هزینه ادامه تحصیل دندانپزشکی در اوکراین

هزینه ادامه تحصیل دندانپزشکی در اوکراین

هزینه ادامه تحصیل دندانپزشکی در اوکراین

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,

آیا شما نیز از ادامه تحصیل دندانپزشکی در ایران باز مانده اید؟ آیا شما نیز بدنبال تحصیل رشته دندانپزشکی هستید؟ آیا از قبولی در کنکور تجربی ایران ناامید شده اید؟ آیا بدنبال ادامه تحصیل رشته دندانپزشکی در خارج از کشور هستید؟ آیا تحصیل دندانپزشکی در اوکراین را مدنظر دارید؟ یا این سوال را دارید که چرا تحصیل دندانپزشکی در اوکراین؟ آیا برای تحصیل در دانشگاههای دندانپزشکی اوکراین هنوز مطمئن نیستید؟ آیا از هزینه های تحصیل دندانپزشکی اطلاع ندارید؟ اگر هر کدام از این سوال ها دغدغه شماست توصیه می کنیم این مقاله که توسط کارشناسان مهاجرتی موسسه رهپویان راه تازه واقع در شیراز است را تا انتها بخوانید.

مزایای تحصیل در دانشگاههای دندانپزشکی اوکراین

تحصیل دندانپزشکی اوکراین همواره مورد علاقه بسیاری از هموطنان بوده است. یکی از دلایل آن تحصیل ارزان دندانپزشکی در اوکراین است. همچنین اعتبار مدارک دندانپزشکی اوکراین بسیار بالاست. تحصیل دندانپزشکی در اوکراین بدون مدرک زبان امکانپذیر است. هزینه زندگی دانشجویی در اوکراین بسیار پایین است. امکان تحصیل دندانپزشکی در اوکراین به سه زبان انگلیسی، روسی و اوکراینی امکانپذیر است. لذا تحصیل در اوکراین در رشته دندانپزشکی یک گزینه هوشمندانه است.

سوالات رایج درباره تحصیل در دانشگاههای دندانپزشکی اوکراین

اما در عین حال، شرایط اعزام دانشجو و تحصیل دندانپزشکی در کشور اوکراین می تواند یک گزینه نسبتا پیچیده باشد. اوکراین دانشگاههای دندانپزشکی زیادی دارد که شرایط متفاوتی برای تحصیل دندانپزشکی دارند. برای همین مسائل است که به شما توصیه می شود که اگر قصد تحصیل در اوکراین در رشته های  دندانپزشکی را دارید. اگر درباره تحصیل در دانشگاه های دندانپزشکی اوکراین اطلاعات کمی دارید. اگر درباره اعتبار علمی دانشگاههای اوکراین می خواهید بیشتر بدانید. اگر درباره هزینه و شهریه دانشگاه های دندانپزشکی اوکراین اطلاعات دقیقتری می خواهید. اگر درباره مدارک مورد نیاز ویزای دانشجویی اوکراین اطلاعی ندارید. به شما پیشنهاد می کنیم با موسسه رهپویان راه تازه در شیراز تماس بگیرید.

معرفی کشور اوکراین و اعتبار علمی دانشگاه های دندانپزشکی اوکراین

کشور اوکراین پهناورترین کشور اروپایی است که بصورت سنتی به روسیه وابسته بوده است. اما در سال های اخیر گرایشی قوی به غرب، اتحادیه اروپا و آمریکا داشته است. اوکراین کشور در حال حاضر عضو ناظر اتحادیه اروپاست و چون بزرگترین خطوط لوله های تامین کننده گاز اروپا که از روسیه وارد می شوند از این کشور می گذرند احتمال بالایی وجود دارد تا بصورت دائم عضو اتحادیه اروپا شود. هرچند که اوکراین از سال 2005 جزو سیستم هماهنگ آموزش اتحادیه اروپا یا همان پروسه بولونیا (Bologna Process) شده است.

جغرافیای اوکراین

کشور اوکراین یک کشور کشورهای اروپای شرقی است. اوکراین از شرق با روسیه، در شمال با بلاروس، از غرب با لهستان، اسلواکی و مجارستان و از جنوب غربی با رومانی و مولداوی هم‌مرز است. اوکراین حدود بالغ بر 45 میلیون نفر جمعیت دارد. پایتخت اوکراین کیف (Kiev) است که 3 میلیون نفر جمعیت دارد. زبان اصلی این کشور اوکراینی است. شهرهای بزرگ دیگر اوکراین خارکوف یا خارکیف (Kharkiv)، دنیپرو (Denipro)، دونتسک (Donetsk) و اودسا (Odessa) می باشد. 

زبان تحصیل دندانپزشکی در اوکراین

تحصیل رشته های دندانپزشکی در اوکراین به سه زبان انگلیسی، روسی و اوکراینی مقدور می باشد. تحصیل به زبان انگلیسی اصولا مورد استقبال بیشتر دانشجویان خارجی نظیر ایرانی، پاکستانی، هندی، عرب زبان، نیجریه ای و بنگلادشی می باشد. هرچند که تحصیل به زبان روسی و اوکراینی نیز طرفداران خاص خود را دارد. در ادامه درباره مزایای تحصیل به زبان های مختلف در اوکراین توضیح داده شده است.

دندانپزشکی به زبان انگلیسی در اوکراین

تحصیل در اوکراین رشته های دندانپزشکی به زبان انگلیسی چندین دهه است که دانشجویان خارجی بسیاری را جذب کرده است. کیفیت تحصیل به زبان انگلیسی رشته دندانپزشکی در اوکراین سطح بسیار مناسبی دارد. علت این امر هم تجربه چندین دهه ای است که اوکراین در جذب و پرورش دانشجویان خارجی برای تحصیل رشته دندانپزشکی به زبان انگلیسی داشته است. بعلاوه اینکه هزینه تحصیل به زبان انگلیسی از کشورهای دیگر منطقه با توجه به راحتی امکان اخذ پذیرش از دانشگاههای اوکراین بسیار مناسب است. لذا، اگر بدنبال تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی با امکان اخذ راحت پذیرش از دانشگاههای پزشکی اوکراین هستید همین امروز با کارشناسان موسسه رهپویان راه تازه در شیراز تماس حاصل نمایید.

دندانپزشکی به زبان انگلیسی یا روسی یا اوکراینی

تحصیل در دانشگاههای اوکراین در رشته دندانپزشکی به زبان اوکراینی یا روسی نسبت به تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاههای اوکراین دارای دو وجه متمایز است. یکی اینکه شهریه دانشگاههای اوکراین برای تحصیل رشته دندانپزشکی کمتر است. همچنین کیفیت آموزش به زبان های اوکراینی و روسی در دانشگاههای اوکراین بالاتر از تحصیل این رشته ها به زبان انگلیسی می باشد. هرچند که برای تحصیل به زبان روسی یا اوکراینی در دانشگاههای دندانپزشکی اوکراین شما میبایستی یک سال بصورت اجباری دوره های پادفک که شامل یادگیری زبان اوکراینی یا روسی می باشد را پشت سر بگذارید.

تحصیل دندانپزشکی در اوکراین بدون مدرک زبان

همانگونه که اشاره شد تحصیل در دانشگاههای دندانپزشکی اوکراین چه به زبان روسی باشد یا اوکراینی نیاز به داشتن مدرک زبان ندارد. برای تحصیل رشته دندانپزشکی به زبان روسی یا اوکراینی نیازی به داشتن مدرک زبان نیستید و فقط دوره یک ساله اجباری پادفک را می گذرانید. اما اگر بخواهید در دانشگاههای اوکراین به زبان انگلیسی رشته دندانپزشکی درس بخوانید میبایستی یا در مصاحبه ورودی به زبان انگلیسی پذیرفته شوید یا دوره یک ترمی (6 ماهه) زبان انگلیسی را در کالج های اوکراین بگذرانید.

تحصیل ارزان دندانپزشکی در اوکراین

تحصیل در دانشگاههای دندانپزشکی اوکراین به نسبت گزینه های مشابه بسیار مقرون بصرفه است. مثلا شهریه تحصیل رشته دندانپزشکی به زبان انگلیسی در اوکراین نصف شهریه تحصیل همین رشته های در دانشگاههای گرجستان و روسیه است. همچنین هزینه های زندگی در اوکراین بسیار مقرون بصرفه است. هزینه خوابگاه در اوکراین برای یکسال 60% ارزانتر از روسیه و 30% ارزانتر از گرجستان است. لذا، تحصیل رشته دندانپزشکی در دانشگاههای اوکراین بسیار منطقی می باشد.

هزینه تحصیل دانشگاههای دندانپزشکی اوکراین

شهریه تحصیل رشته های دندانپزشکی در دانشگاههای اوکراین بسیار مناسب است. تحصیل به زبان انگلیسی این رشته های در دانشگاههای پزشکی مختلف شهریه ای بین 3800 تا 4500 دلار در سال دارد. در صورتیکه تحصیل به زبان روسی یا اوکراینی رشته دندانپزشکی می تواند شهریه ای بین 2000 تا 2800 دلار در سال داشته باشد. این در صورتی است که شهریه تحصیل به زبان روسی در گرجستان حدود 4000 دلار در سال است. همچنین، تحصیل به زبان روسی رشته دندانپزشکی در دانشگاههای مسکو و سنت پترزبورگ در روسیه می تواند بین 5000 تا 7500 دلار در سال باشد. لذا، بسیاری از شهروندان شوروی سابق نیز که می خواهند به زبان روسی تحصیل کنند اوکراین را انتخاب می کنند.

هزینه زندگی دانشجویی در اوکراین

هزینه زندگی در اوکراین بسیار مناسبتر از تفلیس گرجستان و مسکو و سنت پترزبورگ در روسیه است بطوریکه هزینه اجاره خوابگاه برای کل یک سال در کیف اوکراین حدود 1000 دلار است. هزینه خورد و خوراک نیز بین 100 تا 200 دلار در ماه متغیر است. لذا هزینه های یک سال زندگی در کیف اوکراین بین 2000 تا 3000 دلار است. همانگونه که اشاره شد هزینه زندگی در اوکراین 60% ارزانتر از روسیه و 30% ارزانتر از گرجستان است. در صورتی که حداقل در مقایسه با گرجستان دانشگاههای پزشکی اوکراین کیفیتی به مراتب بالاتر را دارند.

برنامه دندانپزشکی در دانشگاههای دندانپزشکی اوکراین

اصولا برخلاف ایران طول دوره تحصیل رشته دندانپزشکی در اغلب کشورها 5 سال است. لذا برنامه دندانپزشکی در دانشگاههای دندانپزشکی اوکراین نیز مطابق استانداردهای جهان است و طول دوره دندانپزشکی در اوکراین 5 سال است. حال اگر متقاضی بخواهد به زبان روسی یا اوکراینی دوره دندانپزشکی را بخواند بایستی یک دوره یک ساله پادفک را در اوکراین بگذراند که با احتساب این دوره یک ساله طول دوره 6 سال می شود. اما در صورت گذراندن دوره به زبان انگلیسی طول دوره همان 5 سال است.

دانشگاه های دندانپزشکی اوکراین

برای تحصیل در دانشگاههای دندانپزشکی اوکراین شما بیش از 10 انتخاب بسیار معتبر دارید. خیلی از این دانشگاهها در خارج از کیف واقع شده اند. در زیر لیست دانشگاههای دندانپزشکی اوکراین آمده است:

 • Bukovinian State Medical University
 • Bogomolets National Medical University
 • Danylo Halytsky Lviv National Medical University
 • Dnipropetrovsk State Medical Academy
 • Donetsk National Medical University
 • Ivano-Frankivsk National Medical University
 • Kharkiv National Medical University
 • Odessa National Medical University
 • Ternopil State Medical University
 • Poltava State Medical and Dental University
 • Ukrainian Medical And Dental Academy
 • Zaporizhia State Medical University
 • Taras Shevchenko National University

ویزای دانشجویی اوکراین

برای اخذ ویزای دانشجویی اوکراین یا ویزای تحصیلی اوکراین بایستی شرایط سنی، زبان تحصیل، مدارک مورد نیاز و همچنین آزمایشات پزشکی کاملی داشته باشید. بایستی شروع ترم تحصیلی را مدنظر قرار دهید و به اندازه کافی زود برای ویزای تحصیلی اوکراین اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر جهت اخذ پذیرش دانشگاههای پزشکی اوکراین و همچنین ویزای دانشجویی اوکراین با کارشناسان موسسه رهپویان راه تازه در شیراز تماس بگیرید.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575