چگونگی اخذ بورسیه تحصیلی مجارستان

چگونگی اخذ بورسیه تحصیلی مجارستان

چگونگی اخذ بورسیه تحصیلی مجارستان

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی :

بسیاری از شما دانشجویان گرامی سوالات بسیاری در خصوص بورسیه تحصیلی در دانشگاه های مجارستان دارید که این سوالات مواردی نظیر: نحوه اخذ بورسیه از دانشگاه های مجارستان چگونه است؟ شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی در مجارستان کدام است؟ مدارک لازم برای گرفتن بورسیه تحصیلی مجارستان و تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی مجارستان کدام اند؟ و… را در بر خواهد گرفت. در این مقاله درباره چگونگی اخذ بورسیه تحصیلی مجارستان توضیح داده شده است.

همواره موضوع هزینه های زندگی و شهریه دانشگاه در مجارستان به عنوان یک دغدغه بزرگ برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته می شود. اینکه فرد بتواند در زمان تحصیل یا با کار دانشجویی یا با گرفتن بورسیه های تحصیلی هزینه های زندگی و تحصیل را کاهش دهد یک موضوع بسیار پر اهمیت می باشد. در نظر داشته باشید که بورسیه تحصیلی در دانشگاه های مجارستان شامل تحصیل رایگان، خوابگاه رایگان و حتی میزانی حقوق ماهیانه باشد.

اما آنچیزی میزان پول تعلق گرفته شده در بورسیه و نوع اختصاص آن را تعیین می کند به سطح تحصیل (کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا)، ملیت دانشجو و عملکرد تحصیلی متقاضی برمیگردد. دانشگاه های مجارستان و بخصوص دولت مجارستان در مسیر جذب حداکثری دانشجویان خارجی اقدام به اعطای بورس های مختلف به دانشجویان خارجی می کنند. زیرا هرچه دانشجویان خارجی بیشتری به دانشگاه های مجارستان راه پیدا کنند میزان پول و سرمایه ای که از این طریق وارد کشورشان می شود بیشتر خواهد شد.


مطالب مرتبط:

خوابگاه های دانشجویی دانشگاه های مجارستان

ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی مجارستان


خود مسئله بورسیه تحصیلی فقط به دولت مجارستان برنمی گردد و دانشگاه ها ی مجارستان نیز در جای خود اقدام به بورسیه کردن دانشجویان می کنند. بخصوص دانشگاه های خصوصی مجارستان که دانشجوی خارجی را ملزم به پرداخت شهریه ای نسبتا بالا می کنند با توجه به سطح علمی دانشجویان؛ بورسیه ای در غالب تخفیف شهریه به آنها اعطاء می کنند. اما آن چیزی که شما شاید بیشتر بدنبال آن باشید بورسیه تحصیلی دولت مجارستان است.

شهریه دانشگاه های علوم پزشکی مجارستان

دانشگاه های مجارستان نیز همانند بسیاری از کشورها دارای شهریه برای دانشجویان خارجی است و مادامیکه شما دانشجوی خارجی محسوب می شوید بایستی شهریه پرداخت کنید. شهریه دانشگاه مجارستان برای تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی 12000 تا 18000 دلار و برای تحصیل در رشته داروسازی 8000 تا 12000 دلار می باشد. با نگاهی اجمالی بر شرایط تحصیل در مجارستان می شود دریافت که راهی برای کاهش هزینه ها یعنی تحصیل رایگان در مجارستان وجود دارد.


حتما بخوانید: هزینه ادامه تحصیل در دانشگاه های پزشکی مجارستان


شرایط اخذ بورسیه تحصیلی مجارستان

برنامه بورس تحصیلی در مجارستان (The Stipendium Hungaricum Scholarship) در سال ۲۰۱۳ توسط دولت مجارستان به اجرا درآمد که هدف آن افزایش میزان دانشجویان خارجی در مجارستان و همینطور تشویق موسسات آموزش عالی مجارستان به بالا بردن کیفیت برنامه های آموزشی برای جذب دانشجویان خارجی بود. این برنامه تا بحال با ۴۱ کشور توافقات دو جانبه برای پذیرش دانشجو برقرار کرده است.

بورسیه مجارستان چه مواردی را در بر میگیرد؟

دانشجویان معاف از پرداخت شهریه می شوند.

– حقوق ماهیانه در نظر گرفته شده برای دانشجویان به شرح زیر می باشد:

– برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد ماهیانه ۱۳۰ یورو به مدت ۱۲ ماه تا پایان

تحصیل در مجارستان

– برای دانشجویان دکتری در مجارستان ماهیانه ۳۲۵ یورو از ۱۲ ماه تا پایان مدت تحصیل

– محل اقامت : اقامت در خوابگاه یا کمک هزینه اجاره ی واحد مسکونی

– ارائه کمک هزینه بایت بیمه خدمات درمانی

 نحوه انتخاب متقاضی برای اخذ بورسیه تحصیلی مجارستان

1- تبعه ی یکی از کشورهای ذکر شده در لیست مورد نظر مجارستان باشد.

۲ وضعیت تحصیلی مطلوبی داشته باشد.    

۳ داشتن مهارتهای زبان انگلیسی (کلاس ها به زبان انگلیسی برگزار می شوند)

۴ داشتن انگیزه ی کافی برای ادامه تحصیل در مجارستان

۵ در اختیار داشتن سلامت بدنی کافی

۶ سن متقاضی (کاندیداهای زیر ۳۰ سال ترجیح داده میشوند)

همانطور که شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی مجارستان را مطالعه کردید متوجه شدید که دانشگاه های مجارستان از اعتبار بالایی برخوردارند و گزینه مناسبی برای کسانی که قصد تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی؛ مهندسی؛ مدیریت و… در خارج از کشور را دارند خواهد بود. حال اگر شما هم متقاضی تحصیل در دانشگاه های معتبر مجارستان هستید پیشنهاد ما به شما این است که با مشاورین برتر ما در موسسه مهاجرتی رهپویان راه تازه واقع در شیراز که تبحر بسیاری در خصوص چگونگی مهاجرت به مجارستان دارند تماس حاصل نمایید.


در ادامه بخوانید ادامه تحصیل در مجارستان بدون مدرک زبان


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575