هزینه ادامه تحصیل در دانشگاه های پزشکی مجارستان

هزینه ادامه تحصیل در دانشگاه های پزشکی مجارستان

هزینه ادامه تحصیل در دانشگاه های پزشکی مجارستان

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,,

در این مقاله که به دست همکاران و مشاورین ارشد ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز گردآوری شده است سعی بر این شده که تا حد ممکن هزینه دانشگاههای پزشکی مجارستان برای شما دانشجویان گرامی گفته شود. لذا پس از مطالعه تمامی موارد آورده شده در ذیل در صورتی که باز هم سوالاتی در خصوص هزینه ادامه تحصیل در دانشگاه های پزشکی مجارستان برای شما پیش آمد با تیم تخصصی ما با سال ها تجربه در زمینه اعزام دانشجو به مجارستان تماس حاصل نمایید.

آموزش عالی مجارستان به سیستم کالج ها و دانشگاه ها تقسیم شده است، در حالیکه کالج ها مستقیما وابسته به یک دانشگاه هستند و به عنوان دانشکده های دانشگاه فعالیت می کنند. دانشگاه ها غالبا دوره های کالج و دانشگاه را برگزار میکنند. در نظام قدیم، آموزش در سطح کالج سه تا چهار سال طول می کشید، در حالی که اخذ یک مدرک دانشگاهی حداقل چهار سال طول میکشد، به استثنای برنامه پزشکی که شش ساله است.

علاوه بر این، تحصیلات دانشگاهی در سه مرحله است که به دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تقسیم میشود. از سال ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶، موسسات آموزش عالی مجارستان شروع به تغییر در مقررات سیستم بولونیا کرده اند. در سیستم جدید، هم کالج ها و دانشگاه ها ممکن است برنامه های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را با توجه به شرایط لازم اجرا کنند. این به این منظور است که تمامی مدارک دریافت شده قابل انتقال در سراسر اتحادیه اروپا و بسیاری از کشورهای دیگر است. نمونه هایی از این قبیل مدارک عبارتند از: تحصیلات پزشکی، علوم دامپزشکی، داروسازی و معماری.


حتما بخوانید:

راهنمای سیستم آموزشی مجارستان

شرایط تحصیل در کالج های پری مدیکال مجارستان


زبان تحصیل در مجارستان

تحصیل در مجارستان عموما به سه زبان مجاری، آلمانی و انگلیسی امکانپذیر است. هرچند که پرهزینه ترین و گرانترین انتخاب برای تحصیل در مجارستان به زبان انگلیسی است. اما در عین حال این گزینه پرطرفدارترین گزینه تحصیل در مجارستان است. شما می توانید برای تحصیل به زبان انگلیسی در مجارستان بدون مدرک زبان اقدام کنید و پیش از شروع تحصیل به زبان انگلیسی دوره های زبان را در کالج های معتبر زبان در مجارستان پشت سر بگذارید. اما تحصیل به زبان مجاری در مجارستان رایگان است. چگونه می توان در مجارستان زبان مجاری فرا گرفت و اینکه هزینه های آن چقدر است؟


مطالب مرتبط:شرایط تحصیل به زبان مجاری در مجارستان


هزینه دانشگاههای پزشکی مجارستان

در حال حاضر چهار دانشگاه معتبر برای ادامه تحصیل رشته های زیرمجموعه علوم پزشکی در شهرهای مختلف مجارستان وجود دارد. مهمترین و معتبرترین آنها دانشگاه سملوایز می باشد که در شهر بوداپست پایتخت مجارستان قرار دارد. دانشگاه سگد در شهری بهمین اسم و دانشگاه های پچ و دبرسن نیز بهمین ترتیب در شهرهایی به اسم خود دانشگاه قرار دارند. در ذیل مروری بر دانشگاه های فوق شهریه رشته های علوم پزشکی و پیراپزشکی این دانشگاه ها خواهیم داشت:

هزینه دانشگاههای پزشکی مجارستان – تحصیل در دانشگاه سملوایز

دانشگاه علوم پزشکي سملوايز يكي از قديمي ترين و معتبرترين دانشگاههاي علوم پزشكي مرکز اروپا در پایتخت کشور مجارستان بوداپست با حدود 400 سال قدمت میباشد که در سال 1635 تاسیس گردیده است و بنام پروفسور سملوایز کاشف وایتکس نام گزاری شده است. دانشگاه علوم پزشکي سملوايز مجارستان به زبانهای انگلیسی؛ آلمانی و مجاری تدریس نموده و هرساله پذیرای تعداد زیادی دانشجوی خارجی متقاضی تحصیل در مجارستان از کشورهای اسکاندیناوی، آلمان، اتریش، آمریکا و کشورهای آسیایی همچون ایران است.

دانشگاه سملوایز کاملا مورد تایید ایران میباشد و از نظر علمی جایگاه ویژه ای را در جهان دارا می باشد. دانشگاه سملوایز رشته های ذیل را با شهریه هایی که در مقابل آنها آمده ارائه می نماید:

شهریه پزشکی در دانشگاه سملوایز ۱۸۲۰۰ دلار

شهریه دندانپزشکی سالیانه سملوایز۱۸۲۰۰ دلار و ۳۰۰۰ دلار هزینه سالیانه از سال سوم

شهریه سالانه داروسازی دانشگاه سملوایز ۱۲۰۰۰ دلار

شهریه فیزیوتراپی دانشگاه سملوایز ۶۴۰۰ یورو در سال

هزینه دانشگاههای پزشکی مجارستان – تحصیل در دانشگاه پچ

دانشگاه علوم پزشكي پچ مجارستان با 642 سال قدمت قدیمیترین دانشگاه مجارستان در مرکز شهر پچ می باشد که در سال 1367 میلادی توسط پادشاه لویس تاسیس شده است .دانشگاه علوم پزشكي پچ مجارستان یکی از پیشرفته ترین و معروف ترین دانشگاههای تحقیقاتی در جهان می باشد و از جمله دانشگاههای بین المللی است که از سراسر دنیا دانشجو می پذیرد.

هرسال دانشگاه علوم پزشكي پچ مجارستان 120 دانشجو می پذیرد چرا که از سال 1384 ، 118 دانشجو ایرانی از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند. دانشگاه پچ کاملا مورد تایید ایران میباشد و از نظر علمی جایگاه ویژه ای را در جهان دارا می باشد. این دانشگاه رشته های ذیل را با شهریه هایی که در مقابل آنها آمده ارائه می نماید:

شهریه رشته پزشکی دانشگاه پچ ۱۵۷۰۰ دلار در سال

شهریه رشته دندانپزشکی دانشگاه پچ ۱۶۳۰۰ دلار در سال

شهریه رشته داروسازی دانشگاه پچ ۱۰۰۰۰ دلار در سال

شهریه دوره پیش دانشگاهی پچ در کالج پچ ۸۲۰۰ دلار

هزینه دانشگاههای پزشکی مجارستان – تحصیل در دانشگاه سگد

این دانشگاه در سال 1581 در کولوژوار بنیاد نهاده شد و در قرن شانزدهم، نخستین موسسۀ آموزش عالی مجارستان بود. امپراطریس ماریا ترزا به پیاریستها (یکی از فرقههای کاتولیکی) فرمان داد تا این موسسه را به رسمیت بشناسند و بدین ترتیب دانشکدۀ پزشکی و جراحی در سال 1775 بنیانگذاری شد. پس از جنگ جهانی اول در سال 1921 این موسسه از کولوژوار به سگد منتقل شد. در سال 1987، نام دانشگاه به نام استاد سابق بیوشیمی، رییس دانشکدۀ پزشکی، رییس دانشگاه و برندۀ جایزۀ نوبل به آلبرت سنجرجی تغییر پیدا کرد.

آلبرت سنجرجی، به سبب پژوهشهایش در دانشگاه، برندۀ معتبرترین جایزۀ علوم، یعنی نوبل فیزیولوژی یا طب، در سال 1937 شد. وی همچنین نخستین کسی است که ویتامین ث را با استخراج آن از فلفل قرمز کشف کرد. این دانشگاه کاملا مورد تایید ایران میباشد و از نظر علمی جایگاه ویژه ای را در جهان دارا می باشد. دانشگاه سگد رشته های ذیل را با شهریه هایی که در مقابل آنها آمده ارائه می نماید:

رشته پزشکی دانشگاه سگد سالیانه ۱۵۸۰۰ دلار و سال آخر ۷۹۰۰ دلار

رشته دندانپزشکی دانشگاه سگد سالیانه ۱۶۳۰۰ دلار 

رشته داروسازی دانشگاه سگد  سال اول۱۰۲۰۰ دلار و سالهای بعد ۹۷۰۰ دلار

دوره پیش دانشگاهی دانشگاه سگد  ۶۰۰۰ یورو

هزینه دانشگاههای پزشکی مجارستان – تحصیل در دانشگاه دبرسن

دانشگاه دبرسن دانشگاهی واقع در شهر دبرسن، دومین شهر بزرگ مجارستان است. این دانشگاه قدیمی‌ترین نهاد اجرای مداوم در آموزش عالی در مجارستان است. این دانشگاه دارای یک برنامه به خوبی تثبیت شده در آموزش به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین‌المللی به ویژه در زمینه پزشکی است که برای اولین بار آموزش به زبان انگلیسی در سال ۱۹۸۶ شروع شد. تقریباً ۴۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی در دانشگاه مشغول به تحصیل هستند تا سال ۲۰۱۴، ۵ فارغ‌التحصیل این دانشگاه موفق به دریافت جایزه اسکار آکادمیک گشته‌اند. دانشگاه دبرسن کاملا مورد تایید ایران میباشد و از نظر علمی جایگاه ویژه ای را در جهان دارا می باشد. دانشگاه دبرسن رشته های ذیل را با شهریه هایی که در مقابل آنها آمده ارائه می نماید:

رشته پزشکی دانشگاه دبرسن سالیانه ۱۵۸۰۰ دلار

رشته دندانپزشکی دانشگاه دبرسن سالیانه ۱۶۳۰۰ دلار 

رشته داروسازی دانشگاه دبرسن سالیانه 8000 دلار

دوره پیش دانشگاهی دانشگاه دبرسن  7000 دلار

موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز با در اختیار داشتن کادری مجرب در زمینه اعزام دانشجو به کشور مجارستان سعی کرد تا تمامی مباحث مهم در خصوص هزینه دانشگاههای پزشکی مجارستان و یا شرایط تحصیل در دانشگاه های پزشکی مجارستان را برای شما دوستان عزیز به تصویر بکشد در صورتی که شما دانشجویان عزیزی که قصد مهاجرت تحصیلی به کشور مجارستان را دارید باز هم سوالاتی ماورای این موضوع داشتید می توانید با کارشناسان ارشد و خبره ما تماس حاصل نمایید.


در ادامه بخوانید:چگونگی اخذ بورسیه تحصیلی مجارستان


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575