هزینه اقامت تحصیلی در اوکراین

هزینه اقامت تحصیلی در اوکراین

هزینه اقامت تحصیلی در اوکراین

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی :

کشور اوکراین از جمله کشورهایی است که در بخش اروپای شرقی واقع شده است که نوع حکومت در آن جمهوری می باشد؛ کشوری که از 24 استان تشکیل شده است. زبان رایج در کشور اوکراین؛ اکراینی می باشد این در حالیست که زبان روسی در این کشور کاربرد بسیار گسترده ای دارد. ناگفته نماند که دین در کشور اکراین مسیحیت می باشد. پایتخت و بزرگترین شهر در اوکراین؛ کی اف و واحد پول در آن گریونا است.

اقتصاد در کشور اکراین به سمت مالکیت خصوصی و بازار آزاد در حال حرکت است. پس از فروپاشی کشور شوروی، میزان رشد اقتصادی در اوکراین تا یک دهه به صورت پیاپی رو به منفی بود. این در حالیست که مبحث فقر روز بروز گسترده‌تر می‌شد، تورم سرسام آور اعتماد به پول ملی را از بین برده بود و حتی گاهی معاملات به شکل پایاپای انجام می‌شد.

سوالات رایج در خصوص هزینه های تحصیل در اوکراین

تمامی افرادی که قصد ادامه تحصیل در اوکراین را دارند معمولا با سوالاتی نظیر: هزینه های اقامت تحصیلی در اکراین چقدر است؟ هزینه های زندگی در اوکراین چقدر است؟ هزینه خوابگاه های دانشجویی در اکراین چه میزان است؟ شهریه سالانه دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین چقدر خواهد بود؟ حداکثر هزینه های تحصیل در اکراین چقدر است؟ هزینه های تحصیل و زندگی روی هم رفته در اکراین چقدر است؟ و… مواجه می شوند. لذا اگر شما هم قصد تحصیل در اکراین را دارید همین حالا با مشاورین و کارشناسان مجرب ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز تماس حاصل نمایید تا پاسخگوی تمامی سوالات شما نیز باشند. 

هزینه تحصیل در اکراین

تمامی افرادی که قصد تحصیل و یا مهاجرت تحصیلی به اوکراین را دارند معمولا دغدغه های ذهنی بخصوصی در مورد هزینه های تحصیل و زندگی در اکراین دارند. لذا ما در این مقاله سعی بر این داریم که مبحث هزینه های تحصیل در اکراین را برای شما به تصویر بکشیم.

به طور کلی مبحث شهریه در دانشگاه های اوکراین تا حد بسیاری به رشته؛ مقطع و دانشگاه انتخابی شما بستگی دارد اما انتخاب مقصدی مناسب همواره ساده نیست. برای مثال شهریه در نظر گرفته شده برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور اوکراین تا حد بسیاری به اینکه زبان تحصیل شما  روسی؛اوکراینی و یا انگلیسی باشد بستگی دارد این در حالیست که هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین از 3100 تا 4000 دلار و به زبان روسی متغیر خواهد بود اما کسانی که قصد ادامه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اکراین به زبان انگلیسی را دارند شهریه در نظر گرفته شده برای انان از 4000 دلار تا 3500 دلار متفاوت می باشد. 

جزئیات هزینه های تحصیل در اوکراین

تحصیل پرستاری به زبان روسی در اوکراین:2600 دلار

تحصیل پرستاری به زبان انگلیسی در اوکراین:3500 دلار

تحصیل رشته های مهندسی در اوکراین به زبان روسی:2000 تا 4000 دلار

تحصیل رشته های مهندسی در اوکراین به زبان انگلیسی: 3000 تا4500 دلار

تحصیل رشته های مهندسی در اوکراین به زبان روسی:1500 تا 2500 دلار

تحصیل رشته های مهندسی در اوکراین به زبان انگلیسی:2000 تا 3500 دلار

نکته مهم: تمامی شهریه های آورده شده در فوق در خصوص هزینه های تحصیل در اکراین به صورت سالانه می باشد.

هزینه های زندگی در اوکراین

به طور کلی مبحث هزینه زندگی دانشجویی در اکراین؛ هزینه تحصیلی در اوکراین و همچنین هزینه اقامت تحصیلی در اکراین از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که هر فرد بایستی برای هزینه های زندگی خود و قبل از رفتن به کشور مقصد برنامه ریزی های لازم را انجام دهد. لذا موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز سعی بر این دارد که برخی از هزینه های ضروری را برای شما عنوان نماید. 

شهرهایی نظیر: اودسا؛ کیف؛ دنیپرو؛ لویو؛ خارکف و سامی از جمله شهرهای گران در اوکراین خواهند بود اما با این وجود هزینه های زندگی در اوکراین با توجه به شرایط اقتصادی و سیاسی کشور بسیار مقرون به صرفه می باشد.

خوابگاه های دانشجویی اوکراین

معمولا تمامی دانشگاه های اوکراین خوابگاه هایی را برای دانشجویان خارجی مد نظر قرار می دهند که هزینه خوابگاه های دانشجویی در این کشور از 40 تا 100 دلار متغیر می باشد که تا حد بسیاری به کیفیت و نوع خوابگاه انتخابی شما بستگی دارد. علاوه بر این هزینه های حمل و نقل در کشور اکراین برای دانشجویان بسیار مناسب است و برای هر ماه حدود 8 تا 12 دلار خواهد بود چرا که در صورتی که شما از خوابگاه های دانشجویی اوکراین استفاده نمایید؛ متوجه می شوید که به دلیل نزدیک بودن مسافت نیازی به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی نخواهد بود.

علاوه بر مسئله هزینه خوابگاه های دانشجویی و حمل و نقل در اکراین؛ دیگر هزینه ها مربوط به هزینه خورد و خوراک؛ لباس و… خواهد شد که براساس امار و ارقام بدست آمده تمامی هزینه های دانشجویی در اوکراین که به صورت ماهانه می باشد از 300 تا 500 دلار متغیر خواهد بود.

موسسه حقوقی-مهاجرتی رهپویان راه تازه از برترین موسسات حقوقی در شیراز آماده پاسخگویی به صورت تلفنی و یا حضوری به شما متقاضیان عزیز در خصوص کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزای کشور اوکراین به صورت تضمینی و ظرف مدت کمتر از 6 ماه خواهد بود. لذا پیشنهاد ما به شما این است که جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با مشاورین و وکلای مجرب ما با سال ها تجربه در زمینه اعزام دانشجو به اوکراین تماس حاصل نمایید.


در ادامه بخوانید:


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575