتر ما که تبحر بسیاری در زمینه گرفتن انواع اقامت در فرانسه دارند تماس حاصل نمایید.


در ادامه بخوانید:شرایط اقامت ثبت شرکت در فرانسه


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575