نحوه اخذ تابعیت مجارستان

نحوه اخذ تابعیت مجارستان

نحوه اخذ تابعیت مجارستان

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,

طی تماس های مجدد با کارشناسان ارشد در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز ما متوجه شدیم که شما هموطنان گرامی سوالات متعددی در خصوص نحوه اخذ تابعیت مجارستان دارید لذا در صورتی که سوالات بیشتری در خصوص روش های رسیدن به تابعیت مجارستان در ذهن شما تداعی شد مابقی این مقاله را مطالعه نمایید.

گذرنامه مجارستانی یکی از محبوب ترین گذرنامه ها در جهان است که سفرهای بدون روادید را در اروپا؛ همچنین ایالات متحده؛ کانادا و بسیاری از نقاط دیگر جهان را مهیا می سازد. برای پیدا کردن اینکه آیا شما واجد شرایط هستید و یا اینکه وضعیت مهاجرت فعلی شما به شهروندی مجارستان تبدیل می شود یا خیر؟ می توانید با مشاورین خبره ما در موسسه حقوقی-مهاجرتی رهپویان راه تازه واقع در شیراز در ارتباط باشید.

اخذ اقامت موقت در مجارستان

اقامت موقت در مجارستان به نوعی از اقامت گفته می شود که شما برای یک مدت زمان معین و تحت شرایط خاصی در این کشور بمانید. در حقیقت این مدت زمان از چند روز تا چند سال متغیر است و در صورتی که شما اقامت موقت کشور مجارستان را در اختیار داشته باشید بایستی قبل از انقضاء مدت زمان اقامت نسبت به ترک این کشور نیز اقدام نمایید.

اخذ اقامت دائم در مجارستان

اقامت دائم در مجارستان به معنای این است که شما بدون محدودیت زمانی و به صورت دائم می توانید در این کشور اقامت نمایید. درواقع به فردی که اقامت دائم مجارستان را در اختیار دارد PR نیز گفته می شود. در بسیاری از کشورها فردی که اقامت دائم آن کشور را دارد از حقوقی برابر با شهروند آن کشور برخوردار است مانند بیمه خدمات درمانی رایگان، تحصیل رایگان، اخذ وام های مسکن، حق بازنشستگی و غیره. تنها حقی که فرد با اقامت دائم کشوری بصورت قطعی از آن محروم است اما شهروندان آن کشور از آن بهره مند هستند شرکت در انتخابات می باشد.

مفهوم تابعیت یا شهروندی در مجارستان

تابعیت، ملیت، شهروندی یا Citizenship در مجارستان بالاترین درجه از اقامت است که شما می توانید در این کشور داشته باشید. این اصطلاحی است که برای مشخص کردن نوع ارتباط سیاسی و حقوقی بین فرد دارنده تابعیت با ملت یا دولت مجارستان که فرد اقامت دائم آنرا دارد استفاده می‌شود.

اخذ تابعیت مجارستان از طریق ارتباط خانوادگی

به طور معمول، گرفتن تابعیت مجارستان به معنای 8 سال اقامت دائم در مجارستان می باشد. اما یک روش ترجیحی به نام میراث برای شما عزیزان در دسترس خواهد بود. باور کنید یا نه، داشتن یک اجداد مجارستانی از دهه 1800 می تواند شما را واجد شرایط اقامت در مجارستان بداند! در این روش شما فقط نیاز به اثبات ارتباط خانوادگی در مجارستان و دانش زبان مجاری دارید.

اخذ تابعیت مجارستان از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در مجارستان برای اخذ تابعیت یکی از ارزان ترین و سریع ترین راه های اقامت در اتحادیه اروپا می باشد. شما با پرداخت مالیات بر شرکت و یا خرید اوراق قرضه دولتی در مجارستان به سادگی می توانید برای ویزای سرمایه گذاری مجارستان و برای رسیدن به شهروندی اقدام نمایید. سرمایه گذاری در بخش اوراق قرضه دولتی مجارستان به یورو تعریف شده است و سرمایه گذاری مورد نیاز حدود 300000 یورو می باشد.

علاوه بر هزینه سرمایه گذاری به میزان 300000 یورو، درخواست کنندگان باید هزینه تمام مراحل رسیدگی و صدور ویزا را نیز به میزان 65000 یوروپرداخت کنند. پس از اینکه شما سرمایه گذاری در بخش اوراق قرضه دولتی را انجام دادید می توانید در مدت 6 ماهه برای گرفتن اقامت دائم مجارستان و بعد از گذشت 5 سال برای شهروندی یا تابعیت مجارستان درخواست دهید. ناگفته نماند که برای رسیدن به تابعیت یا شهروندی مجارستان یادگیری زبان مجاری نیاز می باشد.


حتما بخوانید:شرایط اخذ اقامت مجارستان از طریق ثبت شرکت


اخذ تابعیت مجارستان از طریق ازدواج

همواره ازدواج یک فرد خارجی با تبعه کشور مجارستان یکی از سخت ترین راه ها برای اخذ اقامت مجارستان می باشد. بدین معنی که در ازدواج یک خارجی با تبعه مجاری اگر شرایطی وجود داشته باشد که آفیسر بررسی کننده پرونده قانع شود که این ازدواج صوری نبوده و بر پایه مدارک مستند و مستدلی است که واقعی بودن ازدواج را اثبات کند، منجر به اخذ اقامت موقت دو ساله در مجارستان می شود. مساله تمدید اقامت تا رسیدن به شرایط اقامت دائم مجارستان منوط به حفظ شرایط اولیه اخذ اقامت موقت در مجارستان می باشد.

شاید این نکته نیز ساده بنظر بیاید که اگر فردی خارجی با ازدواج با تبعه مجاری موفق به اخذ اقامت موقت شود شرایط بعدی تبدیل آن به اقامت دائم و تابعیت مجاری راحت خواهد بود. اگر شما با یک شهروند مجارستانی ازدواج کرده اید و یا پدر و مادر فرزندی مجاری هستید و به صورت مستقل زندگی می نمایید می توانید بعد از گذشت 3 سال از اقامت دائم در کشور مجارستان، برای گرفتن شهروندی / تابعیت مجارستان درخواست بدهید.


مطالب مرتبط:شرایط اخذ اقامت مجارستان از طریق تولد فرزند


برای اخذ تابعیت مجارستان چه مدارکی بایستی ارائه کرد؟

-ارائه کارت اقامت معتبر

-ارائه مدرکی در خصوص نداشتن سوابق کیفری

-ارائه گواهی در خصوص اقامت قانونی در مجارستان

-شرکت در آزمون شهروندی مجارستان که بخشی از این آزمون مهارت های زبان مجاری می باشد

موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز سعی بر این داشت که تا حد ممکن شرایط اخذ تابعیت مجارستان را برای شما عزیزان به تصویر بکشد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات جامع تر در خصوص نحوه اخذ تابعیت مجارستان؛ مدارک مورد نیاز برای گرفتن شهروندی مجارستان؛ شرایط مورد نیاز برای گرفتن تابعیت در مجارستان و… با مشاورین و کارشناسان ارشد برتر ما که تبحر بسیاری در زمینه گرفتن انواع اقامت در مجارستان دارند تماس حاصل نمایید.


در ادامه بخوانید:اخذ ویزای توریستی مجارستان


 

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575