هزینه تحصیل پزشکی فرانسه

هزینه تحصیل پزشکی فرانسه

هزینه تحصیل پزشکی فرانسه

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,,

بسیاری از دانشجویان و والدین آنان دغدغه های بسیاری در خصوص هزینه های تحصیل در کشور فرانسه دارند و معمولا با سوالاتی نظیر: هزینه ادامه تحصیل پزشکی در فرانسه چه میزان است؟ هزینه دوره کالج زبان فرانسه چقدر است؟ هزینه زندگی ماهانه در فرانسه چگونه است؟ و… مواجه می شوند. لذا ما در این مقاله که به دست همکاران و مشاورین ارشد ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز گردآوری شده است سعی بر این داریم که پاسخگوی تمامی این سوالات باشیم. لذا پیشنهاد می شود که با ما همراه شوید.

تحصیل پزشکی در فرانسه تحت مقرراتی است که به طور مشترک توسط وزارت علوم و وزارت بهداشت تصویب شده است. تحصیل پزشکی در فرانسه توسط دانشکده های پزشکی دانشگاه های فرانسه در دوسطح تئوری و عملی انجام می شود.

اعتبار پزشکی فرانسه در سطح بین المللی را میتوان از 13 برنده جایزه نوبل در شاخه فیزیولوژی و یا کشفیات بسیار بزرگ در رشته پزشکی شناخت بطوریکه نزدیک به 80 پزشکان فرانسوی از سال 1950 تا 2011 موفق به کشفیات یا یافته های بزرگ پزشکی شده اند. بعضی از مهمترین آنها عبارتند از: علت ژنتیک سندرم داون (1958)، اولین پیوند کلیه از یک اهدا کننده مرتبط (1959)، واکسن هپاتیت B (1981)،  پیوند پمپ انسولین در دیابت (1981)، کشف ویروس HIV (1983)، استفاده از سلول های بنیادی از خون بند ناف (1993)، پیوند چهره آلوژنیک (2005) و انتقال خون انسان از سلول های بنیادی سرخرگهای قرمز (2011).

 شرایط تحصیل پزشکی در فرانسه

تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی کشور فرانسه به کلی با دیگر کشور ها متفاوت است و نیازی به دوره پری مدیکال ندارد. در این رشته ها دانشجو مستقیما وارد دانشگاه می شود و پس از یک سال تحصیلی و گذراندن دروس عمومی مربوط به رشته های شاخه پزشکی در آزمون پایانی سال اول شرکت می کند. مدت زمان تحصیل در رشته پزشکی ۹ سال و در رشته دندانپزشکی ۶ سال است. تحصیل در رشته پزشکی از سه سیکل تشکیل شده است. سیکل اول شامل دو سال است. سیکل دوم شامل ۴ سال است و سیکل کل پایانی از سه سال تشکیل شده است.

تحصیل به زبان فرانسوی رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در فرانسه

زبان تدريس مراکز آموزش عالي كشور فرانسه برای تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی زبان فرانسه است. سال تحصيلی دانشگاه های فرانسه طي ماه های اکتبر و سپتامبر آغاز مي‌گردد. اکثريت دانشگاه های فرانسه رايگان بوده و كليه متقاضيان ورود به مراكز آموزش عالي فرانسه ملزم به گذراندن دوره کالج زبان فرانسه به مدت يکسال و حضور در آزمون مهارتهاي زبان فرانسه و اثبات مهارتهاي تحصيلي خود جهت ادامه تحصيلات به زبان فرانسه ميباشند.

آزمون ورودی ديگري نيز در ارتباط با رشته‌هاي تخصصی مورد نظر متقاضيان برگزار مي‌گردد که با توجه به حد نصاب و نمرات متقاضيان، در قالب دوره‌های آموزش پيش دانشگاهي3 ماهه تا1 ساله از سوي  دانشگاه به آنان ارائه می گردد تا از لحاظ سطح معلومات از تراز سطح اول دانشگاه برخوردار گردند.گفتني است كه آزمون زبان فرانسه هر ساله در سفارت فرانسه در محل اقامت متقاضيان و يا در کشور فرانسه برگزار مي‌گردد. این آزمون TCF-DAP نام دارد. در صورت برخورداري از مدرکDALF، متقاضيان از گذراندن آزمون زبان معاف می گردند.


حتما بخوانید: مدارک لازم جهت پذیرش از دانشگاه های فرانسه


تحصیل رایگان رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در فرانسه

با توجه به این که تحصیل در فرانسه رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی رایگان می باشد هزینه لازم در این کشور شامل هزینه های به غیر از تحصیلی می باشد و همانطور که ذکر گردید دولت فرانسه جهت تأمین هزینه های زندگی در طول دوره ی تحصیل  هم اجازه کار دانشجویی را داده است. آن ها می توانند بابت هر ساعت کار حدود ۷ تا ۱۰ یورو را کسب کنند و قسمتی از مخارج زندگی خود را پرداخت نمایند.

هزینه های زندگی در فرانسه

هزینه زندگی در فرانسه حدود ۵۰۰ یورو در ماه می باشد که بیشترین هزینه را مسکن در بردارد. مطلب مهم این که هر فردی که قصد ادامه تحصیل در کشور فرانسه را دارد بایستی قبل از رفتن به فرانسه و جهت رفتن به سفارت، نامه ای مبنی بر پشتوانه مالی ارائه دهد که مبلغ آن معادل هزینه ی یک سال زندگی در فرانسه می باشد.

کسانی که قصد دارند بعد از پایان تحصیل خود در کشور فرانسه مشغول به کار تمام وقت شوند می بایستی به زبان فرانسوی مسلط باشند و دوره ی تحصیلی خود را به خوبی گذرانده باشند تا بتوانند شغل مناسبی را بیابند و در نتیجه بعد از یافتن کار ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری فرانسه تبدیل نمایند. اگر شما نیز مایل به ادامه تحصیل رایگان در فرانسه هستید، می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به فرانسه، اخذ ویزای تحصیلی و اقامت دائم فرانسه، با مشاورین ارشد موسسه مهاجرتی رهپویان راه تازه مشورت نمایید.


مطالب مرتبط:شرایط اخذ ویزای کار در فرانسه


در پایان شما میتوانید با مراجعه به موسسه ی حقوقی رهپویان راه تازه و با بهره گیری از خدمات مشاوره ای این موسسه ی حقوقی و استفاده از امکانات این موسسه و همچنین با یاری مشاورین ارشد در زمینه ی مهاجرت به فرانسه نسبت به هزینه ادامه تحصیل پزشکی در فرانسه اطلاع کسب کنید و به اخذ ویزای تحصیلی فرانسه نایل گردید. شایان ذکر است این موسسه خدمات اعزام دانشجو به فرانسه و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه را به صورت کاملاً تضمینی به سرانجام می رساند.


در ادامه بخوانید:نحوه اخذ تابعیت فرانسه


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575