نحوه اخذ تابعیت چین

نحوه اخذ تابعیت چین

نحوه اخذ تابعیت چین

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,

طی تماس های مجدد با کارشناسان ارشد در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز ما متوجه شدیم که شما دانشجویان گرامی سوالات متعددی در خصوص نحوه اخذ تابعیت چین دارید لذا در صورتی که سوالات بیشتری در خصوص روش های رسیدن به تابعیت چین در ذهن شما تداعی شد مابقی این مقاله را مطالعه نمایید. در این مقاله درباره نحوه اخذ تابعیت چین توضیح داده شده است.

روش های رسیدن به اقامت دائم چین

 

روششرایط مورد نظر
پیوستن به همسرهمسران شهروندان چینی یا افراد خارجی که در چین اقامت دائم دارند و ازدواج آنان پنج سال به طول انجامیده است و پنج سال در سرتاسر سرزمین اصلی چین زندگی کرده اند می توانند برای اقامت دائم چین از طریق پیوستن به همسر نیز در خواست دهند.
پیوستن به والدین بچه های مجرد زیر 18 سال که با والدین زندگی می کنند.
سرمایه گذاریانجام سرمایه گذاری مستقیم و پایدار در چین به مدت 3 سال و در صورت پرداخت مالیات و ثبت آن
استخدام و کسب و کارداشتن پست های معاونتی؛ مدیر کل یا پست های بالاتر؛ پست های اساتیدی یا پست های مشابه برای بیش از چهار سال
اشخاص برجستهداشتن سهم عمده و برجسته در چین و یا تشخیص ضرورت حضور شما در چین توسط دولت


مطالب مرتبط:شرایط اخذ اقامت چین از طریق تولد فرزند


تابعیت چین از طریق سرمایه گذاری

قضیه سرمایه گذاری و اخذ اقامت دائم و تابعیت از طریق سرمایه گذاری در چین موضوعی دیگر است. دولت چین ابتدا در سال 2004 امکان اخذ اقامت دائم چین از طریق سرمایه گذاری برای اتباع خارجی را میسر نمود اما بدلیل ضعف های متعدد این قانون در سال 2015 مورد بازبینی مجدد قرار گرفت و در حال حاضر اتباع خارجی که در چین اقدام به سرمایه گذاری کنند از تمامی امکانات و امتیازات قانونی یک شهروند چینی برخوردار می شوند.

این کارت برای اتباع خارجی بزرگسال پنج سال اعتبار دارد و برای اتباع خارجی زیر 18 سال فقط 5 سال اعتبار دارد که پس از این مدت باید برای تمدید آن اقدام کرد. تمدید گرین کارت چین بدون نیاز بهیچ مدرکی قابل تمدید است. اما چگونگی سرمایه گذاری و میزان آن متقاوت است بطوریکه اقامت دائم یا گرین کارت چین به سرمایه گذاری تعلق می گیرد که در سه سال متوالی مبلغ مشخصی در مناطق مشخصی از چین سرمایه گذاری کند و مالیات بپردازد. به طور کلی مبالغ در نظر گرفته شده برای سرمایه گذاری در چین عبارت است از:

1.مبلغ 500.000 دلار آمریکا در غرب چین سرمایه گذاری کند.

2.مبلغ 1.000.000 دلار آمریکا در مرکز چین سرمایه گذاری کند.

3.مبلغ 2.000.000 دلار آمریکا در مابقی مناطق چین سرمایه گذاری کند.

در نهایت در صورتی که شما تمامی موارد ذکر شده در فوق را رعایت کردید و پس از اخذ اقامت دائم؛ 5 سال متوالی دیگر نسبت به این امر مبادرت ورزیدید فرایند تابعیت یا شهروندی در چین برای شما میسر خواهد شد.


حتما بخوانید:شرایط اخذ اقامت چین از طریق ثبت شرکت


اقامت و تابعیت چین از طریق کار

در صورتی که شما قصد اخذ اقامت دائم و تابعیت چین از طریق کار را دارید می بایستی دعوتنامه ای از سوی کارفرما داشته باشید در غیر این صورت در بین چینی ها واژه ای وجود دارد به اسم Guanxi,关系 که ترجمه فارسی آن داشتن آشنا و ارتباط می باشد بدین معنا که برای کاریابی در چین میبایستی شما آشنا و رابطه قوی داشته باشید. اما واقعیت اینست که بهرحال بمانند خیلی از کشورها سایت های کاریابی بهترین راه برای کاریابی میباشند.

در صورتی که شما کار مورد نظر را پیدا نمایید؛ بعد از گذشت 5 سال (پسر از کسر مالیات و رد کردن بیمه) به شما اقامت دائم چین داده خواهد شد و در صورت ادامه دادن به این روند شما به شهروندی و یا تابعیت چین نایل خواهید شد.

اخذ تابعیت چین از طریق ازدواج

بعلل گوناگونی بعضی متفاضی اخذ اقامت چین از طریق ازدواج هستند یا اینکه بعلتی یا مدت زمانی را در چین زندگی کرده اند یا بدلیل رفت و آمد مکرر با تبعه چینی آشنا شده و ازدواج کرده اند. لذا در صورتی که شما بهر علتی متقاضی اخذ اقامت چین از طریق ازدواج هستید پیشنهاد می شود که با کارشناسان ارشد ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه در ارتباط باشید.  

تبدیل اقامت دائم به شهروندی یا تابعیت در چین از طریق ازدواج

1. فرد متقاضی بایستی 5 سال بصورت مستمر تحت ویزای اقامت دائم در چین حضور داشته باشد.

2. در طی 5 سال نبایستی مجموعا بیش از 6 ماه خارج از چین بوده باشد.

3. بایستی از ازدواج با شهروندان چین بیش از 5 سال گذشته باشد.

4. بایستی شرایط مالی و محل سکونت مناسبی در چین داشته باشد.

چند نکته مهم در خصوص اخذ شهروندی یا تابعیت چین

در مدت زمان اقامت در چین فرد نبایستی جرمی مرتکب شده باشد.

– سابقه کیفری نداشته باشد.

– خود را با جامعه چینی وفق دهد.

– بایستی دانش پایه ای در خصوص زبان چینی اختیار نماید.

هدف از تحریر این مقاله آشنایی شما هموطنان گرامی با مباحثی نظیر: زوش های اخذ تابعیت چین؛ اقامت و تابعیت در چین و… بود. موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز با سال ها تجربه در زمینه اخذ اقامت چین مفتخر است که شما هوطنان عزیز را در جهت رسیدن به اقامت دائم؛ شهروندی یا تابعیت چین نیز یاری نماید لذا برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید. 


در ادامه بخوانید:چگونگی شرایط زندگی در چین


 

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575