هزینه ادامه تحصیل پزشکی در اوکراین

هزینه ادامه تحصیل پزشکی در اوکراین

هزینه ادامه تحصیل پزشکی در اوکراین

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,,

کسانی که قصد ادامه تحصیل پزشکی در اوکراین را دارند و یا می خواهند برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین اقدام نمایند بایستی نسبت به هزینه ادامه تحصیل پزشکی در اوکراین و همچنین ریز هزینه های زندگی در اوکراین اطلاعات جامعی کسب نمایند در این مقاله که به دست همکاران و مشاورین ارشد ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز گردآوری شده است سعی بر این شده که تا حد ممکن هزینه های مربوط به تحصیل در اوکراین برای شما دانشجویان گرامی آورده شود لذا پس از مطالعه تمامی موارد آورده شده در ذیل در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه داشتید با ما همراه باشید.

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین همانند تحصیل در دیگر کشورها قوانین خاص خود را دارد که در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از عزیزان قرار گرفته است. جهت تحصیل پزشکی در کشور اوکراین در اختیار داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی (تحصیل تا پایان سال 12) الزامی است و امکان تحصیل به زبان انگلیسی؛ روسی و اوکراینی برای دانشجویان وجود دارد در این راستا متقاضیان تحصیل پزشکی در اوکراین در صورت داشتن مدرک آیلتس نیاز به شرکت در دوره کالج نخواهند داشت چرا که با شرکت در دوره کالج به صورت کامل به آنان آموزش داده می شود.

برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین نمرات دروس تخصصی زیست، شیمی، ریاضی و فیزیک دوران دبیرستان و پیش دانشگاهی متقاضی ایرانی می بایستی بالای 14 باشد. همچنین باید معدل کل دیپلم متوسطه و پیش دانشگاهی بالای 16 باشد. اگر شرایط فوق را نداشته باشید می بایستی در دوره های پادفک شرکت کنید.


مطالب مرتبط:


هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه های اکراین

همانطور که می دانید هزینه های تحصیل رشته پزشکی در اوکراین نسبت به رشته های فنی مهندسی و مدیریتی گران تر است چرا که حداقل هزینه تحصیل در اوکراین برابر با 2500 دلار و حداکثر هزینه تحصیل در اوکراین 4500 دلار است که معمولا مربوط به رشته های علوم پزشکی می شود؛ البته کسانی که قصد تحصیل به زبان روسی را دارند هزینه های تحصیلی کمتری را متقبل می شوند.

هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه کارازین اوکراین:

بایستی بدانید که قدمت دانشگاه کارازین به 200 سال باز میگردد که در طی این سال ها رشته پزشکی را به طور کامل ارائه میکرده است و در عین حال رتبه 400 جهانی را به خود اختصاص داده است. هزینه در نظر گرفته شده برای تحصیل در دوره پادفک این دانشگاه و برای مدت 10 ماه معادل با 1800 دلار و شهریه سالانه دانشگاه معادل با 4000 دلار می باشد. در نظر داشته باشید که رشته های مهندسی و پزشکی جز پرطرفدارترین رشته ها در این دانشگاه می باشند.

هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه تاراس شفچنکو اکراین:

این دانشگاه رتبه 420 جهانی را به خود اختصاص داده است که البته از سال 96 امکان تحصیل در رشته پزشکی را مهیا ساخته است که شهریه در نظر گرفته شده برای تحصیل پزشکی در دانشگاه تاراس شفچنکو همانند دانشگاه کارازین اوکراین می باشد.


حتما بخوانید:


جزئیات هزینه های تحصیل پزشکی در اوکراین

هزینه پادفک به زبان انگلیسی برای دوره 10 ماهه: 1800 دلار

هزینه پادفک به زبان روسی برای دوره 10 ماهه: 1600 دلار

هزینه تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در اوکراین: 4000 دلار

هزینه تحصیل پزشکی به زبان روسی در اوکراین: 3600 دلار

نکته مهم: هزینه های تحصیلی آورده شده به زبان انگلیسی و روسی به صورت سالانه می باشد.

بورسیه تحصیلی در اکراین

باید بدانید که بورسیه تحصیلی اوکراین به معنای آموزش رایگان یا نسبتا رایگان است، بورسیه برای تحصیل پزشکی و یا مهندسی یا رشته حمل و نقل هوایی در اوکراین ارائه نمیشود. از آنجا که تمام دانشگاه های اوکراین و دانشگاه های دولتی هزینه تحصیل در آنها بسیار کم و با کمک یارانه تحصیلی تا 40٪ کاهش می یابد، حتی برای دانش آموزان بین المللی این هزینه مقرون به صرفه است. وزارت آموزش و پرورش اوکراین و یا هر دانشگاهی در اوکراین هیچ نوع کمک مالی به دانش آموزان خارجی خارج از برنامه بورسیه نمی دهد.

دانشجویان مشغول به تحصیل در اوکراین بایستی قادر به پرداخت مخارج زندگی با کمک اسپانسر یا پدر و مادر خود باشد. توصیه ما به همه دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته پزشکی و یا مهندسی در اوکراین را دارند این است که قبل از ورود به اوکراین تمام بودجه مالی خود را سازماندهی کنند و از هزینه های تحصیل در اوکراین به طور کامل مطلع شوند.

موسسه حقوقی و مهاجرت به اوکراین رهپویان راه تازه واقع در شیراز با در اختیار داشتن وکیل مهاجرت به اوکراین میتواند به شما در اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی اوکراین کمک نماید. همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه شرایط اعزام دانشجو به اوکراین از روش های مختلف؛ تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین؛ اخذ ویزای تحصیلی اوکراین به صورت تضمینی می توانند به مشاورین موسسه شیراز تماس حاصل فرمایند.


در ادامه بخوانید:


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575