کار دانشجویی در روسیه

کار دانشجویی در روسیه

کار دانشجویی در روسیه

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی :

معمولا سوالات متعددی در ذهن متقاضیانی که قصد کار پاره وقت در کشور روسیه را دارند مطرح می گردد که این سوالات مواردی نظیر: آیا امکان کار پاره وقت دانشجویی در ضمن تحصیل در روسیه وجود دارد؟ ساعات کار دانشجویی در کشور روسیه چه میزان است؟ دستمزد در نظر گرفته شده برای هر ساعت کار دانشجویی در روسیه چقدر است؟ کارهای دانشجویی در نظر گرفته شده برای دانشجویان کدام است؟ شرایط کار دانشجویی در روسیه برای دانشجویان چگونه است؟ آیا دانشجویان با کار در حین تحصیل در روسیه می توانند اقامت این کشور را دریافت نمایند یا خیر؟ و بسیاری از موارد دیگر را در بر خواهد گرفت. در این مقاله درباره کار دانشجویی در روسیه توضیح داده شده است.

به طور کلی مبحث کار در حین تحصیل در اغلب کشورها از جمله کشور روسیه با محدودیت ها و قوانینی روبرو می باشد. لذا کوشش ما در این مقاله بر این است که اطلاعات کافی در خصوص کار در حین تحصیل در روسیه را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

کار دانشجویی در روسیه

احتمالا این کامل ترین مقاله ای است که شما درباره کار در حین تحصیل در روسیه میخوانید. کشور روسیه به مانند دیگر کشورهای پیشرفته جهان در پی جذب هرچه بیشتر دانشجویان خارجی میباشد و از این حیث برنامه ریزی زیادی بعمل آمده است تا سالیانه 20000دانشجوی جدید از 150 کشور جهان امکان تحصیل در بزرگترین و پهناورترین کشور جهان را داشته باشند. یکی از مواردی که مسلما کشور روسیه در جهت بهبود و ارتقای آن است افزایش امکان کار در ضمن تحصیل در روسیه است. مسلما شرایط کاریابی در شهرهای بزرگ و اصلی روسیه مانند مسکو و سنت پترزبورگ بیشتر است. با توجه به جذابیت های روسیه و بازار کار این کشور اتباع خارجی از جمله دانشجویان شانس بالایی برای کاریابی در روسیه دارند بعنوان مثال در حال حاضر حدود یک میلیون و دویست هزار نفر در اتباع خارجی در شهر سنت پترزبورگ زندگی میکنند و پیش بینی میشود تا سال 2020 حدود 25% نیروی کاری شهر سنت پترزبورگ را خارجی ها تشکیل دهند. اما شاید این سوال بوجود بیاید که چه مشاغلی بیشترین میزان از اتباع خارجی را جذب می کنند.


حتما بخوانید:شرایط اخذ اقامت و تابعیت در روسیه


فهرست مشاغل پرطرفدار در روسیه

– رشته هایی که فرد شاغل نیاز به داشتن مهارت بالایی از زبان انگلیسی دارد مانند تدریس زبان انگلیسی، رشته های مربوط به صنعت توریسم و هتلداری

– رشته های مربوط به فن آوری اطلاعات (IT) مانند برنامه نویس وب، برنامه نویس موبایل و برنامه نویس سیستم های تجاری

– رشته های مهندسی مانند مهندسی تولید و ساخت، الکترونیک و مخابرات

– رشته های مربوط به مهندسی نفت و گاز

– مهندسی عمران و معماری جهت ساخت و مرمت آپارتمان و بناهای دیگر

– رشته های مربوط به بانکداری

نکته مهم 1: در صورت داشتن دانش زبان روسی مناسب فرد میتواند در فروشگاه های معتبر مانند فروشگاه های فروش لوازم ورزشی، هایپرمارکت های بزرگ و فروشگاه های فروش پوشاک کار کنند.

نکته مهم 2: در انتها باتوجه به روابط عمیق سیاسی و تجاری بین ایران و روسیه صادرات خشکبار و صنایع دستی در روسیه رونق فراوان دارد.

نکته مهم 3: صنایع و کارخانه های بزرگ و چند ملیتی زیادی در روسیه فعالیت دارند که میتوانند زمینه ساز کار بعد از تحصیل یا در حین تحصیل برای دانشجویان خارجی در روسیه باشند.


مطالب مرتبط:

شرایط اخذ ویزای کار در روسیه

شرایط کار در روسیه برای ایرانیان


کمپانی های بزرگ در روسیه

– شرکت تولید، استخراج و بهره برداری منابع گازی Gazprom

– شرکت تولید، استخراج و بهره برداری منابع نفتی Rosneft

– یکی از بزرگترین کمپانی های تولید نفت به اسم LukOil

– کمپانی تولید، استخراج و بهره برداری منابع گازی و نفت Surgutneftegas

– بانک بین المللی و منطقه ای Sberbank and VTB Banks

– شرکت صنایع مخابراتی Sistema

 شرکت تولید و استخراج صنایع فلزی Norilsk Nickel

در صورت داشتن شرایط بالا اگر دانشجو بخواهد در دانشگاه کار پاره وقت دانشجویی را اختیار نماید بعنوان مثال در کتابخانه دانشگاه یا در رستوران یا هر اغذیه فروشی واقع در دانشگاه بطور آزادانه و بدون محدودیت زمانی مثلا 20 ساعت در هفته می تواند در دانشگاه کار کند. اما اگر بخواهد در محلی بجز دانشگاه کار کند نیاز دارد تا مجوز کار بگیرد. از سال 2014 گرفتن مجوز کار بسیار ساده شده و دانشجوی متقاضی کار در روسیه میتواند در مدتی کمتر 10 روز مجوز کار دریافت نماید. اصولا دانشجوی متقاضی کار پاره وقت در روسیه تحت شرایط خاصی میتواند در روسیه کار دانشجویی داشته باشد:

شرایط اخذ مجوز کار در روسیه بدین شرح خواهد بود:

– سن دانشجو باید بالاتر از 18 سال باشد.

– باید دانشجوی تمام وقت یک مقطع تحصیلی در روسیه باشد.

– باید در دانشگاه های دولتی روسیه دانشجو باشد.

نکته مهم 4: با شرکت در دوره های کوتاه مدت مانند پادفک یا هر دوره کوتاه مدتی که زیر یک سال باشد به دانشجو اجازه کار دانشجویی داده نمی شود.

 مدارک لازم جهت اخذ مجوز کار در روسیه

– فرم درخواست قابل تهیه از اداره مهاجرت شهر محل تحصیل

– کارت اقامت در روسیه

– پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار

– رسید پرداخت 3500 روبل (60 دلار) در وجه اداره مهاجرت شهر محل تحصیل

– قرارداد کار در روسیه

– گواهی عدم اعتیاد و عدم ابتلا به ایدز HIV

– گواهی اشتغال به تحصیل در روسیه

مسلما دانشجوی متقاضی کار در روسیه راه های کاریابی در روسیه را نمی داند بهمین جهت دانشجو باید بداند یکی از معتبرترین و راحت ترین راه های کاریابی در روسیه از سایت های کاریابی میباشد. همچنین داشتن دوست و یا هر فرد روسی میتواند به شما در یافتن کار مورد نظر کمک بزرگی کند. رمز موفقیت در یافتن کار در روسیه حتی آموزش زبان انگلیسی داشتن مهارت زبانی مناسب زبان روسی میباشد. همچنین آژانس های کاریابی در روسیه میتوانند دانشجویان را برای مقصود کاریابی یاری رسانند.

سایت های کاریابی در روسیه

  1. سایت های کاریابی برای خارجی ها:

The Moscow Times Career Centre –

SuperJob.ru –

HeadHunter.ru –

Jobs in Moscow –

The Escape Artist –

The Russian Connection Group –

Moscowjob.net –

Career.ru –

CareerJet –

Indeed –

Learn4Good –

IRR –

Job.ru –

Penny Lane Personnel –

Rabota –

Go Go Jobs –

AntalRussia –

CEE-Legal –

ExpatRu –

Morgan Hunt –

  1. سایت های کاریابی روسیه به زبان روسی:

Indeed –

Headhunter –

IRR –

JobRapido –

TrovitRussia –

آژانس های کاریابی در روسیه:

Awara Group –

Global Vision –

Moscow City –

St. Petersburg.com –

میزان متوسط حقوق برای دانشجویان خارجی در روسیه میتواند از 750 دلار تا 1200 دلار متغیر باشد. در ضمن بخاطر داشته باشید که در روسیه برخلاف بقیه کشورها که فقط دانشجو میتواند 20 ساعت در هفته کار کند دانشجویان خارجی هیچ محدودیتی از این بابت نداشته و میتوانند هر میزانی که بخواهند کار کنند. همچنین توجه داشته باشید کار بدون اخذ مجوز کار در روسیه با جریمه 2000 تا 5000 روبلی و در شهرهای مسکو، سنت پترزبورگ و لنینگراد جریمه 5000 تا 7000 روبلی بهمراه اخراج از کشور روسیه را در بر خواهد داشت. اما در صورتی که شما موفق به کسب مجوز کار در روسیه شوید با مزیت های متعددی روبرو می شوید. موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز به برخی از مزایای کار در روسیه اشاره کرده است لذا پیشنهاد می گردد که ادامه مطالب را به دقت بخوانید.

مزیت های کار در حین تحصیل در روسیه

– کسب درآمد

– استقلال یافتن

– اختیار کردن رزومه کاری

– پر کردن اوقات فراغت

– پوشش دهی بخشی از هزینه های زندگی در روسیه

– تقویت حس همکاری

– کسب مهارت و تجربه های لازم

– آشنایی بیشتر با زبان روسی با قرار گرفتن در محیط

– آشنایی بیشتر با فرهنگ مردم روسیه

– قرار گرفتن در محیطی جدید

و…

در این مقاله که به دست همکاران ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز گردآوری شده بود تلاش بر این شد که شرایط کار دانشجویی پاره وقت در روسیه؛ دستمزد کار در حین تحصیل در روسیه و… برای شما آورده شود. لذا در صورتی که باز هم سوالاتی ماورای مهاجرت به روسیه داشتید با تیم تخصصی ما در خصوص اعزام دانشجو به روسیه تماس حاصل نمایید.


در ادامه بخوانید:شرایط اخذ اقامت بعد از تحصیل در روسیه


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575