ویزای کار فرانسه

ویزای کار فرانسه

ویزای کار فرانسه

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,

آیا شما هم قصد مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای کار را دارید؟ آیا از شرایط کار در فرانسه اطلاعی ندارید؟ آیا نمی دانید به کدامیک از سایت های کاریابی در فرانسه مراجعه نمایید؟ آیا قصد گرفتن اقامت همسر و فرزندتان برای فرانسه را دارید؟ آیا می خواهید هزینه های صدور ویزای کار در فرانسه را بدانید؟ اگر تمامی این مسائل در خصوص شرایط شما صدق می کند پیشنهاد موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز به شما این است که تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید و در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر از مشاوره حضوری با کارشناسان ما بهره مند شوید.

 1. شرایط کلی ویزای کار فرانسه

کار در اروپا شرایط خاصی دارد از جمله اگر شما متقاضی کار در فرانسه باشید، اگر با دعوت نامه کاری بخواهید وارد بازار کار اروپا شوید، کافرما باید ۳ ماه این آگهی کار را در کشور خود منتشر کند و بر اثر این اگر شخصی درخواست کارفرما را اجابت نکند و در فرم درخواستی شرایطی باشد که به شرایط افراد اروپایی و یا افراد مقیم اروپا مطابق نباشد باز هم باید ۳ ماه در تمام اتحادیه اروپا آگهی کنید، لذا بعد از این شرایط اگر کسی واجد شرایط نباشد، کارفرمای اروپایی می تواند برای شما دعوت نامه بفرستد.

بازار کار در کشور های اروپایی مخصوصاً در کشور فرانسه برای متقاضیان مهاجرت به فرانسه از طریق کار متفاوت است، پیشنهاد می شود جهت مهاجرت به اروپا از طریق کار ابتدا مطابق مهارت خود و رشته تحصیلی خود ابتدا تماماً بازار های کاری کشور های اروپا را بررسی نمائید و بعد از بررسی تمامی کشور های اروپایی مخصوصاً آلمان و یا اتریش وارد این کشور ها شوید و از مزایای اقامت اروپا استفاده نمایید.

پس اگر از طریق شرایط عمومی بدنبال کار در فرانسه هستید باید بتوانید طبق مراحلی از جمله شرکت در مصاحبه یا تست های فنی کارفرمایی را در فرانسه قانع کنید که بتواند برای شما ویزای کار بگیرد ضمن اینکه کارفرما بایستی بتواند ثابت کند نیروی کاری با تخصص شما ظرف مدت 6 ماه از آگهی کردن کار در کل اتحادیه اروپا نیافته است.


حتما بخوانید:

شرایط اقامت ثبت شرکت در فرانسه

شرایط اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری


 1. شرایط اخذ اقامت کاری فرانسه برای دانشجویان خارجی

اقامت بعد از تحصیل در فرانسه فقط در شرایطی به دانشجویان اعطاء می شود که در مقاطع فوق لیسانس یا دکترا از دانشگاه های فرانسه فارغ التحصیل شده باشند. اگر در مقطع لیسانس از دانشگاه های فرانسه فارغ التحصیل شده اید می بایستی بدانید فقط در صورتی قادر به اخذ اقامت خواهید بود که کارفرمایی حاضر باشد برای شما ویزای کار بگیرد. اصولا اخذ اقامت بعد از تحصیل در فرانسه فقط در صورتی است که شما بتوانید Séjour  Provisoire de یا APS بگیرید. 

مجوز Séjour Provisoire de  یا APS، نوع خاصی از اجازه اقامت دانشجویی در فرانسه میباشد که شما را قادر به کار کردن برای چندین ماه پس از اتمام تحصیل و اخذ  مدرک کارشناسی ارشد یا بالاتر مینماید. سابقا افرادی که مقطع فوق لیسانس یا دکترا را در یکی از دانشگاه های فرانسه به اتمام میرساندند قادر بودند تا برای یک ویزای 12 ماهه اقدام کنند اما با تغییرات جدید در قانون از آگست 2016 مدت زمان این ویزا به 24 ماه افزایش یافته و حتی دانشجویان هندی می توانند تا مدت 5 سال این نوع ویزا را داشته باشند. با این نوع ویزا شما اجازه دارید تا حدود 20 ساعت در هفته در مشاغل پاره وقت شاغل شوید و در صورتیکه کارفرمایی حاضر باشد تا برای شما ویزای کار بگیرد اقامت موقت APS شما به ویزای کار تبدیل می شود.


مطالب مرتبط:کار در حین ادامه تحصیل در فرانسه


 • شرایط اقدام برای APS

اجازه اقامت APS به زمان طولانی برای پردازش و بررسی از سوی مقام صلاحیتدار نیازمند است، بنابراین شما باید فرم درخواست را حداقل ۴ ماه قبل از انقضای  اقامت دانشجویی تکمیل و اقدام نمایید. در مناطقی مانند پاریس، که در آن دانشجویان زیادی خواهان این امر میباشند. شما میبایست حداقل از  ۶ ماه پیش از پایان اقامت تحصیلیتان برای APS اقدام نمایید. هنگامی که شما مدارک مورد نیاز برای این امر را در اختیارداشتید، باید به اداره پلیس و یا مقام صلاحیتدار مربوطه جهت راه اندازی فایل اقامت خود مراجعه نمایید. 

 • مدارک مورد نیاز برای اخذ APS

 برای اینکه واجد شرایط برای مجوز Provisoire Séjour de شوید، شما باید مدارک زیر را ارائه نمایید:

۳ قطعه عکس گذرنامه

کارت اقامت دانشجویی که از زمان اعتبار آن بین ۴ الی ۶ ماه باقی مانده باشد.

مدرک ارشد و یا گواهی اشتغال به تحصیل

اگر شما در حال اقدام برای اجازه اقامت موقت در فرانسه میباشید در حالی که ۶ماه از مدت زمان کارت اقامت دانشجوییتان باقی مانده است و هنوز مدرک کارشناسی ارشد خود را دریافت ننموده اید میتوانید گواهی اشتغال به تحصیلی در سربرگ دانشگاهتان دریافت نمایید که نشانگر این امر باشد که شما در حال گذراندن واحدهای درسی خود جهت اخذ مدرک کارشناسی ارشد خود میباشید و با پایان سال تحصیلی موفق به اخذ مدرک خود خواهید گشت.

 1. ویزای کار استثناء برای افراد خاص

اگر شما بتوانید ثابت کنید جزو گروهای ذیل هستید و مقامات فرانسوی به این جمع بندی برسند که حضور شما می تواند تاثیر بسزایی در جامعه فرانسوی داشته باشد و امکان رشد و پیشرفت فرانسه می تواند از طریق حضور شما در این کشور تسریع شود می توانید با اخذ ویزای “Talent Passport” اقدام به مهاجرت کاری در فرانسه نمایید. گروه هایی که شانس گرفتن “Talent Passport” را دارند عبارتند از:

 1. کارمندان، کارشناسان و کارشناسان ارشد کمپانی های بزرگ جهان
 2. دارندگان کارت آبی (Blue Card) کشورهای دیگر اروپایی
 3. کارمندانی که در شعبه های خارجی کمپانی ها و شرکت های فرانسوی در خارج فرانسه مشغول به کارند.
 4. قهرمانان ورزشی
 5. پژوهشگران و محققین
 6. هنرمندان با مدارج هنری جهانی
 7. سرمایه گذارن و کارآفرینانی که مبلغ 10.000.000 یورو در فرانسه یا سرمایه گذاری کنند یا 50 شغل ثابت برای شهروندان فرانسوی ایجاد کنند.

بیاد داشته باشید که اقامت اولیه اعطایی به گروه های بالای 18 ماهه می باشد و پس از تبدیل این اقامت به اقامت 5 ساله خانواده فرد متقاضی می توانند به او ملحق شوند. همچنین در بعضی از موارد مثل سرمایه گذاری فرد سرمایه گذار یا کار آفرین از ابتدا می تواند ویزای 10 ساله Contrat d’Accueil et d’Intégration یا CAI را اخذ نماید.

بیاد داشته باشید اگر بدنبال اخذ ویزای کار در فرانسه هستید می توانید با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی رهپویان راه تازه در شیراز تماس گرفته و از شرایط کار و کاریابی در فرانسه اطلاع یابید و امور کاریابی در فرانسه را به موسسه رهپویان راه تازه در شیراز محول نمایید.


در ادامه بخوانید:نحوه اخذ تابعیت فرانسه


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575