هزینه ادامه تحصیل در اوکراین

هزینه ادامه تحصیل در اوکراین

هزینه ادامه تحصیل در اوکراین

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی :

بدون شک بسیاری از شما دانشجویان گرامی به دنبال تحصیل در کشوری مقرون به صرفه از جهت هزینه های تحصیل و زندگی می باشید چرا که همواره هزینه های تحصیل و زندگی در خارج از کشور دغدغه های ذهنی بخصوصی را برای شما بوجود می آورد لذا در صورتی که شما هم بدنبال گزینه ای ارزان قیمت هستید ما به شما تحصیل در کشور اوکراین را پیشنهاد می نماییم. معمولا کسانی که قصد ادامه تحصیل در اوکراین را دارند با سوالاتی نظیر: هزینه ادامه تحصیل در اوکراین چقدر است؟ هزینه های زندگی دانشجویی در اوکراین چه مقدار است؟ آیا امکان کار دانشجویی در اوکراین وجود دارد؟ هزینه خوابگاه های دانشجویی در اوکراین چقدر است؟ هزینه های اصلی مربوط به اقامت تحصیلی در اوکراین کدام است؟ و… مواجه می شوند.

لذا جهت پاسخ به تمامی سوالات آورده شده در فوق تا انتهای مقاله هزینه ادامه تحصیل در اوکراین با ما همراه شوید.

تحصیل در اکراین

تحصیل در اوکراین به دلیل در اختیار داشتن سیستم آموزشی پیشرفته مورد توجه بسیاری از دانشجویان قرار گرفته است و همین امر موجب شده است که برای تحصیل در بهترین دانشگاه های اوکراین اقدام نمایند. باید بگوییم که هزینه های تحصیل در اوکراین که ما در زیر به آن ها اشاره می کنیم بسیار مقرون به صرفه است. کشور اوکراین برای دانشجویانی که مایل باشند در یک کشور ارزان و در عین حال با کیفیت و در رشته هایی مانند پزشکی و دندان پزشکی ادامه تحصیل دهند موقعیت بسیار مناسبی می باشد.

در مقایسه با دیگر کشورهای مقصد دانشجویان نظیر: کانادا؛ آمریکا و انگلستان؛ کشور اوکراین از جهت هزینه های تحصیل و زندگی بسیار ارزان تر خواهد بود. هزینه های تحصیل در دانشگاه های اوکراین تا حد بسیاری بستگی به منطقه؛ دانشگاه و رشته تحصیلیتان خواهد داشت که معمولا از 2500 تا 4500 دلار در سال متغیر می باشد. البته دانشجویانی که قابلیت دریافت بورسیه را از دانشگاه های اوکراین دارند از پرداخت شهریه معاف خواهند شد.


مطالب مرتبط:


هزینه های تحصیل در اوکراین

رشته تحصیلی طول دوره زبان انگلیسی زبان روسی یا اوکراینی
پزشکی 6 4100-4500 دلار 3700 دلار
دندانپزشکی 5 4400 دلار 3900 دلار
داروسازی 5 3800دلار 3500دلار
پرستاری 4 3800دلار 3200 دلار
مهندسی 4 2500 دلار 1800 دلار

 

رشته تحصیلیطول دورهزبان انگلیسیزبان روسی یا اوکراینی
پزشکی64100-4500 دلار3700 دلار
دندانپزشکی54400 دلار3900 دلار
داروسازی53800دلار3500دلار
پرستاری43800دلار3200 دلار
مهندسی42500 دلار1800 دلار

نکته مهم: کسانی که قصد شرکت در دوره یکساله پادفک را دارند شهریه آنان معادل با 1500 تا 2000 دلار خواهد شد.


حتما بخوانید:


هزینه خوابگاه های دانشجویی اوکراین

یکی از اصلی ترین هزینه های اقامت در اوکراین مربوط به هزینه مسکن و خوابگاه می باشد که البته این هزینه تا حد بسیاری با توجه به شهر؛ مسافت آن نسبت به دانشگاه و کیفیت خوابگاه متغیر است که البته تمامی دانشگاه های اوکراین دارای امکانات خوابگاهی می باشند. اما به طور متوسط هزینه ماهانه در نظر گرفته شده برای خوابگاه های اوکراین از 150 تا 600 دلار نیز متغیر است. علاوه بر هزینه های مربوط به مسکن؛ هزینه خورد و خوراک دانشجویان حدود 150 تا 300 دلار در ماه خواهد بود.

هزینه حمل و نقل دانشجویی در اکراین

کشور اوکراین یکی از مقاصدی است که امکانات رفاهی قابل توجهی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد. کارت های حمل و نقل دانشجویان، تخفیف های قابل توجهی در مورد حمل و نقل زیرزمینی؛ اتوبوس، قطارهای برقی و مانند آن ارائه می نمایند. به طور کلی با در اختیار داشتن کارت تخفیف دانشجویی؛ هزینه حمل و نقل دانشجویی در اوکراین و به صورت ماهانه معادل با 6 دلار خواهد بود.

هزینه بیمه درمانی دانشجویان در اوکراین

به طور کلی فرایند بیمه نامه بایستی کل دوران تحصیلی را پوشش دهد هر چند که دانشگاه ها شهریه را به صورت ترمی یا سالانه از متقاضیان دریافت می نمایند اما هزینه ای معادل با 100 تا 150 دلار به بیمه درمانی دانشجویان اختصاص داده شده است.

پیشنهاد ما به شما این است که برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه ادامه تحصیل در اوکراین؛ ریز هزینه های تحصیل و زندگی در اوکراین؛ تحصیل در دانشگاه های دولتی و خصوصی اوکراین و… با کارشناسان ارشد و مشاورین برتر ما در موسسه رهپویان راه تازه واقع در شیراز تماس حاصل نمایید.


در ادامه بخوانید:


 

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575